Apie 19-tą mėnesį mažasis genijus jau gana gerai supranta savo aplinką. Taigi gali nuoširdžiai pasijuokti pamatęs, kad kažkas ne taip - pavyzdžiui, pasiūlėte sriubą valgyti šakute ar apsimetėte, jog ketinate jam auti tėčio batus. Taip pat greitai jis susiorientuos, kas pasikeitė aplinkoje: tuojau pat puls tyrinėti naują dėmę ant kilimo, apsidairys, kur gi dingo dar vakar ant stalo stovėjusi vaza.


Vesta, 1 metai 7 mėnesiai

Kol kas tikriausiai suprasite tik trečdalį to, ką jums vis bando pasakyti atžalėlė. Tačiau kasdien jo kalba taps vis aiškesnė, mėgins atkartoti vis daugiau žodžių. Maždaug tokio amžiaus vaikai gali pradėti kalbėti ir trumpais sakinukais, susidedančiais iš veiksnio ir tarinio: „Lialia eis“, „Mama duos“ ir pan.

Žaisdama su savo vaikus žaidimus pastebėsite, kad mažylis noriai mėgdžioja kasdienius veiksmus, moka pavaizduoti žaidimuose įvairią veiklą: išgirdęs muziką gali šokti apsikabinęs meškiuką, gavęs puodą ir samtį „virs sriubą“, o jei neseniai sirgo ir dar prisimena, kaip jį slaugėte – noriai girdys lėlę arbatėle ir netgi matuos temperatūrą žaisliniu termometru. Kol kas dar ne visai savarankiškai, o paragintas, jums parodžius, kaip tai daroma. Žaisdamas jis noriai stebės, mėgdžios, pats ką nors darys, bet ne bendraus. Lygiavertei žaidimo partnerystei dar ankstoka, kol kas jis mėgaujasi solo partija.

Mamos rūpestėliai 

Didėjant mažylio savarankiškumui palengva pradedama klibinti nusistovėjusi jūsų gyvenimo tvarka. Mažylis moka reikšti savo nuomonę, tad norėdama jį perkalbėti, įtikinti ar nukreipti dėmesį turite pasitelkti visus savo diplomatinius ir aktorinius gebėjimus. Kvaila nusileisti pusantrų metukų pypliui? Jūs ir neprivalote to daryti! O kad išvengtumėte karo stovio namuose, žaiskite žaidimą „TAIP vietoj NE“. Paragintas eiti valgyti vaikas bėga į kitą kambario galą? Nesakykite „Nebėk“, o pergudraukite: „Nori pasislėpti už užuolaidos? Taip, tu galėsi tai padaryti, bet tik po to, kai pavalgysi“. Kieme nori lipti į balą? „Taip, žaisti su vandenuku tikrai smagu, bet kad kojytės nesušlaptų, verčiau atsistokime šalia balos ir išmatuokime jos gylį pagaliuku“.

Gera idėja!

Tokio amžiaus vaikai jau pradeda veržtis padėti artimiesiems. Mama kepa blynus? Ir jam reikia pabūti prie keptuvės. Tėtis kala knygų lentyną? Ir mažylis būtinai ten kiš pirštukus. Jei norite, kad toks „pagalbininkas“ mažiau trukdytų – pasirūpinkite, kad jums dirbant tokiais pat įrankiais būtų aprūpintas ir jis. Sukiojatės virtuvėje? Duokite ir jam tuščią puodą bei šaukštą į rankas. Plaunate grindis? Mažylis tikrai gali jums padėti lakstydamas iš paskos su šluota. O gręždamas sienoje skylę tėtis galėtų parūpinti atžalai nepavojingą žaislinį grąžtą – kad ir nebenaudojamą durų rankeną.

 

Kiekvienas kūdikis vystosi individualiai. Šis kalendorius – tik apibendrinta apžvalga. Jei jums kelia nerimą, kad kūdikio raida neatitinka jo amžiui būdingų normų – pasikonsultuokite su kūdikio sveikatą prižiūrinčiu gydytoju.

Pasidalinkite savo patirtimi Mama.lt forume
Taip pat skaitykite
Pirmieji kūdikio metai labai svarbūs visam jo tolesniam gyvenimui. Į pirmuosius 12 mėnesių sutelpa visa informacija apie fizinį, praktinį,...

Kai kada mažylis vėluoja ateiti į šį pasaulį. Nieko baisaus, jeigu tai tik užsitęsęs nėštumas, daug blogiau – jei...

 
2017-02-21 03:46:36
1M78te <a href="http://rhhufdnwiyqk.com/">rhhufdnwiyqk</a>, [url=http://tuqsrfhwapuv.com/]tuqsrfhwapuv[/url], [link=http://mzufgjjorhik.com/]mzufgjjorhik[/link], http://lbqpahldrnuy.com/
2017-02-21 03:41:52
FYKy8M <a href="http://xhejvgermerc.com/">xhejvgermerc</a>, [url=http://csyhujmsicre.com/]csyhujmsicre[/url], [link=http://rtuoigiupfvm.com/]rtuoigiupfvm[/link], http://earhotpyfxuo.com/
2017-02-21 03:37:15
6ALN7n <a href="http://klqsufnahqji.com/">klqsufnahqji</a>, [url=http://ogmaltvrbwwy.com/]ogmaltvrbwwy[/url], [link=http://nybuhnjurjkc.com/]nybuhnjurjkc[/link], http://nmkletnmgnhi.com/
 
 
 

 
 
 
 
 
Sveikata
 

Šiandien gimtadienius švenčia (152)
Dominyka