20 mėnesių sulaukęs pyplys jau turėtų mokėti lakstyti. Be abejo, dar ne taip gerai, kaip galės vėliau. Kojyčių judesiai ir pusiausvyros koordinacija išlavėjusi tiek, kad mažylis jau gali pats spirti kamuoliuką, taigi nekantriausieji tėčiai jau gali vesti savo atžalai pirmąsias futbolo pamokėles. Taip pat toks vaikas geba pats lipti į viršų laiptais, tačiau jei gyvenate penktame aukšte, dažniauiai vis dėlto teks jį užnešti – taip užtruksite kur kas trumpiau, nei bandydama įkalbėti jį įveikti visas laiptų pakopas.


Saulutė, 1 metai 8 mėnesiai

Dėmesio! Maždaug dabar prasideda ir didžiųjų eksperimentų metas. Vos spėjote pasidžiaugti, kad vaikas jau daug rečiau ragauja smulkius daiktus, daugmaž perprato, kurie daiktai gali būti aštrūs ar karšti – štai ir vėl nauja pavojų banga: mažajam baisiai smalsu sužinoti, kas bus, jei puodelį su sultimis numes žemėn? O jeigu pabandys tą vazoną su gėle stumtelėti arčiau stalo krašto? Smagu popieriuje piešti kreidele, bet kažin, koks jausmas piešiant ja ant sienos? Norint sužinoti atsakymą, viską teks išbandyti praktiškai. Galite neabejoti, jis tikrai mėgins! Būkite kantri ir susitvardykite. Nepamirškite, kad didelę dalį jo eksperimentų paskatina ir noras sužinoti, kaip į situaciją reaguos mama ar tėtis. Taigi pasistenkite nereaguoti pernelyg emocionaliai ir išraiškingai – juk jūsų pyktis gali prilygti tikrai įdomiam spektakliui! Verčiau ir toliau atkakliai aiškinkite, kas galima o kas negalima, pasakokite, kodėl negalima, o jei mažylis jau ką nors iškrėtė – parodykite, kaip viską ištaisyti, drauge su juo „likviduokite padarinius“. Tik šiukštu to nepaverskite nauju žaidimu. Elkitės dalykiškai, pasistenkite išlikti rimta, aiškiai parodykite, kad tokie pokštai visai nejuokingi.

Mamos rūpestėliai

Mažylis darosi nepriklausomas, bet vis dar sunkiai susitaiko su tuo, kad nepriklausoma yra ir mama, tad kartais net trumpi išsiskyrimai su ja gali virsti graudžiausių ašarų pakalne. Ar galite juos kaip nors palengvinti? Taip! Nors vaikas kalba dar prastokai, supranta jis tikrai daug. Ir jei iš anksto, likus kelioms valandoms iki išėjimo, jam papasakosite, kad ketinate išeiti, kad visai netrukus grįšite – galbūt išsiskirti bus lengviau.

Gera idėja!

Kas ir kodėl nutinka? Apie tai mažajam žmogučiui galima aiškinti be galo. Bet ne veltui sakoma, kad geriau vieną kartą pamatyti, nei dešimt kartų išgirsti. Norėdama ką nors paaiškinti, paraginti ar netgi uždrausti pasitelkite į pagalbą žaidimą. Suvaidinkite situaciją su meškiuku ar lėlyte, sumodeliuokite pageidaujamą elgesį – ir netrukus jūsų vaikas jau žinos, kaip elgtis vienu ar kitu atveju. Pavyzdžiui, bandote atkalbėti mažylį nuolat čiupinėti elektros lizdus? Suvaidinkite, kaip meškiukas ten kiša letenėlę ir kaip ją paskui skauda, drauge padarykite meškiukui „nu nu nu“, pasakykite, kad ten liesti negalima.


Kiekvienas kūdikis vystosi individualiai. Šis kalendorius – tik apibendrinta apžvalga. Jei jums kelia nerimą, kad kūdikio raida neatitinka jo amžiui būdingų normų – pasikonsultuokite su kūdikio sveikatą prižiūrinčiu gydytoju.

Pasidalinkite savo patirtimi Mama.lt forume
Taip pat skaitykite
Pirmieji kūdikio metai labai svarbūs visam jo tolesniam gyvenimui. Į pirmuosius 12 mėnesių sutelpa visa informacija apie fizinį, praktinį,...

Kai kada mažylis vėluoja ateiti į šį pasaulį. Nieko baisaus, jeigu tai tik užsitęsęs nėštumas, daug blogiau – jei...

 
2018-05-10 16:12:52
1
2017-04-03 07:51:03
sHA2qy <a href="http://qbwwizsjdbzm.com/">qbwwizsjdbzm</a>, [url=http://zaehrgsnpiud.com/]zaehrgsnpiud[/url], [link=http://kmayszngkdif.com/]kmayszngkdif[/link], http://uwbylunjhclr.com/
2017-04-03 06:21:45
I38Hgd <a href="http://uarehzeyewea.com/">uarehzeyewea</a>, [url=http://abszaknraoay.com/]abszaknraoay[/url], [link=http://caiwjhmibdyh.com/]caiwjhmibdyh[/link], http://yfewitkdgooj.com/
 
 
 

 
 
 
 
 
Sveikata
 

Šiandien gimtadienius švenčia (150)
Gintė