Forumas > Ikimokyklinukas:... > Auklėjimas > Ką kalba jūsų...

Jei norite diskutuoti, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti

2

Sukurtos temos: 3   Diskusijose pasisake: 142

2009-01-14 14:39

Mano mazgė jau iki metukų aiškiai pavienius žodžius tarė, nuo metų ir 3 mėn dvižodžius, trižodžius sakinukus lipdė, nuo pusantrų sakiniais jau kalbėjo ir dabar dar trejų neturėdama čiauška visus garsus tardama ir labai platų žodyną vartodama (nesigiriu, tiesiog ir aplinkiniai tai pastebi, giria ir negali patikėt). Gal ir šiaip būt pradėjus kalbėt anksti, bet daug ką davė ir užsiėmimai, pasakos, žaidimai, bendravimas normaliais žodiais...

parbėgu, o štai ir aš...

Sukurtos temos: 3   Diskusijose pasisake: 142

2009-01-14 14:45

kristulka26 2009 01 14     BigZ 2009 01 14    

Sakyčiau iki trijų metukų jei ir su "vėluojančiuku" tėvai užsiimtų, didelė tikimybė, kad išsisuktų be logopedų... ir be patyčiukių...

del logopedu, tai labai daug tevu klaidingai supranta, jos ne tik moko kalbeti, rodo knygutes, toli grazu ne, pirmumo teise jos suteikia rankytems, pirstukams, labai daug dirba su pirstukais, kadangi ten visi kalbos taskai yra ir pas logopeda lankosi labai daug vaiku ir gerai kalbantys, bet negirdintys ia, ie ir kt. garsu ta prasme jei paprasius vaiko isvardinti zodzio raideles tai sakytu ne ie , o e ar jie, tai irgi labai didelis logopedinis trukumas ziurint i ateiti mokslus, tad logopedu turetu teveliai nebijoti, nesigedyti, o ziureti teigiamai ir padeti savo vaikams

AŠ NEKALBU apie rimtas problemas, aš apie kalbos vėlavimą...

parbėgu, o štai ir aš...

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 2

2009-01-29 19:51

nevartok savo kalboje ,,paukštelių,, kalbos ,skaityk pasakas,dainuok.BENDRAUDAMA SU VAIKU ŽIŪRĖK JAM Į AIKIS KAD MATYTŲ KAIP TU TARI ŽODŽIUS, jaustų tavo balso intonacijas.Toks užsiėmimas turėtų būti trumpas jaukus ir kiekvieną dieną. Rezultatai bus nuostabūs.Nes jūs esate pati geriausia kvalifikuota pedagogė.Nesistenkite vaikučio įgrūsti į valdišką darželį,tik traumuos ir sužalos visam laikui.Jūsų vaikas  turi aukti kartu su jumis.Nėra didesnės laimės pačiai auginti vaiką.Kad suprastum šią laimę -vaikystė per trumpa.

Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 4

2009-11-21 18:24

Tai va mano suneliuj suejo spaly 4 metukai bet mazai kalba :( y darzely eina lokopediny lanko as papildomai su suneliu dirbu manie bandau su juo kalbet kad atkartotu zodzius bet veltuj sneka tik elementariausius zodzius ir tik trumpus zodzius sakiniu nesudaro kaip 4 metuku vaikuj taj negerai pati daktare pastebejo kad mazai sneka dave siuntima pas neurologa patikrint kame reikalas bet nuvazius ir apziurejus  mano sunely pasake viskas cia GERAI!!!!

Bet as kaip mama nenoriu tuom tikek gal jums buve taip kad vaikas ilgai nekalbetu ir patarkit KA DARYT!!!!!!

Sukurtos temos: 9   Diskusijose pasisake: 4023

2009-11-21 19:04

tvirtybes jums.dirbkite su vaikuciu.

Paskutinį kartą redagavo: simona26 (2009-11-21 19:42)

Sukurtos temos: 67   Diskusijose pasisake: 10932

2009-11-21 19:08

Kiek laiko lankote logopedinį darželį ? Ar kas dieną vartote knygutes ?

Jūs nereikalaukite, kad jums atkartotu, vaikas daug įsimena ir klausantis, tiesiog jis gal daugiau linkęs klausyti nei kalbėti, tai čia jūsų laukia darbelis toks, kad be perstojo turite kalbėti, turtinti jo žodyną ne tik knygutėmis.

