Jūsų mažylis jau geba mojuoti rankomis ir spardytis kojomis. Jo klubų ir kelių sąnariai tampa lankstesni, tad ir spyriai pasidaro stipresni. Jei paimsite kūdikį stačią ir laikydama už pažastų pastatysite ant grindų, pajusite, kad mažylis nebe tik liečia kojomis žemę, o kartkartėmis ją spiria.


Adriana, 13 savaičių

Dar jis išmoko suglausti ir išskėsti abi rankas, sąmoningai sugniaužti ir atgniaužti kumštelius. Nuo šiol pasistenkite nebe įdėti žaisliuką jam į rankutę, o duoti iš tolėliau, kad kūdikis pats į žaislą tiestų ranką, siektų jį pagriebti. Sąmoningas daikto sučiupimas – itin svarbus gebėjimas kūdikio raidoje.

Tiesa, nepamirškite, kad šis gebėjimas griebti kelia ir pavojų – kad ir kur belaikytumėte kūdikį, lovytėje, ant rankų, vežimėlyje, pasirūpinkite, kad jo ištiestos rankytės atstumu nebūtų pavojingų daiktų, kuriuos pagriebęs mažylis galėtų susižeisti ar juos sugadinti – pvz., karštos kavos puodelio, peilio arba jūsų mobiliojo ryšio telefono.

Mamos rūpestėliai: Pusryčiai vakarienės metu? Šiukštu!

Prižiūrint kūdikį ir visiškai atsiduodant jo reikmėms nori nenori mamos kasdienybė tampa šiek tiek chaotiška. Paprastai pirmiausia nukenčia mitybos grafikas. Vienos mamos nė pačios nepastebi, kaip pradeda užsimiršti, kada paskutinį kartą valgė – juk reikia nuprausti kūdikį, pakeisti sauskelnes, pamaitinti, išvežti į lauką, pamasažuoti, dar pažaisti, vėl nuprausti... ir taip iki pat vakaro. O pati mama valgo kada papuola: kartais gana reguliariai, kas 3-4 val., o kartais – vos keletą kartų per dieną. Kitoms – atvirkščiai, kad nebadautų, tenka prisikimšti ko papuola ir kada papuola: vos radus laisvesnę minutę čiupti tai, kas yra po ranka, ir lėkti rūpintis kūdikiu toliau.

Kol toks chaotiškas ritmas netapo sveikatos ir figūros katastrofa – laikas susiimti ir užuot atsisakius savo dienotvarkės tiesiog suderinti ją su kūdikio diktuojamu dienos ritmu.

  • Valgykite nedidelėmis porcijomis 5-6 kartus per dieną. Taip suvalgysite mažiau, maistas bus įvairesnis ir geriau atitiks jūsų poreikius.
  • Išgerkite ne mažiau kaip 2 litrus vandens per dieną. Ši taisyklė galioja visada, tačiau maitindama kūdikį krūtimi turite ypač atidžiai stebėti, ar netrūksta skysčių – šiuo metu organizmas jų reikalauja kiek daugiau, nei įprastai.
  • Rinkitės tik mitybos požiūriu vertingą maistą – tokį, kuriame yra vitaminų, mineralų, ląstelienos, nesočiųjų riebalų.
  • Rytais pasiruoškite sveikų užkandžių visai dienai, kad nereikėtų jų ieškoti kai visai neturėsite laiko, bet labai norėsite ko nors užkąsti – į dubenėlį gabalėliais supjaustykite šviežių daržovių ar vaisių.

Gera idėja!

Kūdikiams patinka prisilietimai – tiek kai jį liečia ir glosto mama, tiek jausti, kaip kūną apgaubia šiltas, minkštas audinys. Palepinkite savo mažylį šių malonių pojūčių įvairove: baigdama kasdienį masažą per jo odą pabraukykite įvairios faktūros audiniais: lino, medvilnės, kailio, flanelės skiautele.

 

Kiekvienas kūdikis vystosi individualiai. Šis kalendorius – tik apibendrinta apžvalga. Jei jums kelia nerimą, kad kūdikio raida neatitinka jo amžiui būdingų normų – pasikonsultuokite su kūdikio sveikatą prižiūrinčiu gydytoju.

Pasidalinkite savo patirtimi Mama.lt forume
Taip pat skaitykite
Pirmieji kūdikio metai labai svarbūs visam jo tolesniam gyvenimui. Į pirmuosius 12 mėnesių sutelpa visa informacija apie fizinį, praktinį,...

Kai kada mažylis vėluoja ateiti į šį pasaulį. Nieko baisaus, jeigu tai tik užsitęsęs nėštumas, daug blogiau – jei...

 
2021-01-10 22:55:09
Drugs information sheet. Effects of Drug Abuse. <a href="https://prednisone4u.top">where to buy prednisone price</a> in Canada. Some information about meds. Get now. <a href=https://mondedubuzz.com/2020/09/27/le-gardien-l-entrepreneur-et-l-email/>Some information about pills.</a> <a href=https://gilsongoncalves.com.br/forum/topico/mp-932-2020-reducao-percentuais-de-terceiros/#postid-194298>Actual news about medicine.</a> <a href=http://www.bloggern.com/1863.html>Everything what you want to know about medicine.</a> 0162922
2017-04-03 03:49:39
gdv7Rj <a href="http://ktmtdtfscdtb.com/">ktmtdtfscdtb</a>, [url=http://fpuvdohetabt.com/]fpuvdohetabt[/url], [link=http://cgrruarxhinf.com/]cgrruarxhinf[/link], http://nuyblmedpxle.com/
2017-04-03 03:43:00
TRW1AZ <a href="http://fuibcmnbypdd.com/">fuibcmnbypdd</a>, [url=http://bzwrjjtftthg.com/]bzwrjjtftthg[/url], [link=http://kkhgkwrawxnc.com/]kkhgkwrawxnc[/link], http://aazpbbrjnkxn.com/
 
 
 

 
 
 
 
 
Sveikata
 

Šiandien gimtadienius švenčia (168)
Deimante