Daugelis jaunų mamų, auginančių tokio amžiaus kūdikius, atsikvepia lengviau: nemigo naktys liko praeity, vaikas ramiai išmiega naktį bent jau 6 val. Nors kai kurie mažyliai vis dar keliasi naktį po keletą kartų, tai – labiau išimtis, nei norma.


Rusnytė, 14 savaičių

Gali būti, kad kaip tik šiomis savaitėmis išgirsite ir pirmąjį garsų savo kūdikio juoką. Taigi jo emocijų raiškos paletė vis gausėja. Mažylis domisi ne tik mama ar tėčiu, bet ir kitais žmonėmis, kurie tik prisiartina prie jo – ypač vaikais bei naminiais gyvūnais. Dažniau laikykite jį ant rankų, leiskite žvilgsniu ir gugavimu „pasiplepėti“ su jūsų keturkoju augintiniu ar vyresniais vaikais. Bet būkite atsargi – tiek vaikų, tiek keturkojų elgesys gali išgąsdinti ar net sukelti grėsmę kūdikiui, tad stebėkite situaciją ir abu „pašnekovus“ vieną nuo kito laikykite per nepavojingą atstumą.

Šiuo metu kūdikis jau moka perimti žaisliukus iš vienos rankos į kitą. Galite netgi pastebėti, kad vienoje rankytėje žaisliukus jis laiko dažniau, nei kitoje. Neskubėkite daryti savo išvadų, kol kas jo pasirinkimas labiau atsitiktinis. Ar jūsų vaikas dešiniarankis, ar kairiarankis, galutinai sužinosite tik tada, kai jis sulauks 2-3 metų.

Mamos rūpestėliai: Kodėl slenka plaukai?

Po gimdymo jau praėjo 3 mėnesiai, kūnas palengva atgauna savo formas, o jūs – dvasinę pusiausvyrą, bet... kas gi nutiko jūsų plaukams? Kodėl staiga jie ėmė labiau slinkti?

Nėštumo metu hormonų pokyčiai lemia, kad jums pradeda išslinkti mažiau plaukų, nei iki šiol. Praėjus maždaug 12 savaičių nuo gimdymo hormonų pusiausvyra normalizuojasi ir plaukai ima slinkti vėl taip pat, kaip anksčiau (sveikam žmogui per dieną gali išslinkti apie 100 plaukų, vietoje jų ilgainiui atauga nauji, tai – natūralus procesas). Tačiau kartu išslenka ir tie plaukai, kurių išslinkimą hormonai buvo pristabdę. Taigi nieko nuostabaus, jei rytais šukuojantis šukose lieka pluoštas plaukų.

Kadangi daugiausia plaukų išslenka juos trenkant ir šukuojant, galite pasistengti susišukuoti taip, kad dienos eigoje nereikėtų koreguoti šukuosenos. Jei tik galite – šiek tiek rečiau trinkite galvą (ne kas antrą, o kas trečią ar net kas ketvirtą dieną, priklausomai nuo plaukų tipo), leiskite plaukams išdžiūti natūraliai, nealinkite jų karšta feno srove.

Tačiau turėkite omeny, kad per ilgai užsilikę plaukai vis tiek anksčiau ar vėliau išslinks, taigi šios priemonės tik šiek tiek pristabdys natūralų procesą, bet jo nesulaikys. Pasak specialistų, į normalią būklę plaukai galutinai sugrįžta tik praėjus maždaug 6 mėnesiams po gimdymo.

Gera idėja!

Mažylis dar aktyviau domisi jį supančiu pasauliu, smalsiai apžiūrinėja į jo akiratį patekusius daiktus, o ypač savo paties atspindį.

Paieškokite kūdikiams skirto žaisliuko, kuriame būtų nedūžtantis veidrodėlis, o dar geriau – pastatykite priešais didesnį nedūžtantį veidrodį. Kūdikiui bus daug džiaugsmo į jį žiūrėti ir tyrinėti savo atvaizdą. Kad ten atsispindi jis pats, mažylis suvoks tik priartėjus pirmajam gimtadieniui, o kol kas smagiai bendraus su „nepažįstamuoju“.

 

Kiekvienas kūdikis vystosi individualiai. Šis kalendorius – tik apibendrinta apžvalga. Jei jums kelia nerimą, kad kūdikio raida neatitinka jo amžiui būdingų normų – pasikonsultuokite su kūdikio sveikatą prižiūrinčiu gydytoju.

Pasidalinkite savo patirtimi Mama.lt forume
Taip pat skaitykite
Pirmieji kūdikio metai labai svarbūs visam jo tolesniam gyvenimui. Į pirmuosius 12 mėnesių sutelpa visa informacija apie fizinį, praktinį,...

Kai kada mažylis vėluoja ateiti į šį pasaulį. Nieko baisaus, jeigu tai tik užsitęsęs nėštumas, daug blogiau – jei...

 
2019-02-26 14:31:31
[url=http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/]Amoxil[/url] <a href="http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/">Amoxicillin Online</a> http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/
2019-02-26 14:03:43
[url=http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/]Amoxicillin No Prescription[/url] <a href="http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/">18</a> http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/
2019-02-26 08:56:43
[url=http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/]Amoxicillin[/url] <a href="http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/">Amoxicillin</a> http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/
 
 
 

 
 
 
 
 
Sveikata
 

Šiandien gimtadienius švenčia (172)
Gerda