Malonus jausmas žinoti, kad gali šį bei tą kontroliuoti. Ir jūsų kūdikis šiomis dienomis kaip tik su tokiu jausmu susipažįsta. Na, žinoma, jam tai patinka. Štai kodėl vienas mėgstamiausių tokio amžiaus mažylių žaidimas – mėtyti daiktus. Kad mama juos paduotų. Vėl ir vėl. Bloga žinia: šis žaidimas taip patinka mažyliui, kad bus tęsiamas gana ilgai. Gera žinia: vis dėlto ir ši fazė anksčiau ar vėliau praeis.

Šiuo metu jūsų kūdikis per dieną turėtų miegoti maždaug 14-17 valandų, o miego liūto dalis turėtų tekti nakčiai.


Kasparas

Mamos rūpestėliai: Dviese valtyje, neskaitant kūdikio

Rasti laiko seksui – tikras iššūkis jauniems tėvams. Bet pasistengti verta!

  • Flirtuokite. Tai nieko nekainuoja, kūdikis jūsų seksualių užuominų ir frazių tikrai nesupras, bet kartu tai taip uždegs jūsų abiejų aistras, kad galbūt taps puikia įžanga į meilės žaidimus.
  • Naudokitės proga. Gimus kūdikiui visai nereiškia, kad mylėtis turėtumėte tik naktį ir tik savo lovoje. O kuo gi blogas kitas kambarys ar dušo kabina kai kūdikis miega pietų miego?
  • Skirkite vienas kitam pasimatymą. Tai nereiškia, kad turite kur nors eiti. Tiesiog iš anksto susiplanuokite romantišką vakarą namuose kai kūdikis užmigs. Jaukus pasisėdėjimas prie žvakių šviesos, geras filmas ar gardi užsisakyta pica tikrai primins senus gerus laikus, kai turėjote daugiau laiko vienas kitam.
  • Ne viskas prarasta. Taip, kas gi nežino tokių momentų, kai vieną akimirką judu liepsnojate aistra, o kitą jau lekiate žiūrėti, kas gi nutiko visa gerkle plyšaujančiam kūdikiui. Vienas riksmas – ir meilės nuotaika išgaruoja. Pasistenkite neparodyti savo suirzimo partneriui – jis ne ką mažiau nusivylęs, nei jūs. Jei matote, kad meilės žaidimų pratęsti nepavyks – palepinkite vienas kitą bent jau švelniu masažu, atsipalaiduokite ir neabejokite: kitą dieną galbūt vaikas ims verkti pusvalandžiu vėliau.

Gera idėja!

Dabar jūsų vaikas jau gana neblogai susiorientuoja, iš kur sklinda garsas. Todėl išgirdęs naują garsą tuojau pat puola akimis ieškoti jo šaltinio. Netikite? Pažvanginkite už jo nugaros raktais – jis tikrai atsisuks pasižiūrėti, koks čia „varpelis“. O turėdamas galimybę stebėti garso šaltinį dar keletą minučių jį tyrinės akimis. Tad pagudraukite: prireikus ramybės, pakabinkite kur nors netoli lovos vėjo varpelius – jūsų mažyliui bus puiki proga kartkartėmis į juos pažiūrėti, patyrinėti. O ir jų skleidžiamas garsas kur kas ramesnis, malonesnis, nei elektroninės prie lovytės tvirtinamos „karuselės“.

 

Kiekvienas kūdikis vystosi individualiai. Šis kalendorius – tik apibendrinta apžvalga. Jei jums kelia nerimą, kad kūdikio raida neatitinka jo amžiui būdingų normų – pasikonsultuokite su kūdikio sveikatą prižiūrinčiu gydytoju.

Pasidalinkite savo patirtimi Mama.lt forume
Taip pat skaitykite
Pirmieji kūdikio metai labai svarbūs visam jo tolesniam gyvenimui. Į pirmuosius 12 mėnesių sutelpa visa informacija apie fizinį, praktinį,...

Kai kada mažylis vėluoja ateiti į šį pasaulį. Nieko baisaus, jeigu tai tik užsitęsęs nėštumas, daug blogiau – jei...

 
2018-05-10 16:12:50
1
2017-04-19 03:18:11
<a href=http://vardenafilprixenpharmacieacaen.com/>vardenafil prix en </a> <a href=" http://vardenafilprixenpharmacieacaen.com/ ">levitra prix en pharmacie </a>
2017-04-03 07:47:12
y5lNOu <a href="http://pigqzdhkbpmy.com/">pigqzdhkbpmy</a>, [url=http://gtnrptkmvtny.com/]gtnrptkmvtny[/url], [link=http://itbegmscjrtd.com/]itbegmscjrtd[/link], http://zhbhsrguuuuz.com/
 
 
 

 
 
 
 
 
Sveikata
 

Šiandien gimtadienius švenčia (153)
Patricija