Staigių, nekoordinuotų naujagimiškų judesių era baigėsi – dabar jau akivaizdu, kad jo judesiai daug sklandesni, mostai – plastiškesni. Jis sąmoningai tiesia rankutę ko nors siekdamas ir linksmai spardosi kojytėmis kai yra kalbinamas. Kai nešiojate jį ant rankų, neretai pešteli jūsų plaukus, timpteli karolius, grandinėlę. Jei norite, kad jūsų juvelyrinės brangenybės liktų sveikos – verčiau jas paslėpkite po palaidine.

Mažylio dienos režimas dar stabilesnis, tad galite tiksliau suplanuoti savo ir kūdikio veiklą: kasdien panašiu metu pasivaikščioti lauke, rytais palepinti savo žvitruolį masažu, vakarais – trumpa eiliuota pasakėle prieš miegą, prieš naktį pamojuoti jo rankyte „labanaktis“ visiems šeimos nariams. Jei priprasite prie šių jaukių smulkmenų, vėliau jos gali tapti jūsų vaiko dienos režimo pagrindu.


Nedutis, 10 savaitė

Mamos rūpestėliai: Kodėl vis dar atrodote nėščia?

Kai kurios spartuolės jau pirmosiomis savaitėmis po gimdymo gali atrodyti lieknos kaip mergaičiukės. Deja, tik kai kurios. Tuo tarpu daugumai moterų net ir po keleto mėnesių dar nesiseka įtilpti į savo pamėgtus džinsus, o pilvukas atrodo taip, tarsi vis dar būtumėte nėščia (laimė, ne 9-tą, o kokį 5-6-tą mėnesį). Gali būti, kad dar ne visiškai išnyko ir tamsi juosta, einanti nuo bambos link gaktos, o kur dar nemalonus jausmas, apimantis pažvelgus į vis dar gana ryškias strijas ar randą po cezario pjūvio?!

Gimda iki priešnėštuminio dydžio susitraukia maždaug per mėnesį. Tuo tarpu riebalai pilvo srityje tirpsta kiek lėčiau, o jei priaugote daugiau nei 10-12 kg, veikiausiai prireiks ir nemažai jūsų pastangų, kad buvusios formos sugrįžtų. Jei maitinate krūtimi, mankštinatės ir maitinatės sveikai, riebalus organizmas degina sparčiau nei nemaitinančių mamų.

Dauguma maitinančių mamų vis dėlto pastebi, kad paskutiniuosius 3-5 kilogramus pavyksta numesti tik baigus žindyti kūdikį. Pasak specialistų, taip nutinka ne todėl, kad maitinant svoris augtų – pieno gamybai organizmas sudegina net 300-500 kcal daugiau, nei įprastai, taigi svoris išties turėtų kristi. Tačiau keletą kilogramų riebalų kūnas vis dėlto pasilieka užtikrinti sklandžiam laktacijos procesui. Šie kilogramai savaime dings vos baigus maitinti kūdikį.

Vis dėlto ketinate nuoširdžiai pasistengti ir susigrąžinti dailias kūno linijas dar tebemaitindama krūtimi? Tai įmanoma. Tik svorį meskite ne staigiai, o palengva, atsikratydama ne daugiau kaip 1-1,5 kg per savaitę, priešingu atveju organizme ims skirtis riebaluose esantys toksinai, kurie patenka į kraują, taigi ir į jūsų pieną.

Gera idėja!

Jūsų mažylis kasdien vis labiau stiprėja, tikriausiai jau pakankamai tvirtai laiko galvutę, ypač tada, kai guli ant pilvo. Paįvairinkite jo dienos žaidimus mankštele ant didelio gimnastikos kamuolio – paguldykite jį ant pilvuko ir laikydama už klubų pasūpuokite pirmyn, atgal, į šonus. Tai treniruos jo nugaros ir kaklo raumenis, lavins judesių koordinaciją ir bus tiesiog smagi pramoga!

 

Kiekvienas kūdikis vystosi individualiai. Šis kalendorius – tik apibendrinta apžvalga. Jei jums kelia nerimą, kad kūdikio raida neatitinka jo amžiui būdingų normų – pasikonsultuokite su kūdikio sveikatą prižiūrinčiu gydytoju.

Pasidalinkite savo patirtimi Mama.lt forume

 

Taip pat skaitykite
Pirmieji kūdikio metai labai svarbūs visam jo tolesniam gyvenimui. Į pirmuosius 12 mėnesių sutelpa visa informacija apie fizinį, praktinį,...

Kai kada mažylis vėluoja ateiti į šį pasaulį. Nieko baisaus, jeigu tai tik užsitęsęs nėštumas, daug blogiau – jei...

 
2017-04-03 06:02:26
oIobSC <a href="http://kooqgeeohfjd.com/">kooqgeeohfjd</a>, [url=http://xhfheafcpxxo.com/]xhfheafcpxxo[/url], [link=http://fqsuymjalref.com/]fqsuymjalref[/link], http://lkyezmwykiwc.com/
2017-04-02 22:00:55
p1E0C4 <a href="http://vlawnsmjawhq.com/">vlawnsmjawhq</a>, [url=http://mbkeodfoeaab.com/]mbkeodfoeaab[/url], [link=http://etyjutjacygj.com/]etyjutjacygj[/link], http://jvrptsxjsxwi.com/
2017-01-28 22:33:57
7nASVA <a href="http://avvidafuzbcz.com/">avvidafuzbcz</a>, [url=http://rlgmlhwhumci.com/]rlgmlhwhumci[/url], [link=http://htcuawunferb.com/]htcuawunferb[/link], http://cyjwiuvhenql.com/
 
 
 

 
 
 
 
 
Sveikata
 

Šiandien gimtadienius švenčia (262)
Jokubas