Vaikai > Vystymasis > Pirmalaikis lytinis...
 

Pirmalaikis lytinis brendimas: ką turėtumėte žinoti


2014 05 19 | Šaltinis: pagal Happywoman, 123rf nuotr.
 

Pirmalaikis lytinis brendimas: ką turėtumėte žinoti

Medicinoje lytiniu brendimu laikomas žmogaus gyvenimo periodas, ženklinantis tapsmą iš vaiko suaugusiuoju, kai formuojasi ir pasireiškia antriniai lytiniai požymiai ir tebesitęsia spartus augimas.

 

Manoma, kad normalus lytinis brendimas mergaitėms prasideda 9-13 metų, berniukams – 10-12. tačiau neretai pasitaiko, kad lytinis brendimas prasideda ir anksčiau: mergaitėms – anksčiau nei jos sulaukia 8 metų, berniukams – iki 9 metų. Ką daryti, jei taip nutiko ir jūsų vaikui? Visų pirma rekomenduojama kreiptis į šeimos gydytoją, kuris nukreips endokrinologo konsultacijai. Šis specialistas ir skirs reikiamą gydymą.

 

Pernelyg ankstyvas lytinis brendimas pasireiškia 1 iš 5000-10000 vaikų, taigi nėra toks jau retas reiškinys. Pirma laiko lytiškai bręsti dažniau pradeda mergaitės (santykis lyginant su berniukais – 23:1). Ankstyvo berniukų lytinio brendimo priežastimi 40 procentų atvejų tampa hormoniniai sutrikimai. Pirmalaikio mergaičių brendimo priežasties ieškoti sudėtingiau.

 

Amžius, kada prasideda lytinis brendimas, priklauso nuo daugelio faktorių – tiek nuo genetinių, tiek nuo išorinių. Iš kontroliuojamų faktorių galima išskirti svorio perteklių, nejudrų gyvenimo būdą. Pasak endokrinologų, riebalai – tai audinys, kuris skatina estrogenų, moteriškų lytinių hormonų, išsiskyrimą, todėl per daug riebalinio audinio turinčiam vaikui brendimo požymiai gali išryškėti anksčiau nei normalaus kūno svorio jo bendraamžiams.

 

Anksčiau laiko pradėjusios bręsti mergaitės auga sparčiau nei jų bendraamžės, sulaukus 8-10 metų joms prasideda pirmosios menstruacijos. Pirmalaikis lytinis brendimas – tai ne liga, o pagreitėjęs vystymasis, tačiau su sparčiu kūno brendimu nespėjančiai jautriai vaiko psichiokai tai gali tapti sunkiu išbandymu.

 

Be to, medicinoje žinoma atvejų, kad toks paspartėjęs vystymas gali lemti ir pernelyg mažą vaiko ūgį. Manoma, kad per anksti subrendus „nuvagiama“ mažiausiai 10 cm ūgio. Tokie vaikai išgyvena staigų hormonų šuolį ir tai skatina juos pernelyg anksti susidomėti seksu. Be to, jie jaučiasi išskirtiniai, gali socialiai izoliuotis nuo bendraamžių. O tai savo ruožtu provokuoja visą kompleksą kitų problemų, kurioms prireiks ankstyvos diagnostikos ir tinkamai parinkto gydymo. >> 2 psl.

Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Pirmaisiais gyvenimo metais mažyliai keičiasi labai greitai ir išmoksta daugybės naujų dalykų - jie pradeda šypsotis, pakelia ir...

 Dantukų augimas dažniausiai būna skausmingas ir itin nemalonus, vaikutis tampa irzlus, prastai miega, daug verkia. Kaip jam padėti?

Kodėl ūgtelėjęs vaikas vis dar prabunda naktį? Tai klausimas, kuris neduoda ramybės daugeliui tėvų.

Pirmieji savarankiški vaikučių žingsniai ypatingai džiugina tėvus, juk sunku surasti gražesnį ir labiau širdį glostantį...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (166)
Justas

 

Draugai:

Paskolos, Kaip suvilioti vyrą?, Dieta, Kvepalai, Kreditai