Kūdikis jau daug geriau mato mažus daiktus ir siekia visko, kas juda. Taip pat jis jau geba atpažinti daiktą matydamas tik mažą jo dalį.  


Domantas, 22 savaitė

Kiek anksčiau jūsų vaikas išmoko atskirti ryškių spalvų atspalvius. Dabar jis jau puikiai skiria ir pastelinių spalvų niuansus. Todėl daug džiaugsmo suteiks žaidimas (kol kas daugiausia tik pačiupinėjimas) su įvairiaspalvėmis kaladėlėmis ar medžiagos atraižėlėmis. 

Be to, dabar kūdikis jau gana lengvai pasiduoda „nušnekinimams“: pradėjęs zirzti iš nuobodulio ar nepatenkintas, kad pasodinote į vežimą, jis tikriausiai nurims ir pralinksmės jei parodysite jam keletą juokingų grimasų, užtrauksite dainelę, imsite ploti katučių ir pan.

Kitas svarbus pasiekimas – jis pagaliau pradeda suvokti priežasties ir pasekmės ryšį. Žaislas jau nebe šiaip dingsta iš akiračio – mažylis seka akimis, kur mama jį neša ir padeda. Barškutis taip pat ne išnyksta iš lovytės: kūdikis jį išmeta ir netgi pasižiūri, kur nukris.  

Dabar namai taps vis triukšmingesni. Ne tik todėl, kad mažylis daugiau kalba ir krykštauja bei garsiau verkia, bet ir todėl, kad jam patinka tą triukšmą kelti – daužyti barškučius vieną į kitą, mėtyti aplink save įvairiausius daiktus.

Mamos rūpestėliai: Ne zebro dryžiai

Praėjo kone pusmetis po gimdymo. Jei nėštumo metu atsirado strijų – tikriausiai jos jau spėjo kiek pablukti ir nebe taip gadina nuotaiką. Bet vis dar gadina, tiesa?

Jei norite šių nemalonių dryželių atsikratyti visiškai – kreipkitės į dermatologą ir pasikonsultuokite, kaip geriausiai jas išgydyti, galbūt ryšitės jų šalinimui lazeriu.

O jei norėtumėte, kad jos tiesiog dar labiau pabluktų – pasitelkite į pagalbą masažus, vonias ir aromaterapiją.

Strijų profilaktikai ir gydymui galite naudoti imbiero, vaistinio isopo, bosvelijų, miros, muskato, neroli, citrinų, rožių, rozmarino eterinius aliejus.

Jų galite pilti į vandenį, kuriame maudysitės (15-20 lašų sumaišyti su 30-60 g medaus, vonios druskos arba vonios putų) ir pagulėti vonioje 5 min. Vanduo turi būti pakankamai karštas. Iš vonios stokitės lėtai ir nesišluostykite rankšluosčiu, leiskite odai tiesiog nudžiūti, išsaugant ploną ją dengiančią eterinio aliejaus plėvelę.

Vietas, kuriose atsirado strijų, galite pamasažuoti kviečių gemalų, jojobos, makadamijų ar avokadų aliejus, į jį įlašinę 3-5 lašus eterinio aliejaus.

Gera idėja!

Pažaiskite žaislų slėpynes: paslėpkite po antklode kūdikio mėgstamą žaislą taip, kad dalis jo kyšotų ir laukite, kol mažylis suras. Tada vėl slėpkite. Kai įsigudrins surasti ne visai uždengtą daiktą – pradėkite žaisliuką-slapuką dengti visiškai. Taip ne tik praleisite keletą smagių laisvalaikio minučių, bet ir paskatinsite mažylio mąstymo raidą.

 

Kiekvienas kūdikis vystosi individualiai. Šis kalendorius – tik apibendrinta apžvalga. Jei jums kelia nerimą, kad kūdikio raida neatitinka jo amžiui būdingų normų – pasikonsultuokite su kūdikio sveikatą prižiūrinčiu gydytoju.

Pasidalinkite savo patirtimi Mama.lt forume
Taip pat skaitykite
Pirmieji kūdikio metai labai svarbūs visam jo tolesniam gyvenimui. Į pirmuosius 12 mėnesių sutelpa visa informacija apie fizinį, praktinį,...

Kai kada mažylis vėluoja ateiti į šį pasaulį. Nieko baisaus, jeigu tai tik užsitęsęs nėštumas, daug blogiau – jei...

 
2017-02-01 19:37:13
AMn7hy <a href="http://pehyfumclndj.com/">pehyfumclndj</a>, [url=http://honggzintspb.com/]honggzintspb[/url], [link=http://glrpppyqqwvc.com/]glrpppyqqwvc[/link], http://cwxshsamtelc.com/
2017-02-01 19:15:31
WxwPmE <a href="http://hngduigmzube.com/">hngduigmzube</a>, [url=http://dervwtkldkri.com/]dervwtkldkri[/url], [link=http://keecqaqunaca.com/]keecqaqunaca[/link], http://zvvpdrklzmmm.com/
2017-02-01 19:15:14
kdmEv8 <a href="http://axykmqxsnabp.com/">axykmqxsnabp</a>, [url=http://umlfjhvtalis.com/]umlfjhvtalis[/url], [link=http://grplahrujrfu.com/]grplahrujrfu[/link], http://yvvsnjipvfos.com/
 
 
 

 
 
 
 
 
Sveikata
 

Šiandien gimtadienius švenčia (168)
Amelia.D