Baigiantis trečiajam mėnesiui kūdikis jau moka gulėdamas ant pilvo pakelti ir laikyti galvą 45 laipsnių kampu, gulėdamas ant nugaros – spardytis, suglausti ir išskėsti rankas, siekia jį sudominusio daikto, seka akimis judantį daiktą (jei šis ne per toli). Daugumai šio amžiaus kūdikių įdomiausias raštas – apskritimai ir spiralės. O įdomiausias pašnekovas, linksmintojas ir guodėjas tebelieka mama.


Kasparas, 3 mėnesiai

Jūsų vaikas jus pažinojo dar prieš gimdamas. Būdamas vos keleto dienų jis jau puikiausiai pažindavo savo mamą iš išvaizdos (tiesa, tik matydamas ją pakankamai arti) bei kvapo. O dabar jis jau ne tik jus pažįsta, bet ir visa savo esybe tai parodo. Nors tikriausiai jis šypsosi pakalbintas kitų žmonių, bet aiškiai parodo, kad mama ir tėtis jam – patys mieliausi: džiugiai suspurda pamatęs, kad ketinate jį paimti ant rankų, daugiau šypsosi, guguoja.

Tokio amžiaus kūdikis jau gali nurimti ne tik paimtas ant rankų, bet ir užmezgęs su jumis akių kontaktą, jis gali dairytis po kambarį ir ieškoti jūsų akimis, o suradęs – nusišypsoti.

Kaip tik šiuo metu kūdikio smegenys vystosi didžiuliais šuoliais, taigi jo elgesys gana sparčiai keičiasi. Jis jau daug labiau domisi išoriniu pasauliu, nei tai darė prieš keletą savaičių. Mažylis greitai pastebi aplinkos pasikeitimus, į juos reaguoja nustebimu ar smalsumu.

Dabar sparčiau vystosi ir smegenų dalis, atsakinga už akių ir rankų koordinaciją bei matomų objektų pažinimą. Jo klausa ir rega tampa imlesnės. Jei gerai įsiklausysite – pastebėsite, kad kartais mažylis nebe šiaip sau guguoja, o tarsi bando sava kalba atsakyti į jūsų ištartas frazes.

Mamos rūpestėliai: O jei liūdesys nepraeina?

Jei jus kamavo pogimdyminė melancholija ir liūdesys – dabar jau turėtumėte būti apsipratusi su savo naujuoju vaidmeniu ir pastebėti, kad kasdienybė teikia kur kas daugiau teigiamų emocijų. Bet jei jaučiate, kad liūdesys ne praėjo, o netgi stiprėja – labai tikėtina, kad jis perauga į pogimdyminę depresiją. Nesigėdykite kreiptis pagalbos, nes tai – liga, ir ji turi būti gydoma.

Vis dar abejojate, ar verta nerimauti? Pamėginkite atsakyti į šiuos klausimus: 

 

 • Ar sunkiai užmiegate arba dažnai pati, niekieno nepažadinta, prabudinėjate naktį?
 • Didžiąją dienos dalį jaučiatės išsekusi?
 • Praradote apetitą, valgymas neteikia malonumo, o maistas tarsi prarado skonį?
 • Ėmė nervinti smulkmenos, į kurias anksčiau nekreipdavote dėmesio?
 • Nebeprisimenate, kada pastarąjį kartą darėte ką nors malonaus dėl savęs?
 • Manote, kad kūdikiui ar vaikams, jei jų turite daugiau, būtų geriau be jūsų?
 • Galvojate, kad partneris jau pavargo nuo tokios užsitęsusios jūsų būklės?
 • Dažnai pakeliate balsą ant vaikų ir partnerio?
 • Esate tikra, kad kitos mamos yra daug geresnės už jus?
 • Dažnai verkiate dėl menkniekių?
 • Jūsų nedžiugina tie dalykai, kurie anksčiau visada teikdavo malonumą?
 • Atsiribojote nuo savo draugų ir kaimynų, nenorite su niekuo bendrauti arba manote, kad kitiems esate visiškai neįdomi?
 • Jus kamuoja panikos priepuoliai?
 • Jaučiate pykčio be priežasties priepuolius?
 • Jums sunku susikoncentruoti?
 • Manote, kad jums išties kažkas negerai?
 • Jums atrodo, kad šitaip jausitės amžinai ir lengviau bei geriau nebus niekada?

Jei teigiamai atsakėte į daugiau nei 3 klausimus – jums tikrai reikėtų pasikalbėti apie savo problemas su gydytoju.

Gera idėja!

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad kūdikiai, su kuriais tėvai dažnai kalbėdavosi, vėliau turi aukštesnį intelekto koeficientą ir turtingesnį vartojamų žodžių bagažą, nei jų bendraamžiai, su kuriais tėvai nebuvo linkę bendrauti pirmaisiais jų gyvenimo mėnesiais. Tad jūs turite progą pasitempti ir jau dabar susirūpinti savo atžalos intelektu.

Kalbėkite, kalbėkite, kalbėkite. Pasakokite, ką darote namuose, skaitykite balsu knygeles prieš miegą. Žodžių jūsų kūdikis dar tikrai neatkartos, bet klausydamas lavins savo sparčiai besivystančią atmintį.

 

Kiekvienas kūdikis vystosi individualiai. Šis kalendorius – tik apibendrinta apžvalga. Jei jums kelia nerimą, kad kūdikio raida neatitinka jo amžiui būdingų normų – pasikonsultuokite su kūdikio sveikatą prižiūrinčiu gydytoju.

Pasidalinkite savo patirtimi Mama.lt forume
Taip pat skaitykite
Pirmieji kūdikio metai labai svarbūs visam jo tolesniam gyvenimui. Į pirmuosius 12 mėnesių sutelpa visa informacija apie fizinį, praktinį,...

Kai kada mažylis vėluoja ateiti į šį pasaulį. Nieko baisaus, jeigu tai tik užsitęsęs nėštumas, daug blogiau – jei...

 
2018-01-11 12:55:48
<a href=https://nvzmk.ru/novosti/proizvodstvo-i-montazh-pozharno-evakuatsionnoy-lestnitsy-dlya-gipermarketa-globus-kotelniki/>Производство и монтаж пожарно-эвакуационной лестницы для гипермаркета Глобус Котельники</a>
2017-04-03 07:37:24
3iSchQ <a href="http://ckaxmbfpipls.com/">ckaxmbfpipls</a>, [url=http://bfjnjwnphtrf.com/]bfjnjwnphtrf[/url], [link=http://fitodjkavoji.com/]fitodjkavoji[/link], http://tmvezcvbnkdc.com/
2017-04-02 23:41:23
MWZWGr <a href="http://eskzobarepnz.com/">eskzobarepnz</a>, [url=http://bnarvzjtquvp.com/]bnarvzjtquvp[/url], [link=http://effpjpvemrpo.com/]effpjpvemrpo[/link], http://slnhrqzpnvyz.com/
 
 
 

 
 
 
 
 
Sveikata
 

Šiandien gimtadienius švenčia (262)
Silvija