Pvz. einate lauke ir kalbėkite, pravažiavo raudona mašina, kaip ji man patinka, norėčiau aš labai tokios, o tau ar patinka mašinos ? ( jis turėtų atsakyti bent kelis žodžius) Toliau einate matote varnas ir vėl kalbėkite, ooo kokios juodos didelės varnos, aš pažystų daug paukščių, balndžiai, zylės, kregždės ir t.t. aš labai myliu gulbes, jos tokios kaip karalienės ir t.t.t.t.t Kalbėti , kalbėti ir dar kartą kalbėti, paskui tik klausti , skaityti knygas, piešti, kuo daugiau žaisti su smulkiomis detalėmis, pūzlėmis, libdyti iš plastelino, jums reikia , kad kuo daugiau dirbtų pirštukai

Sėkmės jums tikiuosi bent kiek padės mano patarimai.

Sukurtos temos: 5   Diskusijose pasisake: 2936

2009-11-21 19:42

taip,pritariu-kuo daugiau šnekėti su vaiku,kuo daugiau pokalbių.mano dukrai sausį bus 4,tai švepluoja dar,bet šneka daug,sakiniais,kai kada neužsičiaipia

2009-11-22 09:37

Mes lankom nuo 3 metuku darzely bet maniskis nesneka sakinejs tik pazodziuj taria :( galvoju vel eit pas savo daktare kad vel siuntima israsytu y klinikas uruloga. Jis yra labai judrus vaikas turim mes tu knyguciu ir lego tai mokinames spalvas bet jis per savo dukima negali susikaupt sejp ne taip ismoko abeceles pirmas penkias raides mazu genai vyras velai pradejo sneket o as nuo 2 metu jau net nzn ir ka daryt!!!!

2009-11-22 18:46

Spalvas plnai vaikas turi žinoti 5-6 metų, pirmoje klasėje nei neskiria tada reikėtu susirūpinti, abecelės tikrai 4 metukų vaikas neprivalo mokėti ir patarčiau neapkrauti vaiko.

O kodėl dėl kalbos jus sunčia pas neurologą man įdomu? Jus turėtu konsultuoti, raidos centro logopedė, jų yra pagrindinės išvados , jie duoda gerus patarimus kaip vaiką taisyklingai mokinti kalbos. Berniukai tikrai dažniausiai vėliau pradeda kalbėti, bet 4 metukų vaikas jau turėtu trumpus sakinukus sakyti , bet tikrai ne ilgus.

2009-11-22 23:04

Siunte del to nes galvojo gal smegenu kazkatra dalele gali nefunkcionuot bet kaip buvom nuvaziave ir ta neurologe su suneliu bendravo ir ji man pasake kad viskas gerai viska supranta ka jam sakai bet as kaj paklausiau kodel mazai? sneka taj ji man atsake na berniukai veliau pradeda kalbet ir da pasake jis kalbet kalba bet zodzejs as taj pati zinau kad jis kalba zodzejs bet sakiniu nesudaro bet ta neurologe nieko blogo nemate gal laiko jam reikia....

Tiesa kai gime mano sunelis tris minutes nekvepavo galvoju kad suneliuj gal tas uzdusimas pakenke nes reikejo gaivint ir vos vos atgaivino nes kudikiuj 3 minutes taj labai daug NEBEZINAU ka ir daryt kur da kreiptis man pacej neramu gal da kur kas patartu kur butu galima apsilankyt???

2009-11-23 10:31

O kur jūs gyvenate ? Prašykite siuntimo į Vilniaus vaikų raidos centrą, ten tikrai nuodugniai ištirs. Tu taip nesinervuok, viskas pataisoma , tik reikia kantrybės ir laiko, pamatysi viskas susitvarkys .

2009-11-24 22:13

Na mes gyvenam kazlu rudoje na Vilnius sejp toloka nuo musu kazkaip pagalvojau gal reiktu nuvezt pas privatu lokopeda y kauna ar y marijampole gal lokopedas gal ka pasakytu

2009-11-25 12:28

Nesvarbu, kad toli svarbu kad padarytų teisingas išvadas ir jei reikalinga pagalba padėtu, yra ir Kaune tas centras, ten ne vienas gydytojas apžiūri ir daro išvadas, pasiskaitytkite internete yra apie tuos centrus informacijos, bet žinoma bus reikalingas siuntimas.

2009-12-11 17:05

Buvau pas logopedę tai va kokia informacija galiu pasidalinti .

