Mažylis apie pasaulį jau žino visai nemažai. Jis geba nebe tik vaizduoti, bet ir šiek tiek įsivaizduoti. Jei pabandytumėte su tokio amžiaus kūdikiu pažaisti, kai iš pradžių iš tuščio indelio, pamaišiusi šaukšteliu, duotumėte paragauti įsivaizduojamos košės vaikučiui, o paskui parodytumėte, kad jis irgi gali tame indelyje paruošti įsivaizduojamą maistą ir pamaitinti jus – jis jau tikrai mielai perpras žaidimo taisykles ir veikiausiai netgi sučepsės lūpomis imdamas nuo šaukštelio menamą košę.


Julija, 1 metai 4 mėnesiai

Kasdien vis daugiau gyvenimiškos patirties pasisemiantis vaikas jau tikriausiai žino, kad plastilinas nevalgomas, o palietus karštą arbatos puodelį nemaloniai nudiegia pirštuką. Tačiau nepraraskite budrumo – tai dar nereiškia, kad jis nebandys eksperimentuoti, taigi nelaimės vis dar tyko savo pasalose.

Mamos rūpestėliai

Girdėjote apie vienerių metų krizę? O apie trejų? Deja, daugelis mamų savo kailiu patiria, kad šios dvi krizės susilieja į vieną ir trunka... nuo vienerių iki trejų metų, ar netgi truputėlį ilgiau.

Jūsų vaikas susiduria su naujais gyvenimo iššūkiais ir nauja patirtim, jis itin imlus naujiems įspūdžiams ir greitai pasiduoda emocijoms, kurių suvaldyti dar nepajėgia. Todėl ne tik krykštauja iš džiaugsmo ir trepsi pasitenkinimo šokį pagavęs kamuoliuką, bet ir iš širdies rauda dėl, atrodytų, mažiausios smulkmenos.

Deja, niekam neįdomu, kaip tokie mažylio emocijų „linksmieji kalneliai“ veikia jus, mamą. Nuolat būti šalia ir drauge išgyventi tokius teigiamų ir neigiamų emocijų proveržius – tikrai nelengvas uždavinys. Tad jėgų ir kantrybės jums tikrai prireiks.

Kaip neprarasti savitvardos? Nepabijokite išmokti atsiriboti nuo savo vaiko. Jis verkia ir krenta ant žemės, nes neleidote žaisti su savo mobiliuoju telefonu? Spardosi sodinamas į automobilio kėdutę? Puola į isteriją, nes nepavyksta nuo galvos nusitraukti kepuraitės? Galite guosti, galite raminti, bet veikiausiai vis tiek kurį laiką jis klyks. Jei jaučiate, kad greitai ir pati pratrūksite – tiesiog atsitraukite keletą žingsnių, jei esate namie – galbūt išeikite į kitą kambarį, keletą kartų giliai įkvėpkite, iškvėpkite, išgerkite stiklinę vandens. Dabar jau galite eiti raminti verkiančio nenuoramos – pačiai nusiraminus rezultatą pasiekti bus kur kas lengviau!

Gera idėja!

Jūsų mažylis vis daugiau kalba, jam patinka, kai rodote paveikslėlius, pasakojate kas nupiešta knygelėje, skaitote neilgus eilėraštukus (išklausyti ilgesnę pasaką nepraradus dėmesio jam dar sunkoka). Taigi metas atrasti knygelių patiems mažiausiesiems pasaulį. Jų išties daug ir įvairių – akivaizdu, kad visų nesupirksite. Nepraleiskite progos apsilankyti vaikų bibliotekose! Taip galėsite kad ir kasdien skaityti, vartyti vis kitas naujas knygeles neišleidusi nė lito. Nors jūsų mažyliui tiek ir nereikia – veikiausiai jums pačiai bus įdomiau, kai skaitiniai nuolat keisis. O jei kuri bibliotekos knygelė jūsų vaikui itin patiks – galėsite tokią pačią nupirkti jau iš anksto žinodama, kad nebus numesta į kampą ir pamiršta.

 

Kiekvienas kūdikis vystosi individualiai. Šis kalendorius – tik apibendrinta apžvalga. Jei jums kelia nerimą, kad kūdikio raida neatitinka jo amžiui būdingų normų – pasikonsultuokite su kūdikio sveikatą prižiūrinčiu gydytoju.

Pasidalinkite savo patirtimi Mama.lt forume

 
Taip pat skaitykite
Pirmieji kūdikio metai labai svarbūs visam jo tolesniam gyvenimui. Į pirmuosius 12 mėnesių sutelpa visa informacija apie fizinį, praktinį,...

Kai kada mažylis vėluoja ateiti į šį pasaulį. Nieko baisaus, jeigu tai tik užsitęsęs nėštumas, daug blogiau – jei...

 
2017-04-03 05:51:43
LOYB1e <a href="http://uvnolisiwlyd.com/">uvnolisiwlyd</a>, [url=http://mcygywtnrsle.com/]mcygywtnrsle[/url], [link=http://egxloyfbwedp.com/]egxloyfbwedp[/link], http://opidrowpkfux.com/
2017-04-03 04:41:51
OewgRJ <a href="http://lyyxxudnanzf.com/">lyyxxudnanzf</a>, [url=http://xlbejwwaozqj.com/]xlbejwwaozqj[/url], [link=http://uppgdkmnrcsx.com/]uppgdkmnrcsx[/link], http://thxpmnznanlg.com/
2017-04-02 21:49:32
VWO21D <a href="http://szjyfxafqxub.com/">szjyfxafqxub</a>, [url=http://arjwhiiqbzln.com/]arjwhiiqbzln[/url], [link=http://dlmoyfyyqhuc.com/]dlmoyfyyqhuc[/link], http://iyqawbgvncsa.com/
 
 
 

 
 
 
 
 
Sveikata
 

Šiandien gimtadienius švenčia (153)
Eglė