Šiuo metu mažylis supranta jau beveik visus garsus, vartojamus tariant jo gimtosios kalbos žodžius. Iki 6-to mėnesio jam veikiausiai netgi pavyks ištarti šiuos garsus taip, kad jie susidėlios į pirmuosius žodelius – „mama“, „baba“, „tete“. Ir nors kol kas šie žodžiai kūdikiui visai nesiasocijuoja su konkrečiais žmonėmis, vis dėlto jums juos girdėti bus tikrai miela ir smagu.

Trečio mėnesio pabaigoje kūdikis jau gali gulėdamas ant pilvo pakelti galvą 90 laipsnių kampu, gali pats save palinksminti tariamais garsais ir skiemenimis, pamatęs buteliuką ar krūtį supranta, jog netrukus gaus valgyti, noriai tyrinėja įvairius daiktus kišdamasis juos į burną.


Nedutis, 16 savaitė

Mamos rūpestėliai: Daugiau judesio

Dienos ritmas lyg ir susitvarkė – metas pajudėti. O tiksliau – pasimankštinti.

  • Pradėkite nuo lengvo mankštos režimo, kad nepersitemptumėte.
  • Nesibaiminkite, sportas nepakenks maitinimui krūtimi. Kad jums pačiai būtų patogiau, tikriausiai sportuosite po maitinimo, o ne prieš jį.
  • Neturite laiko mankštintis? Kasdien susiplanuokite maršrutą, kur toliausiai galite nueiti pasivaikščioti su vežimėliu.
  • Jei neturite galimybės apsilankyti sporto klube – pasirūpinkite, kad namuose būtų jums tinkanti mankštos programa: išsikirpkite iš žurnalų ar atsispausdinkite iš interneto rekomenduojamų pratimų planą, įsigykite mankštos DVD arba treniruoklį. 

Gera idėja!

Norite paskatinti jūsų kūdikio kalbėjimą? Ne mokykite jį tarti konkrečius skiemenis pati juos nuolat kartodama, o pamėgdžiokite kūdikio skleidžiamus garsus ir veido išraiškas – tai bus smagus žaidimas jūsų mažyliui ir... reikšmingas paskatinimas kalbėti daugiau, stengtis išgauti dar įvairesnių garsų.

 

Kiekvienas kūdikis vystosi individualiai. Šis kalendorius – tik apibendrinta apžvalga. Jei jums kelia nerimą, kad kūdikio raida neatitinka jo amžiui būdingų normų – pasikonsultuokite su kūdikio sveikatą prižiūrinčiu gydytoju.

Pasidalinkite savo patirtimi Mama.lt forume

Taip pat skaitykite
Pirmieji kūdikio metai labai svarbūs visam jo tolesniam gyvenimui. Į pirmuosius 12 mėnesių sutelpa visa informacija apie fizinį, praktinį,...

Kai kada mažylis vėluoja ateiti į šį pasaulį. Nieko baisaus, jeigu tai tik užsitęsęs nėštumas, daug blogiau – jei...

 
2018-05-10 16:12:49
1
2017-04-19 04:52:01
<a href=http://vardenafilprixenpharmacieacaen.com/>vardenafil prix en pharmacie a caen </a> <a href=" http://vardenafilprixenpharmacieacaen.com/ ">levitra prix en belgique </a>
2017-04-03 17:44:19
Iul0D4 <a href="http://uffxdmrjbzat.com/">uffxdmrjbzat</a>, [url=http://hzjjibjissmt.com/]hzjjibjissmt[/url], [link=http://tytojmotiprb.com/]tytojmotiprb[/link], http://pjibtdbdrqgq.com/
 
 
 

 
 
 
 
 
Sveikata
 

Šiandien gimtadienius švenčia (209)
Kamilė