Namai > Gėlės > Kambarinių augalų...
 

Kambarinių augalų laistymas per atostogas


2009 08 06 | Autorius: Romantic-online.com, Jupiterimages nuotr.
 

Kambarinių augalų laistymas per atostogas

Per atostogas jūsų kambariniai augalai išgyvena sunkų periodą. O kad jis praeitų kuo sklandžiau – pravers pasiruošti iš anksto.

 

Žiemą galima ramiai palikti augalus keletui savaičių, tereikia tik pasirūpinti tinkama temperatūra kambariuose – ji neturėtų nukristi žemiau leistinos ribos. Nepalikite kambarinių augalų ant palangės, geriau pastatykite juos kambario viduryje ant stalo ir paliekite.

 

Vasarą kur kas sunkiau palikti kambarinius augalus be priežiūros, kadangi šiuo metų laiku jie aktyviai auga ir žydi, taigi vandens jiems reikia daugiau nei žiemą. Jei jūs nebūsite namuose ilgiau nei savaitę, būtų idealu susistarti su draugais ar kaimynais, kad jie prižiūrėtų jūsų gėles.

 

Jei nepavyks savo augalams surasti „auklės“, bent jau gerai juos paliekite, patraukite nuo tiesioginių saulės spindulių ir nupjaukite žydinčių gėlių žiedus bei pumpurus. Tačiau vidurvasary net ir tokių priemonių augalams nepakaks.

 

Esama keleto būdų, kaip laistyti augalus atostogų metu.

 

Prieš išvykdama keletui dienų įstatykite augalus į dubenį su vandeniu. Vandens turėtų būti pripilta iki 1/3 vazonėlio aukščio.

 

Jei jūsų nebus 3-4 savaites, 15-20 c. Aukščio indą pripilkite žemių, įkaskite į jį augalus prieš tai gerokai paliejusi, tada dar kartą sudrėkinkite didžiojo indo žemę.

 

Kambarinius augalus geriau palikti šviesioje vietoje, bet tik ne ten, kur krenta tiesioginiai saulės spinduliai.

 

O štai ir dar vienas būdas laistyti kambarinius augalus. Augalo vazonėlį (be skylutės) įstatykite į indą su vandeniu. Į augalo žemes įsmeikite gerai drėkstančios medvilninės medžiagos juostelę, o kitą jos galą nuleiskite į vandenį. Sudrėkusi juostelė drėgmę po truputį perdavinės ir augalui. Taip pat galima augalo vazonėlį pastatyti virš indo su vandeniu, o juostelę įkišti į vazonėlį pro drenažinę skylutę, kaip parodyta žemiau esančiuose paveikslėliuose.

 


 


 
Taip pat skaitykite
Pavasario laukiame ne tik dėl šylančio oro ir dažniau pasirodančios saulutės, bet ir norėdami pasigėrėti išsiilgta žaluma...

Kietosios porų, svogūnų laiškų, salierų, morkų, citrinžolių, įvairių salotų dalys, padžiūvę bazilikai, česnakai, kalendros ar...

Kaktusai ir kiti sukulentai - nelepūs, labai gajūs ir ilgaamžiai augalai, kurie geba kaupti vandens atsargas, nereikalauja sudėtingos...

Gėlių spalvos akimirksniu pakelia nuotaiką, o jų trapumas žavi ir jaudina, tad daugelis savo palanges puošiame žydinčiais augalais....

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (137)
agnius

 

Draugai:

Paskolos, Kaip suvilioti vyrą?, Dieta, Kvepalai, Kreditai