Vaikai > Kalendorius > Įrašas
 

Nors verkimas – vis dar patogiausia komunikacijos forma jūsų kūdikiui, jis kasdien vis daugiau „kalba“, šypsosi, juokiasi ir netgi parodo, kad turi jumoro jausmą. Taip, jis išties jau gali kvatotis iš jūsų juokingos grimasos ar išgirdęs keistą garsą (pvz. kai jūs kostite ar čiaudite).

Be to, dabar jau kūdikis aiškiai skiria spalvas. Tikrai netiesa, kad naujagimiai mato pasaulį nespalvotai. Jie visai neblogai mato ir skiria spalvas, tačiau neretai painioja panašius tonus, pavyzdžiui, raudoną ir oranžinį. O dabar jo akytės puikiai skiria įvairias ryškias spalvas, taigi labiausiai jį domina įvairiaspalviai ryškūs daiktai.


Rsunytė, 18 savaičių

Mamos rūpestėliai: Vonios paslaptys

Susinervinote? Pervargote? Kasdienybė ėmė erzinti? Vienas dažniausių patarimų, kuriuos išgirsta jauna mama – pagulėk vonioje. Gal todėl, kad vonia išties efektyviai padeda atsipalaiduoti ir nusiraminti, ypač jei į ją įlašinate keletą lašų eterinio aliejaus. Kokį geriausia pasirinkti? Viskas priklauso nuo to, kokio efekto tikitės. 

  • Apelsinų aliejus stiprina pasitikėjimą savo jėgomis, suteikia optimizmo ir energijos.
  • Cinamono aliejus padės lengvai įveikti nesėkmes, suteiks optimizmo bei kilstelės savigarbą.
  • Geranijų aliejus šalina nepilnavertiškumo kompleksą, priklausomybę nuo kitų nuomonės.
  • Greipfrutų aliejus sustiprins psichologinį lankstumą
  • Ilang ilang aliejus sustiprins jūsų libido.
  • Kedro aliejus sustiprina energijos atkūrimo ir atnaujinimo procesus, leidžia atgauti jėgas po sunkių ir varginančių darbų.
  • Levandų aliejus tiks kai norisi stabtelėti ir pasigilinti į save.
  • Mandarinų aliejus leidžia susitaikyti su savo mintimis, grąžina dvasios ramybę.
  • Muskatinio šalavijo aliejus padės kovoti su bloga nuotaika.
  • Rozmarinų aliejus atgaivina, sustiprina imuninę sistemą, paragina veikti, imtis aktyvios veiklos bei sustiprina intuiciją.

Gera idėja!

Ar žinote, kad paprasčiausias vystyklas gali būti vienas smagiausių jūsų kūdikio žaislų? Pradėkite mažylio „slėpynes“: uždenkite jo rankytes ir kojytes medvilniniu vystyklu ir leiskite mažyliui pačiam jį nusispardyti. Kai jis įsidrąsins – galite uždengti ir veiduką, o mažyliui nusitraukus vystyklą džiaugsmingai pasitikti: „ku-kū“. Paprastutis, bet labai smagus žaidimas jums abiem!

 

Kiekvienas kūdikis vystosi individualiai. Šis kalendorius – tik apibendrinta apžvalga. Jei jums kelia nerimą, kad kūdikio raida neatitinka jo amžiui būdingų normų – pasikonsultuokite su kūdikio sveikatą prižiūrinčiu gydytoju.

Pasidalinkite savo patirtimi Mama.lt forume
 
2019-11-03 04:17:45
<a href="http://canadianpharmaciesoffer.com/">best online pharmacies canada</a> http://canadianpharmaciesoffer.com/ <a href=http://canadianpharmaciesoffer.com/>canadian mail order pharmacies to usa</a>
2019-10-30 22:56:29
<a href="http://canadianpharmaciesoffer.com/">online pharmacies canada</a> http://canadianpharmaciesoffer.com/ <a href=http://canadianpharmaciesoffer.com/>mail order prescriptions from canada</a>
2018-05-10 16:12:48
1
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (156)
Grantas