Jūsų mažylis ir toliau sėkmingai tyrinėja pasaulį lavindamas visus 5 savo pojūčius (mamai suteikdamas daugybę progų lavinti savo šeštąjį jausmą). Jūsų pareiga – pasirūpinti, kad aplinkui jį netrūktų saugių, įvairius pojūčius teikiančių daiktų, kuriuos smalsuolis galėtų paliesti, pajudinti, pastumti, pačiupinėti: guminis kamuolys, minkštas pliušinis meškiukas, jaukus vilnonis pledas ant sofos ir šalta metalinė stalo koja. Kuo įvairesnės medžiagos ir faktūros – tuo geriau besivystančioms jo smegenims.

Maitinti kūdikį darosi vis sunkiau. Užuot ramiai valgęs savo daržovių tyres jis vis taikosi pagriebti jūsų laikomą šaukštą, kiša pirštus į dubenėlį, o jei neleidžiate jo paimti – paleidžia dūdas. Pasistenkite įtikti mažajam gurmanui ir leiskite jam šiek tiek paišdykauti – pati maitindama vienu šaukštu duokite jam į rankas kitą, tegul darbuojasi juo. Taip pat priešais mažylį padėkite 3-4 nedidelius virtos morkos ar bulvės kubelius – tegul užsikanda pertrintą košelę pats pasiimdamas juos nuo stalo bei treniruoja savo kramtymo įgūdžius.


Nojukas

Mamos rūpestėliai: Nauji gūsiai dienos režime

Ar ne metas peržvelgti ūgtelėjusio kūdikio dienos režimą? Gal sutrumpėjo jo dienos miego laikas? O gal užmigti nakčiai tampa vis sunkiau? Štai gairės, leisiančios sudaryti arba pakoreguoti prieš tai turėtą dienos režimą: 

  • Vakaro rutina – vienas svarbiausių režimo punktų. Guldykite vaiką kaskart tuo pačiu metu, nusistatykite 3-4 veiksmus, kurie skirtų pietų miegą nuo nakties miego, kad kūdikis suprastų: diena baigėsi, metas nebe snūstelėti, o rimtai pamiegoti. Pagrindiniai vakaro rutinos akcentai – prausimasis, maitinimas, lopšinė arba trumpa pasakaitė (šio amžiaus kūdikiams labiausiai tinka eiliuota), namiškių palinkėjimai „labos nakties“, gesinamos šviesos.
  • Atkreipkit dėmesį į tai, ką bando pasakyti pats kūdikis. Kuriuo nors metu užmiega daug sunkiau, nei iki šiol? Gal per mažai laiko buvo būdravimui? Gal šis miegas turėtų sutrumpėti arba apskritai jo atsisakyti (kai kurie vaikai jau dabar gali pereiti prie vieno pietų miego vietoj dviejų ar trijų)? Jei kurį nors maitinimą mažylis valgo ypač prastai – gal metas padaryti ilgesnę pertrauką tarp porcijų?
  • Nusistačiusi dienos režimą stenkitės pati kitą veiklą planuoti taip, kad nuo jo nenukryptumėte. Atidėkite susitikimą su seniai matyta drauge, jei tuo metu mažylis turėtų miegoti, o atėjus metui valgyti daržovių tyrelę nepakeiskite jos paskubomis sugirdytomis sultimis, nes taip jums patogiau išėjus apsipirkti – juk apsipirkimą galima suplanuoti ir kitu metu.
  • Būkite pasiruošusi pokyčiams. Kūdikiai kartais patys nukrypsta nuo įprasto dienos režimo dėl kai kurių naujovių. Naujai išmoktas gebėjimas gali labiau nuvarginti emociškai, tad mažylis ims ir užmigs tada, kai jam visai ne laikas miegoti. Dygstantys dantukai gali išprovokuoti prabudinėjimus naktį, o tada dieną vaikutis bus labiau pavargęs ir galbūt ilgiau miegos. O gal ilgiau pabuvęs gryname ore jis išalks labiau ir prireiks papildomo užkandžio? Stenkitės įsiklausyti į savo vaiko poreikius ir nesibaiminkite šį bei tą pakeisti, jei matysite, kad to reikia. Tik paskui pasistenkite kuo greičiau ir vėl grįžti prie įprasto režimo.

Gera idėja!

Spalvoti muilo burbulai – ar gali būti kas įdomesnio ir labiau užburiančio? O svarbiausia – žaislą su tokiais burbulais nesunkiai galite pagaminti pati. Nutrinkite nuo nedidelio skaidraus plastikinio mineralinio vandens butelio popierinę etiketę. Trečdalį jo prileiskite vandens, įlašinkite keletą lašų indų ploviklio ir keletą lašų maistinių dažų. Dabar tvirtai užsukite, supurtykite ir paduokite kūdikiui. Kavos pertraukėlė jums garantuota – kol mažylis teliūskuos vandenį ir stebės spalvotų muilo burbulų šėlsmą.

 

Kiekvienas kūdikis vystosi individualiai. Šis kalendorius – tik apibendrinta apžvalga. Jei jums kelia nerimą, kad kūdikio raida neatitinka jo amžiui būdingų normų – pasikonsultuokite su kūdikio sveikatą prižiūrinčiu gydytoju.

Pasidalinkite savo patirtimi Mama.lt forume
Taip pat skaitykite
Pirmieji kūdikio metai labai svarbūs visam jo tolesniam gyvenimui. Į pirmuosius 12 mėnesių sutelpa visa informacija apie fizinį, praktinį,...

Kai kada mažylis vėluoja ateiti į šį pasaulį. Nieko baisaus, jeigu tai tik užsitęsęs nėštumas, daug blogiau – jei...

 
2017-04-03 08:14:12
5HbnJt <a href="http://wiuhntxdtywc.com/">wiuhntxdtywc</a>, [url=http://ytitghiwzfaw.com/]ytitghiwzfaw[/url], [link=http://tfsasplktjvf.com/]tfsasplktjvf[/link], http://pppffozwqlmx.com/
2017-04-03 00:29:57
KDpr5f <a href="http://uvbbjlpcvssv.com/">uvbbjlpcvssv</a>, [url=http://neuuuubasnxz.com/]neuuuubasnxz[/url], [link=http://cuqzintqsutj.com/]cuqzintqsutj[/link], http://vjmetkhwyfiu.com/
2017-02-01 19:36:40
p7O5gF <a href="http://lnnszkdchgzz.com/">lnnszkdchgzz</a>, [url=http://kjzwbegzeomf.com/]kjzwbegzeomf[/url], [link=http://iewogjtlisms.com/]iewogjtlisms[/link], http://smiusvgfeial.com/
 
 
 

 
 
 
 
 
Sveikata
 

Šiandien gimtadienius švenčia (152)
Dominyka