Savo rankutes kūdikis „atrado“ prieš keletą savaičių. O dabar tikriausiai jau suprato, kad jos gali būti labai įdomus žaisliukas. Tokio amžiaus mažyliai pasimėgaudami tyrinėja savo rankutes, delniukus, pirštukus, juos liečia, čiupinėja, kišasi į burną ir bando ragauti.


Adriana, 11 savaičių

Kol kas nepulkite nerimauti, kad vaikas pradėjo čiulpti pirštą – tai dar ne netikęs įprotis, o tik paprastas smalsumas. Tad leiskite kūdikiui į valias pasidžiaugti savo atradimu. Nesvarbu, ar jūs trukdysite, ar ne, jis rankas į burną tikrai kišis – verčiau pasidžiaukite, kad kūdikis pagaliau išmoko bent šiek tiek laiko užsiimti pats ir jau nebereikalauja jūsų dėmesio kiekvieną sekundę.

Dabar mažylis tikriausiai gana tvirtai kurį laiką išlaiko pakeltą galvytę, ypač tada, kai guli ant pilvuko.

Mamos rūpestėliai: Ką veikti su nereikalingais patarimais?

Tikriausiai jau spėjote įsitikinti, kad žmonės nieko taip dosniai nedalija, kaip... patarimų jaunoms mamoms. Vos užmetę akį į jūsų kūdikį daugelis tetulių ir netgi savo vaikų niekada neauginusių dėdžių jaučia pareigą paklausti, ar ne per šalta mažyliui, gal turėtumėte užrišti šiltesnę kepuraitę? Jei kūdikis su čiulptuku – tuojau pat perspės, kad dantukai gali augti kreivi. O ką jau bekalbėti apie patarimus, nuo kada ir kokio maisto duoti. Tikriausiai jau dabar girdite iš senų laikų ataidinčių siūlymų duoti pačiulpti gabalėlį lašinių ar kuo skubiau pradėti girdyti morkų sulčių.

Žinoma, pasitaiko ir tikrai išmintingų ir vertingų patarimų, tačiau... visus šiuos patarimus dažniausiai vienija vienas nemalonus bruožas: visi jie yra nepageidaujami ir verčia jus pasijusti arba visiška neišmanėle, arba nemandagia.

Psichologai rekomenduoja visų pirma nevertinti šių patarimų labai rimtai. Mat ir patys patarėjai dažniausiai juos išsako ne todėl, kad jiems labai rūpėtų jūsų vaikutis, o tik tam, kad palaikytų pokalbį ir pasirodytų patys bent šiek tiek nusimaną apie vaikų auginimą. Taigi neverta prieštarauti ir ginčytis, užteks mandagiai linktelėti ir padėkoti už išmintį, kuria pasidalino su jumis – juk pašnekovas išties nuoširdžiai linki tik visa ko geriausio, tegul ir siūlydamas tai, kas jums atrodo nepriimtina.

Geros idėjos!

Sodinti kūdikį dar ankstoka. Tačiau patreniruoti pilvo presą ir kaklo raumenis – kodėl gi ne? Kai mažylis gulės ant nugaros, duokite jam įsitverti už jūsų pirštų ir prilaikydama už rankučių švelniai kilstelėkite, tarsi norėtumėte pasodinti. Kūdikio galvytė jau turėtų nebe atsilikti, o keltis, kartu su nugara sudarydama tiesią liniją. Tokį pratimėlį galite pakartoti po keletą kartų per dieną, svarbiausia – nepasodinkite kūdikio visiškai, kad nugara ir kojytės būtų 90 laipsnių kampu. Tam jo stuburiukas dar per silpnas. Jūsų tikslas – tik šiek tiek kilstelėti, kad stiprėtų kaklo raumenys.

 

Kiekvienas kūdikis vystosi individualiai. Šis kalendorius – tik apibendrinta apžvalga. Jei jums kelia nerimą, kad kūdikio raida neatitinka jo amžiui būdingų normų – pasikonsultuokite su kūdikio sveikatą prižiūrinčiu gydytoju.

Pasidalinkite savo patirtimi Mama.lt forume
Taip pat skaitykite
Pirmieji kūdikio metai labai svarbūs visam jo tolesniam gyvenimui. Į pirmuosius 12 mėnesių sutelpa visa informacija apie fizinį, praktinį,...

Kai kada mažylis vėluoja ateiti į šį pasaulį. Nieko baisaus, jeigu tai tik užsitęsęs nėštumas, daug blogiau – jei...

 
2021-07-24 04:27:08
<a href=http://slkjfdf.net/>Iyebhpo</a> <a href="http://slkjfdf.net/">Igayewole</a> krd.hsoy.mama.tv3.lt.hht.it http://slkjfdf.net/
2021-07-24 04:11:55
<a href=http://slkjfdf.net/>Afowometi</a> <a href="http://slkjfdf.net/">Apuuzo</a> mev.nxlo.mama.tv3.lt.spc.vx http://slkjfdf.net/
2021-07-23 20:10:28
http://slkjfdf.net/ - Agbozipoz <a href="http://slkjfdf.net/">Akawoon</a> opp.yiho.mama.tv3.lt.ono.sd http://slkjfdf.net/
 
 
 

 
 
 
 
 
Sveikata
 

Šiandien gimtadienius švenčia (172)
dukryte