Mažylis dosniai džiugina jus savo naujais gebėjimais. Jų šiuo laikotarpiu – kaip iš gausybės rago, nuo pamojavimo „ate-ate“ iki įvaldyto meno gerti iš puoduko. Tiesa, mandagaus elgesio prie stalo dar nesitikėkite. Kol kas dar ankstoka ir beprasmiška aiškinti, jog nedera žaisti su stalo įrankiais ar lėkštėje esančiu maistu. Būtent dabar, negrabiai lėkštėje stumdydamas virtos morkos kubelius, jis mokosi manipuliuoti daiktais, semiasi patirties, kurios prireiks tikrai daug, kol pagaliau pirmasis kąsnelis atsidurs šaukštelyje ir nukeliaus į mažą burnytę. Kasdien suteikite mažajam progą pažaisti ne tik su kaladėlėmis ir kamuoliuku, bet ir su minkštais, nesprangiais maisto produktais. Pasodinusi jį į maitinimo kėdutę padėkite ant staliuko šaukštelį, išdėliokite keletą virtų makaronų, kubeliais pjaustytų virtų morkų, bulvių, keletą gabalėlių brokolių, kalafiorų. Tegul kūdikis žaidžia, dėlioja juos iš vienos vietos į kitą, stumdo šaukšteliu ar trina pirštukais. Kol kas tai – smagus užsiėmimas, bet jis netruks virsti puikiomis savarankiško valgymo pamokėlėmis.


Ugnė, 1 metai 2 mėnesiai

Mamos rūpestėliai: Mažylis tampa vis didesniu „namų darkytoju“.

Jis jau išmoko savarankiškai vaikščioti, smarkiai ūgtelėjo, smalsumo – marios. Nenuostabu, kad kartais jus gali užvaldyti neviltis: neįmanoma planuoti savo laiko, nudirbti daugelio darbų, nes visą dieną tenka sekioti paskui mažąjį nenuoramą ir stebėti, kad jis nesusižeistų, neužsigautų, ko nors nesulaužytų ar nesudaužytų, jau nė nekalbant apie tai, kad po 5 kartus per dieną tenka iš naujo tvarkyti tuos pačius jo išverstus stalčius ir lentynas. Taigi dabar turėsite pasirinkti, kas jums svarbiau: ar nekintama namų tvarka, kokia buvo iki šiol, ir nuolatinė įtampa, nes jauniausias šeimos narys kasdien mėgina tą tvarką sugriauti, ar kosmetinis namų aptvarkymas, galbūt ne idealiai stilingo interjero kriterijus atitinkanti aplinka, bet ramesni jūsų nervai?

Užuot eilinį kartą tvarkiusi mažylio išmėtytus daiktus kurią nors dieną surinkite juos visus į didelę dėžę, o kai mažasis netvarkiukas užmigs – apgalvokite, kur galėtumėte juos visus sudėti, kad rytoj ir vėl nereikėtų drebėti, ar šį kartą nesulūš kompaktinių diskų stovas ir ar nebus negailestingai išardytas jūsų pradėtas megzti megztinis? O galbūt kurį nors nuolat verčiamą stalčių naudojate gana retai? Tokiu atveju užteks keleto gabalėlių lipnios juostos – ir ši kertelė iš „žaidimų zonos“ bus išbraukta.

Gera idėja!

Naujasis šeimos narys reikalauja vis daugiau vietos. Nepamirškite patalpoje, kurioje su vaiku praleidžiate daugiausia laiko, įrengti ir jo erdvę. Ne tik pabodusias žaislų dėžes ir kilimėlius, bet ir „rimtą kampą“ – skirkite nedraudžiamą atidaryti komodos ar rašomojo stalo stalčių, ant žemesnės lentynos sudėkite savo daiktus, kuriais jis galėtų nevaržomai džiaugtis: plaukų šepetį, dėžutę nuo kvepalų buteliuko, išplautą tuščią indelį nuo kremo. Mažyliui tai bus įdomus vaikiškų atributų paįvairinimas, o jums – keletas laisvų atokvėpio minučių.

 

Kiekvienas kūdikis vystosi individualiai. Šis kalendorius – tik apibendrinta apžvalga. Jei jums kelia nerimą, kad kūdikio raida neatitinka jo amžiui būdingų normų – pasikonsultuokite su kūdikio sveikatą prižiūrinčiu gydytoju.

Pasidalinkite savo patirtimi Mama.lt forume.

 
Taip pat skaitykite
Pirmieji kūdikio metai labai svarbūs visam jo tolesniam gyvenimui. Į pirmuosius 12 mėnesių sutelpa visa informacija apie fizinį, praktinį,...

Kai kada mažylis vėluoja ateiti į šį pasaulį. Nieko baisaus, jeigu tai tik užsitęsęs nėštumas, daug blogiau – jei...

 
2018-05-10 16:12:17
1
2017-04-18 22:37:53
<a href=http://vardenafilprixenpharmacieacaen.com/>levitra 10mg prix en pharmacie </a> <a href=" http://vardenafilprixenpharmacieacaen.com/ ">levitra original prix en pharmacie </a>
2017-04-03 06:27:37
2WbtUJ <a href="http://zjtnpqneqjgi.com/">zjtnpqneqjgi</a>, [url=http://tmhnkysdwjuu.com/]tmhnkysdwjuu[/url], [link=http://tmjvqmjtpwwb.com/]tmjvqmjtpwwb[/link], http://qcxpjsonflgv.com/
 
 
 

 
 
 
 
 
Sveikata
 

Šiandien gimtadienius švenčia (153)
Patricija