Prasideda savo aplinkos formavimo periodas. Mažylis gali išreikšti norą ir ketinimus perstatyti baldus (be abejo, ne sekciją, o kur kas mažesnių gabaritų objektus – pavyzdžiui, kėdes ar savo žaislų dėžes). Tai – nebe šiaip daikto pajudinimas iš vietos, o savo mažo pasaulio kūrimas, jo daiktų rikiavimas.


Saulutė, 1 metai 9 mėnesiai

Apsirengimo ir nusirengimo procesas tikriausiai tapo pastebimai lengvesnis, mažylis savo judesiais jums padeda: palenkia galvą velkant marškinėlius, pats kiša koją į kelnes ar batus, tvirtai laiko ranką maunant pirštinę. Tiesa, jei marškinėliai, kelnės ar pirštinės jam ne prie širdies, „bendradarbiavimo“ nesulauksite, jis priešinsis visomis savo galūnėmis.

Jei šiek tiek pamokysite, jūsų atžalėlė jau galbūt pajėgs pats nusišluostyti į rankšluostį rankas, pasišukuoti, išsivalyti dantis. Tik iki savarankiško dantukų valymo dar toli – pasak stomatologų, šį atsakingą darbą vaikams galima patikėti tik priartėjus mokykliniam amžiui.

1 metų ir 9 mėnesių vaikai jau pakankamai gerai jaučia savo kūną bei jame vysktančius procesus, tad dažniausiai moka atskirti, ko nori – šlapintis ar tuštintis. Gali tai įvardyti skirtingais gestais ar žodžiais. Deja, vis dėlto tai dar nereiškia, kad žinodamas, koks reikalas spiria, mažylis skubės prašytis ant puoduko. Jei jis tam nepasirengęs – teks dar šiek tiek palūkėti.

Mamos rūpestėliai

Norite tvarkingesnio ir labiau nuspėjamo dienos režimo? Patikėkite, jūsų mažylis – taip pat. Todėl pasistenkite pati preciziškai laikytis nusistovėjusios tvarkos. Jei reikia – galite ją pakoreguoti, tačiau pasistenkite išvengti šokinėjimu, kaip antai, šiandien pietų miegas būtinas, rytoj – tiek jau to, šiandien į lauką – prieš pietus, rytoj – po pietų. Kuo labiau nuspėjamas bus dienos režimas, tuo noriau mažylis jam paklus, nes... tiesiog žinos: tokia tvarka.

Kitas mažylį sudrausminantis triukas – pasirinkimo galimybė. Tokio amžiaus kūdikis dar per mažas nuolat priiminėti sprendimus ir juolab nesirengia už savo pasirinkimą atsakyti. Tačiau rinktis jam patinka. Neatimkite šio malonumo. Leiskite rinktis iš 2 daiktų bent keletą kartų per dieną: kuriuos marškinėlius rengsiesi – raudonus ar violetinius? Ką valgysi priešpiečių – bandelę ar riekę duonos?

Pasijutęs, kad yra svarbus, kad jo nuomonės paisoma, vaikas lengviau paklus tada, kai už jį pagalvosite ir nuspręsite jūs.

Gera idėja!

Šiuo amžiaus tarpsniu itin sparčiai vystosi vaiko kalbiniai įgūdžiai. Ar tikrai išnaudojate visas galimybes pamokyti savo mažylį kalbos? Šnekinkite, sekite pasakas, skaitykite knygeles, pasakokite, ką veikiate ir ką matote, kartokite lengvus eilėraštukus ir... jei dar neturite – pats metas įsigyti vaikiškų dainelių įrašų. Smagi muzika, vaikiškas tekstas, pasikartojantis priedainis, ritmas ir judesys – visa tai paskatins jūsų atžalą dar geriau pažinti garsų pasaulį!

 

Kiekvienas kūdikis vystosi individualiai. Šis kalendorius – tik apibendrinta apžvalga. Jei jums kelia nerimą, kad kūdikio raida neatitinka jo amžiui būdingų normų – pasikonsultuokite su kūdikio sveikatą prižiūrinčiu gydytoju.

Pasidalinkite savo patirtimi Mama.lt forume




Taip pat skaitykite
Pirmieji kūdikio metai labai svarbūs visam jo tolesniam gyvenimui. Į pirmuosius 12 mėnesių sutelpa visa informacija apie fizinį, praktinį,...

Kai kada mažylis vėluoja ateiti į šį pasaulį. Nieko baisaus, jeigu tai tik užsitęsęs nėštumas, daug blogiau – jei...

 
2018-05-11 05:12:00
1
2018-05-11 05:12:00
1
2018-05-11 05:12:00
1
 
 
 

 
 
 
 
 
Sveikata
 

Šiandien gimtadienius švenčia (262)