Mažylis jau visai neblogai manipuliuoja žaisliukais, tačiau tikriausiai kur kas įdomiau už bet kokį barškutį tapo jo paties kojytės ir rankytės – bent keletą minučių per dieną jas būtinai pačiupinėja, apžiūri, paragauja. Dar bent po keletą minučių jis moka pažaisti vienas, noriai tyrinėja aplinką, bando tobulinti savo gebėjimus sukiodamasis ir spardydamasis čia pat, lovytėje. Taigi jums tikrai atsirado laisvesnė minutė paskaityti laikraščiui... Na, gerai, gal bent jau straipsnių antraštėms.


Adriana, 17 savaitė

Kūdikio skrandukas jau didesnis, taigi jo nebūtina papildyti taip dažnai. Dabar net ir krūtimi maitinamas mažylis gali per vieną maitinimą suvalgyti daugiau nei anksčiau ir ilgiau išlieka sotus. Jei kūdikis maitinamas mamos pienu, jis turėtų valgyti 6-8 kartus per dieną, jei adaptuotu pieno mišiniu – 5-6 kartus.

Mažylis jau turėtų būti dvigubai sunkesnis nei gimimo metu. Ir, žinoma, vis dar sėkmingai sunkėja, nepaisant kiek retesnio maitinimo grafiko. Jei kūdikį maitinate krūtimi, jūsų pienas darosi riebesnis, jame atsiranda daugiau mineralų, kad patenkintų augančio kūdikio poreikius.

Keičiasi ir pats maitinimo ritualas. Gali būti, kad dabar maitindama kūdikį turėsite paprašyti namiškių laikytis tylos, mat mažylis reaguoja į visus aplinkos garsus, gali tuojau pat liautis žindęs ir keletą minučių įsispoksoti į jį sudominusį objektą.

Mamos rūpestėliai: Tėčio valanda

Kūdikis pravirko? Tikriausiai pirmoji pulsite jį raminti būtent jūs. Juk įprasta, kad mama skuba pas verkiantį mažylį kad jį pamaitintų, prisiglaustų. Bet jūsų kūdikis jau nebe toks ir mažas! Taigi jį nuraminti ir pačiūčiuoti kuo puikiausiai gali ir tėtis. Mat dabar kūdikio verksmas gana retai reiškia, kad jis alkanas – juk jūs jau žinote, kada pusryčių, pietų ar vakarienės metas.

Štai kodėl nuo šiol vertėtų pasistengti kuo dažniau leisti pas kūdikį nuskubėti tėčiui. Ne tik tam, kad palengvintų jūsų rūpesčius, bet ir tam, kad pagaliau užsimegztų tikrasis jo tėviškas ryšys su vaiku.

Jei iš pradžių tėčiui ne itin gerai sekasi nuraminti kūdikį – nekritikuokite jo,  nekomentuokite, ką daro ne taip kaip jūs. Leiskite jam apsiprasti, palikite erdvės savarankiškai priimti sprendimus. Gal tėčiai ir neturi motiniškos intuicijos, užtai tėviško išradingumo jiems tikrai nestinga. Taigi nenuostabu, kad jūsų raminimo metodika ne visada sutaps su tėčio idėjomis – kūdikiui tai tik į naudą!

Gera idėja!

Žaidimų kilimėliai, žaidimų lentos su įvairiausiais sukučiais, barškučiais, mygtukais ir kaištukais – visa tai sukurta kaip tik šio amžiaus kūdikiui. Nors pagrindiniais mažylio žaislais tikriausiai vis dar lieka barškučiai ir kramtukai, bus nuostabu jei kartkartėmis pasiūlysite pirštukams ir kitokių judesių, ne tik griebimą – duokite paspaudyti kokius nors mygtukus, pasukioti sukučius – visa tai skatina smulkiosios motorikos raidą. Puikų žaislą pirštukams pamankštinti nesunkiai galite pasigaminti ir pati: prie nedidelės pagalvėlės tvirtai prisiūkite įvairaus tipo sagų ir duokite mažyliui jas pačiupinėti – jis liks sužavėtas naujuoju žaisliuku, o jūs negalėsite atsidžiaugti miklesniais jo pirštukais ir... įvairesniais garsais – juk kuo daugiau judės pirštukai, tuo greičiau mažylis pradės tarti pirmuosius žodžius!

 

Kiekvienas kūdikis vystosi individualiai. Šis kalendorius – tik apibendrinta apžvalga. Jei jums kelia nerimą, kad kūdikio raida neatitinka jo amžiui būdingų normų – pasikonsultuokite su kūdikio sveikatą prižiūrinčiu gydytoju.

Pasidalinkite savo patirtimi Mama.lt forume

 

 

 
Taip pat skaitykite
Pirmieji kūdikio metai labai svarbūs visam jo tolesniam gyvenimui. Į pirmuosius 12 mėnesių sutelpa visa informacija apie fizinį, praktinį,...

Kai kada mažylis vėluoja ateiti į šį pasaulį. Nieko baisaus, jeigu tai tik užsitęsęs nėštumas, daug blogiau – jei...

 
2018-05-10 16:13:14
1
2017-04-19 05:06:57
<a href=http://vardenafilprixenpharmacieacaen.com/>levitra prix en pharmacie france </a> <a href=" http://vardenafilprixenpharmacieacaen.com/ ">levitra 5mg prix en pharmacie </a>
2017-04-03 06:34:20
Cwij6l <a href="http://rlezqpyavtrm.com/">rlezqpyavtrm</a>, [url=http://nfeuuyarsxfg.com/]nfeuuyarsxfg[/url], [link=http://xagytirumlmg.com/]xagytirumlmg[/link], http://ufaswfzcrbxo.com/
 
 
 

 
 
 
 
 
Sveikata
 

Šiandien gimtadienius švenčia (262)
Ugne