Vaikai > Kalendorius > Įrašas
 

Galima pamanyti, kad jūsų kūdikis stiprėja ne dienomis, o valandomis. Nors žinote, kad jam sėstis dar ankstoka, tikriausiai jau patyrėte, kad vos duodate įsikibti jūsų nykščių – mažylis stengiasi daryti „prisitraukimus“, kad tik nebereikėtų gulėti. Kai kuriems kūdikiams nereikia nė įsikabinti – palinkstate prie jo, tarsi norėdama paimti, o ant nugaros gulintis vaikas jau ir kilsteli galvytę, pečius rankutes, pusiau atsisėda. Tai išties nebloga raumenų stiprinimo treniruotė, kuri, be abejo, reiškia, kad netrukus jūsų kūdikis jau iš tikrųjų mokės atsisėsti.


Nojukas, 19 savaitė

Su kiekviena savaite daugėja ir kūdikiškų kalbų. Jūsų mažylis išmokęs tarti vieną garsą ar skiemenį gali kartoti ir kartoti jį - visų pirma, jam patinka naujasis atradimas, o antra – jam reikia daug kartų pakartoti, kad iš tikrųjų įsimintų. Gali būti, kad dabar kūdikis pradės atidžiau stebėti jūsų lūpas kai jį kalbinate ir pats bandys mėgdžioti kai kuriuos jūsų tariamus garsus ar skiemenis.

Mamos rūpestėliai: Valio draugams!

Vos apsipratę su nauju gyvenimu jauni tėveliai nustemba: iš tikrųjų jie atrado naują pasaulį su naujomis galimybėmis. Taip, galbūt baigėsi triukšmingi vakarėliai iki paryčių jūsų namuose, teko atsisakyti pamėgtų savaitgalio ekskursijų po Europos miestus. Tačiau jūs atrandate naujas vietas, kur verta nueiti – parkus, kur patogu pasivaikščioti su vežimėliais, lauko kavinukes, kur galima prisėsti išgerti kavos kūdikiui miegant ir... naujas pažintis.

Juk neprieidavote anksčiau prie nepažįstamos moters ir neklausdavote kaip vaikystėje: „Koks tavo vardas?“. O dabar vaikystė ir vėl sugrįžo: pamatėte mamą su vežimėliu, ir visai nesunku ją užkalbinti: „Oho, koks jau didelis jūsų vaikutis, kiek jam laiko? Laukiu nesulaukiu, kada maniškis jau sėdės (vaikščios, taip gražiai kramsnos sausainį ir pan.). Dabar bereikia tik noro – ir jūs jau beveik geriausios draugės!

Drąsiai megzkite naujas pažintis su kitomis mamomis. Bendraminčių galite surasti mama.lt forume, parkelyje netoli jūsų namų, kur neabejotinai susirenka visas pulkas mamų su vežimėliais, ankstyvojo lavinimo pamokėlėse ir kūdikių būreliuose.

Manote, kad tokios pažintys – labai paviršutiniškos? Anaiptol! Jas tikrai pradėsite vertinti daug geriau, kai vaikas ūgtelės ir jam prireiks draugų, o jums – jaukių pasiplepėjimų, kol vaikai smagiai dūksta. Taigi pradėkite pažindintis su kolegėmis mamomis jau dabar!

Gera idėja!

Jūsų kūdikis jau taria „ma-ma“, bet vis nepavyksta jo išmokyti tarti „te-te“? O gal atvirkščiai? Nenusiminkite ir griebkitės mažos gudrybės: kalbinkite kūdikį ryškiai pasidažiusi lūpas. Taip mažyliui bus lengviau įsidėmėti ir pamėgdžioti jūsų lūpų judesius, o kartu ir ištarti tą taip ilgai lauktą antrą žodelį. Svarbiausia – pasirinkite tinkamą laiką, kai mažylis bus nusiteikęs bendrauti ir noriai mėgdžios jūsų grimasas bei tariamus garsus.

 

Kiekvienas kūdikis vystosi individualiai. Šis kalendorius – tik apibendrinta apžvalga. Jei jums kelia nerimą, kad kūdikio raida neatitinka jo amžiui būdingų normų – pasikonsultuokite su kūdikio sveikatą prižiūrinčiu gydytoju.

Pasidalinkite savo patirtimi Mama.lt forume
 
2018-05-10 16:13:02
1
2017-04-03 01:37:28
2K0cMD <a href="http://wmxvemfrrbig.com/">wmxvemfrrbig</a>, [url=http://smqzhxahkagr.com/]smqzhxahkagr[/url], [link=http://tspjadhnvkqx.com/]tspjadhnvkqx[/link], http://wisujslxbfwv.com/
2017-04-02 17:34:22
PxL9mj <a href="http://xhkjjogztnwx.com/">xhkjjogztnwx</a>, [url=http://bajufsswcnyy.com/]bajufsswcnyy[/url], [link=http://kxathqpoupqj.com/]kxathqpoupqj[/link], http://anyejeocmcly.com/
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (156)
Evelina