Iki pusantrų metukų vaikas savo žodyne turi jau turėti 7-10 žodelių kuriuos tartu, tai dažniausiai būna knyginiai žodžiai, kate au-au, tete, mama, ate, mū-mū ir kt.

Nuo 1,5 metukų ar nuo 1,7 m. turi prasidėti kartojimas garsų, t.y. aš kalbu , o vaikas turi bandyti tarti pirmus skiemenis aišku ne visus žodžius bet daugumos.

2 metukų jau pakankamai turi būti žodžių, kad pradėtu dėliotis skiemenimis pilnus žodžius ne j pirmus skiemenis bent bandyti pvz. a-vis, kar-vė, mo-čiu-tė ir t.t. su skiemenuojamais žodžiais turi jau atsirasti sakinukai 2-3 žodžių. Jei to nėra turėtumėte tada sunerimti

Po kitų apsilankymų jei ką sužinosiu būtinai pasidalinsiu su jumis mamytės

Sukurtos temos: 11   Diskusijose pasisake: 1111

2009-12-11 17:13

Mano sunenui irgi ta pati beda yra. Ji irgi senei tampo po visokius daktarus ir kitokias velniavas. Bet is to mazai naudos. As tai pat pritariu, kad reikia kuo daugiau kalbet su vaikuciu, viska jam pasakot. Na bet tam vaikuciui buvo skirtas invalidums. Tai dabar jo mama kiekviena menesi gauna po 1000lt. O jus gaunat?

2009-12-11 17:20

Kiekvienam problemos dėl kalbos, ar refleksų yra individualios, jei vienam medikai mažiau gali padėti, kitam labai daug padeda užsiėmimai.

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 124

2010-01-11 08:09

mana kad verta kreiptis jeigu yra kalbos sutrikimu,blogai kalba gali buti ivairiu priezasciu

Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 807

2010-01-11 09:11

mums 2m,siuncia pas logopeda,kad per mazai vaikas kalba,bet man kazkaip atrodo,kad jis dar per mazas,gal kuriai teko vest toki maza vaika?

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 71

2010-01-11 10:21

as is savo patirties sakau kad esu nusivylus logopedais. ir pasakysiu savo nuomone.mus sunte 2metuku pas logopede, del to kad ji snekejo tik mama tete, o daugiau viska pauksciu kalba. tai paskyrelogopede 18dienu.po ju jokio pagerejimo. tik didziausios asaros kad ji ten neis. pasaitarem su vyru isleidom i darzeli sakom gal ten ji prasilaus. darzelyja  mums paskyre vel pas logopede.pradejo su mergyte dirbt. sakau logopedei kaip jums sekasi. sako nekaip nes ji uzsispyrusi ir nedirba su manimi.buvo vasaros atostogus per jas mergytes zodyneatsirado keletas zodziu, jau suprasdavom ir jos pauksciu kalba. ateinam rugsejo pirma i darzeli musu mergyte perkelta i specialeje grupe, met ji atsilikus ir mazai kalba reikalingas logopedas. zinoma su vyru isiutom, juk net  ne[pasitare su mumis ir ja perkele i ta specialeje grupe. tad atsiemem ta mergyte is to darzelio ir isleidom i kita darzeli. ir ten ir direktore ir darzelio auklitojos mus nuramino, sako viskas pas ja cia normoj ir snekes. ir tikrai lapkriti suejo 4metukai, o kaledu senui jau ir eilerascius ismoko. ir net kaip auklitoje sako net nepastebeciau kad ji velai pradejo sneket, nes sneka tai pat kaip ir jos bendaamziai.ir tas luzis per 3menesius ivyko, be jokiu logopedu.

Sukurtos temos: 11   Diskusijose pasisake: 246

2010-01-11 11:34

mano dukryte pradejo sneketi labai anksti 1.5 m jau eilerascius deklamavo o sunelis 3 metu dar pauksciu kalba snekejo buvau tikrai issigandus bet cia uk mane nuramino nes namuose kalbama 2 kalbom lietuviu ir anglu ta dabar jam beveik 4 ir jis sako sakini man lietuviskai ir tapati sakini teciui angliskai ir labiausia padejo ne logopedas o bendravimas su bendraamziais

2

Viršun ^ | Forumas > Ikimokyklinukas: kasdien... > Auklėjimas > Ką kalba jūsų vaikutis?

Šiandien gimtadienius švenčia (121)
Darius