Sveikiname susilaukus savo didžiausio stebuklo! Pirmaisiais gyvenimo metais jam prireiks ypatingo jūsų dėmesio, priežiūros, globos ir, žinoma, meilės. Nors... Jau išauginę savo atžalas tėvai tikina, jog visų šių dalykų vaikui reikės visą gyvenimą.

Jūsų kūdikis pradeda pažintį su pasauliu už mamos pilvuko. Ar pastebėjote, kaip įdėmiai jis kartais pažvelgia į jus, kai maitinate? Kūdikiai gimsta trumparegiai, jų akutės geriausiai mato objektus, kurie yra 20-38 cm atstumu nuo jų veido. Kaip tik tokiu atstumu paprastai ir būna žindančios mamos veidas.

Nesijaudinkite, jei mažylis vis dar nežiūri jums tiesiai į akis. Naujagimiai paprastai ilgiau fiksuoja žvilgsnį ne ties akimis, o ties antakiais, plaukų augimo linija, judančiomis lūpomis. Kai tik apsipras ne tik girdėti, kaip iki šiol, bet ir matyti savo mamą, išmoks ir palaikyti akių kontaktą. Kol kas jam įdomiau tyrinėti ne žvilgsnio niuansus, o jūsų veidą. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad naujagimiai daug labiau linkę tyrinėti žmonių veidus, nei bet kuriuos kitus objektus ar spalvas. O jei nemato prieš save veido, jam įdomiausia žiūrėti į ryškius, judančius daiktus, kontrastingas spalvas, ypač juodos ir baltos spalvos derinius.

Mamos rūpestėliai: Kad pieno upės nevirstų užtvanka

Ką tik tapus mama užplūsta patys įvairiausi jausmai, nuo nepasitikėjimo savimi iki visiškos euforijos, nuo nerimo dėl ateities iki gyvenimo pilnatvės jausmo. Tačiau kai kurie rūpesčiai vis dėlto aplanko kiekvieną. Vienas tokių bendrų rūpesčių – kūdikio žindymas.

2-4 dieną po gimdymo pradeda gamintis tikrasis pienas (pirmosiomis dienomis buvo priešpienis), nuo kurio krūtys pastebimai papilnėja, pritvinksta, pradeda jaustis diskomfortas ir nemalonus tempimas ar net skausmas. Kodėl taip nutinka? Jūsų kūnas dar neišmoko idealiai prisitaikyti prie žindančio naujagimio poreikių, dar nespėjo nusistovėti pasiūlos ir paklausos dėsnis. Daugumai mamų kaip tik šios pirmosios dienos pradėjus gamintis pienui ir yra sunkiausias žindymo etapas. Be to, krūtų jautrumą dar padidina po gimdymo pakitusi hormonų pusiausvyra. Patikėkite, visai netrukus, galbūt po kelių dienų, o gal po kelių savaičių, šie nemalonūs pojūčiai pradings.

Gera idėja!

Suteikite kūdikiui pakankamai progų su jumis susipažinti, ištyrinėti artimiausių žmonių veido bruožus. Maitindama ar sūpuodama ant rankų palaukite, kol kūdikis pasižiūrės į jūsų veidą, ir lėtai palenkite galvą į vieną, į kitą pusę, leiskite jam sekti jūsų veidą akimis. Šis paprastas pratimas padės stiprinti kūdikio akių raumenukus. Beje, neišsigąskite, jei kūdikis kartais sužvairuos – tai visai normalu, pirmaisiais mėnesiais jis dar nemoka gerai valdyti savo žvilgsnio.

Julija, 5 dienos

 

Kiekvienas kūdikis vystosi individualiai. Šis kalendorius – tik apibendrinta apžvalga. Jei jums kelia nerimą, kad kūdikio raida neatitinka jo amžiui būdingų normų – pasikonsultuokite su kūdikio sveikatą prižiūrinčiu gydytoju.

Pasidalinkite savo patirtimi Mama.lt forume

 
Taip pat skaitykite
Pirmieji kūdikio metai labai svarbūs visam jo tolesniam gyvenimui. Į pirmuosius 12 mėnesių sutelpa visa informacija apie fizinį, praktinį,...

Kai kada mažylis vėluoja ateiti į šį pasaulį. Nieko baisaus, jeigu tai tik užsitęsęs nėštumas, daug blogiau – jei...

 
2018-05-11 05:02:01
1
2018-05-11 05:02:00
1
2018-05-11 05:02:00
1
 
 
 

 
 
 
 
 
Sveikata
 

Šiandien gimtadienius švenčia (168)