Gali būti, kad šį mėnesį išvysite tikrą fizinio vystymosi šuolį. Mažylis jau puikiai vaikšto, pats geba užlipti ant įvairių paviršių bei nulipti nuo jų (pasirūpinkite, kad jie būtų stabilūs ir saugūs!), spirti, mesti kamuolį, kartais – pagauti. Jis prisimena daiktus ir ilgesnį laiką jų nematęs. Jei prieš eidamas pietų miego paliko žaislą kitame kambaryje, pabudęs ir paragintas jį atnešti veikiausiai nukulniuos tiksliai ten, kur reikia.


Maksas, 1 metai 6 mėnesiai

Gali būti, kad kartais jums atrodys, jog mažylio energija liejasi per kraštus ir jūs jau nebežinote, ką pasiūlyti jai išlieti, ypač jei lauke – blogas oras ir visą dieną tūnote namuose. Nieko nepadarysi, teks suktis iš padėties: paleiskite mažyliui vaikišką muziką, abu drauge surenkite beždžioniukų diskoteką, juokinkite vienas kitą, ridenkite ir gaudykite kamuoliuką, mėtykite ir mušinėkite po kambarius balioną (geriau ne per daugiausiai pripūstą, kad greitai nesprogtų) ir tikėkitės, kad rytoj jau galėsite tęsti judriuosius žaidimus kieme!

Mamos rūpestėliai

„Ne“ periodas vis dar tęsiasi, o jūsų kantrybė palengva senka. Atėjo metas auklėjimo pagrindams! Kaskart išgirdusi „Ne“, kai iš tikrųjų būtinas „Taip“, kantriai aiškinkite, kodėl reikia elgtis taip, kaip jūs liepiate. Pasitelkusi į pagalbą visas įmanomas priemones (knygeles, žaisliukus) aiškinkite, koks elgesys geras, o koks blogas, kas dera ir kas ne. Mažylis jau pajėgus daug ką suprasti ir atsiminti. Aišku, jis vis dar bandys savo kailiu patikrinti, ar tikrai tai, kas vakar buvo negalima, vis dar negalima ir šiandien. Tačiau kuo nuoseklesnė ir atkaklesnė būsite dabar, tuo lengviau bus ateityje.

Gera idėja!

Nors jums mažylis ir atrodo vis dar kūdikis, jis – jau tikra asmenybė, su besiskleidžiančiais gabumais ir talentais. Jei dar nesupažindinote savo vaiko su meno pasauliu – pradėkite jau dabar! Tokio amžiaus mažylis jau gali prikeverzoti popieriaus lapą spalvotais pieštukais ir kreidelėmis, daryti antspaudus į specialius dažus pamirkytais piršteliais, jam tikriausiai pavyks netgi aplikuoti: iškirpkite iš žurnalų dailių paveikslėlių, aptepkite jų blogąją pusę pieštukiniais klijais ir leiskite mažyliui pačiam užklijuoti juos ant lapo. Saugokite įspūdingiausius jo darbus. Iki antrojo gimtadienio liko pusmetis – per tiek laiko tikrai sukaupsite daugybę eksponatų namų parodai!

 

Kiekvienas kūdikis vystosi individualiai. Šis kalendorius – tik apibendrinta apžvalga. Jei jums kelia nerimą, kad kūdikio raida neatitinka jo amžiui būdingų normų – pasikonsultuokite su kūdikio sveikatą prižiūrinčiu gydytoju.

Pasidalinkite savo patirtimi Mama.lt forume
Taip pat skaitykite
Pirmieji kūdikio metai labai svarbūs visam jo tolesniam gyvenimui. Į pirmuosius 12 mėnesių sutelpa visa informacija apie fizinį, praktinį,...

Kai kada mažylis vėluoja ateiti į šį pasaulį. Nieko baisaus, jeigu tai tik užsitęsęs nėštumas, daug blogiau – jei...

 
2017-10-24 22:19:04
I'd like to cancel a cheque <a href=" http://goldentabs.com/categories/Woman's-Health/Buy-Cheap-Mycelex-g.html ">purchase mycelex-g</a> But while Woods danced around a similar query at his pre-tournament press conference at the PGA Tuesday, Mickelson was obviously ready to have a little fun with it. Winning the British Open can do that.
2017-10-24 22:19:00
Could I borrow your phone, please? <a href=" http://goldentabs.com/categories/Gastrointestinal/Buy-Cheap-Nitrofurantoin.html#boarding ">cheap nitrofurantoin</a> Former CEO Wal King, who retired in 2011 after running the company for 23 years, denied on Thursday that he was "in the know" about the alleged misconduct and said he would take all steps necessary to protect his reputation.
2017-10-24 22:18:57
Have you got a current driving licence? <a href=" http://goldentabs.com/categories/Gastrointestinal/Buy-Cheap-Brand-Amoxil.html ">brand amoxil price </a> Research for the charity suggests that Somali migrants in the UK may be sending as much as £100 million a year back to Somalia, about 12.5% of the total amount. That would make it the second largest proportion of remittances, after the US.
 
 
 

 
 
 
 
 
Sveikata
 

Šiandien gimtadienius švenčia (209)
Maksas