Kūdikis lengvai periminėja daiktus iš vienos rankos į kitą. Gali būti, kad viena rankutė jam patinka labiau. Prognozuoti, ar jūsų vaikas dešiniarankis, ar kairiarankis vis dar anksti. Bet svarbiausia – nebandykite jo „perauklėti“ ir leisti manipuliuoti žaislu tik dešine ranka: net jei mažylis išties kairiarankis, tokiu elgesiu jo nepakeisite. O jei jis – dešiniarankis, jūs tiesiog trukdytumėte jam mokytis manipuliuoti ir kaire rankute, kliudytumėt rankos ir akių koordinacijos lavėjimui.


Ieva, 25 savaitė

Mamos rūpestėliai: Ar verta lyginti savo vaiką su kitais?

Tikriausiai nerastume tėvų, kurie slapčiomis ar atvirai nelygintų savo vaikų su jų bendraamžiais. Ir ypač neramu girdėti, kaip kiti tėvai giriasi savo vaikų sugebėjimais, o jūsiškis dar visai nemoka nė pusės to, nors yra visom 3 savaitėm vyresnis.

Neskubėkite nerimauti, jei jūsų vaikas nedaro ko nors, ką daro jūsų draugų, bičiulių ar pažįstamų vaikai. Kiekvienas vaikas vystosi individualiai. Ypač tokie gebėjimai, kaip garsų tarimas, vartymasis, sėdėjimas, ropojimas, vaikščiojimas gali skirtis net keletu mėnesių.

Jei kyla abejonių, geriausia pasikalbėti apie tai su kūdikį stebinčiu gydytoju. Turėkite omeny, kad išsiugdydamas vieną gebėjimą vaikas neretai kiek apleidžia kitą, nes sutelkia visą dėmesį ties pirmuoju. Taip dygstant dantims vaikas gali liautis manipuliavęs žaislais ir pradėti tik kištis juos į burną, o besimokydamas ropoti – liautis tarti skiemenis, kuriuos jau buvo išmokęs. Dėl to nevertėtų nerimauti – po savaitės kitos jis jau bus įgijęs naujos patirties ir netruks prisiminti bei patobulinti senąją.

O jei kas nors pernelyg įkyriai bando priminti, kad jūsų vaikui jau laikas būtų mokėti tą ar aną – atsakykite su jumoru: jūsų kūdikis tikrai išmoks sėdėti (kalbėti, ropoti, moti „ate ate”), o šiuo metu jums labiau rūpi klausimas, ar užaugęs jūsų vaikas išmoks laiku patylėti, nes akivaizdu, kad šį gebėjimą įvaldo ne visi suaugusieji.

Gera idėja!

Pasiilgote naujų pamokėlių? Puiku. Metas pamokyti kūdikį ženklų kalbos – ir jam, ir jums tai patiks. Be to, tai skatina jo motorinį vystymąsi ir, žinoma, kalbą. Dauguma vaikų pirmiausia išmoksta moti „Ate ate”, rodyti pirštu į daiktą, apie kurį klausiate, ir tik gerokai vėliau pasako tai žodžiais.

Pradėkite nuo savo pamėgtų dainelių ar eilėraštukų, kuriais linksminate kūdikį: vieną ar keletą jų žodžių pradėkite dainuoti parodydama ženklą. Pavyzdžiui, „Mano batai buvo du, vienas dingo – nerandu” galima parodyti ir du pirštukus sakant „du”, ir neigiamai pasukioti galvą tariant „nerandu”.

Neskubėkite, nesiūlykite išmokti iš karto pernelyg daug ženklų. Pirmiausia tegul gerai įvaldo vieną, tada jau galima judėti prie kito.

 

Kiekvienas kūdikis vystosi individualiai. Šis kalendorius – tik apibendrinta apžvalga. Jei jums kelia nerimą, kad kūdikio raida neatitinka jo amžiui būdingų normų – pasikonsultuokite su kūdikio sveikatą prižiūrinčiu gydytoju.

Pasidalinkite savo patirtimi Mama.lt forume




Taip pat skaitykite
Pirmieji kūdikio metai labai svarbūs visam jo tolesniam gyvenimui. Į pirmuosius 12 mėnesių sutelpa visa informacija apie fizinį, praktinį,...

Kai kada mažylis vėluoja ateiti į šį pasaulį. Nieko baisaus, jeigu tai tik užsitęsęs nėštumas, daug blogiau – jei...

 
2018-05-10 16:12:27
1
2017-04-19 03:52:08
<a href=http://vardenafilprixenpharmacieacaen.com/>levitra 10mg prix en pharmacie </a> <a href=" http://vardenafilprixenpharmacieacaen.com/ ">levitra original prix en pharmacie </a>
2017-04-03 08:13:31
wCmnjf <a href="http://ykssctqgpjmx.com/">ykssctqgpjmx</a>, [url=http://lkrahozjqeao.com/]lkrahozjqeao[/url], [link=http://karckiccuxor.com/]karckiccuxor[/link], http://xawwznthbiix.com/
 
 
 

 
 
 
 
 
Sveikata
 

Šiandien gimtadienius švenčia (262)
Kotryna