Prilaikomas už pažastų mažylis jau gana tvirtai gali remtis kojomis į pagrindą. Keletą kartų per dieną pamankštinkite kojyčių raumenis vis pašokdindama mažylį ant kelių. Svarbiausia – laikykite mažylį tvirtai ir neleiskite jam ant kojų perkelti viso kūno svorio, tam raumenukai gali būti dar nepasirengę. Tiesiog leiskite jam pajusti, kaip statoma pėda, pasidžiaugti ir sudominti vertikalia kūno padėtimi.


Emili, 27 savaitė

Smulkioji motorika taip pat sparčiai tobulėja – veikiausiai kūdikis jau pademonstravo gebėjimą sugriebti smulkius daiktus nykščiu ir smiliumi, vadinamuoju pincetiniu judesiu. Ne? Vadinasi, netrukus tai padarys. Gal tiesiog iki šiol vis neduodavote čiupinėti smulkių daiktų? Nuo šiol kartkartėmis leiskite taip pasitreniruoti su saga, pupele ar stambesniais karoliukais. Tik jokiu būdu nenuleiskite nuo kūdikio akių ir stebėkite, kad smulkūs daikčiukai nepatektų į burną, nosį ar ausį.

Pamenate, prieš keletą savaičių pradėjote žaisti slėpynių, kai mažylis ieškodavo jūsų uždengto žaislo? Gali būti, kad netrukus ir pats pamėgins šį bei tą paslėpti – jei pastebėsite, kad jis atkakliai tempia vystyklą ant paprastai slepiamo žaislo – žinokite, jis jau kviečia jus pažaisti, pats inicijuodamas žaidimą.

Mamos rūpestėliai: Dėmesio – jus auklėja jūsų tėvai

Seneliai dievina anūkus. Ir linki jiems gero. Taip dažnai linki, kad kartais jums tikriausiai norėtųsi, kad jie kur kas mažiau diriguotų jūsų sprendimams. Kaip vis dėlto nepasiklysti tarp jų patarimų?

  • Mandagiai išklausykite, padėkokite už vertingą informaciją ir jei neketinate pasielgti kaip patarta – prižadėkite bent jau apsvarstyti tokį pasiūlymą, o jei senelių tai netenkina – paaiškinkite, jog prieš pasiūlydama kūdikiui karvės pieno (anyta didžiuojasi be jokių mišinukų užauginusi 4 vaikus) ar prieš pasaldindama košelę cukrumi (jūsų mama veikiai nustatė priežastį, kodėl jūsų vaikas jau antra diena ne itin sužavėtas ryžių koše) turėtumėte pasitarti su mažylio gydytoju. Jei konsultuotis ir neketinate – bent jau neteks šimtąjį kartą aiškinti savo pozicijos šiuo klausimu.
  • Įsiklausykite į visus patarimus. Nors kartais jie išsakomi ir pernelyg įkyriai, daugelyje jų yra iš kartos į kartą perduodamos itin vertingos išminties. Tad jei kuri nors rekomendacija sudomino – galite pasidomėti tuo klausimu išsamiau arba pabandyti ją įgyvendinti.
  • Leiskite seneliams lepinti anūkus. Tai – senelių privilegija. Nebijokite, kad po senelių vizito vaikas taps nevaldomas – mažieji greitai atsirenka, kurie žmonės kiek leidžia. Tad jei senelis nieko prieš, kad anūkai jam užsiliptų ant sprando tiesiogine ir perkeltine prasmėmis – kodėl jūs turėtumėte dėl to purkštauti?

Gera idėja!

Jei mankštinate kūdikį ant guminio gimnastikos kamuolio, metas įtraukti ir naują pratimą. Paguldykite mažylį pilvuku ant kamuolio ir, kaip iki šiol, laikydama už klubų stumtelėkite pirmyn – tiek, kad mažylio pilvukas dar būtų ant kamuolio, o į priekį ištiestos rankutės galėtų paliesti grindis. Leiskite jam atsiremti rankomis į grindis, o tada stumtelėkite kamuolį atgal – neskubėdama, po truputį, riskite, kol kūdikis atsirems į grindis pėdutėmis. Pilvukas vis dar ilsisi ant kamuolio, jūs laikote jį ties klubais. Pratimą pakartokite 10-12 kartų. Jis efektyviai stiprina rankų, kojų ir nugaros raumenis bei palengva ruošia kojytes vaikščiojimui.

 

Kiekvienas kūdikis vystosi individualiai. Šis kalendorius – tik apibendrinta apžvalga. Jei jums kelia nerimą, kad kūdikio raida neatitinka jo amžiui būdingų normų – pasikonsultuokite su kūdikio sveikatą prižiūrinčiu gydytoju.

Pasidalinkite savo patirtimi Mama.lt forume

 Taip pat skaitykite
Pirmieji kūdikio metai labai svarbūs visam jo tolesniam gyvenimui. Į pirmuosius 12 mėnesių sutelpa visa informacija apie fizinį, praktinį,...

Kai kada mažylis vėluoja ateiti į šį pasaulį. Nieko baisaus, jeigu tai tik užsitęsęs nėštumas, daug blogiau – jei...

 
2021-02-02 09:15:30
http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/ - Amoxicillin 500 Mg Dosage <a href="http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/">Amoxicillin 500 Mg</a> azu.pdfy.mama.tv3.lt.mpd.le http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/
2021-02-02 08:59:09
http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/ - Amoxicillin 500mg Dosage <a href="http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/">Amoxicillin Online</a> kno.fkng.mama.tv3.lt.pro.uf http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/
2021-02-02 03:56:41
http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/ - Amoxicillin 500mg Capsules <a href="http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/">Amoxicillin 500 Mg Dosage</a> nbz.txgj.mama.tv3.lt.jun.dj http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/
 
 
 

 
 
 
 
 
Sveikata
 

Šiandien gimtadienius švenčia (167)
Rytis