Prasideda fazė, kai kūdikis ima dievinti tai, kas įprasta. Kitaip tariant, jis norės, kad ne šiaip padainuotumėte dainelę, o kad dainuotumėte tą pačią dainelę. Ir dažnai norės ne bet kokio žaislo – o to, kurį labiausiai mėgsta.


Mėta, 28 savaitės

Kaip tik dabar galite pradėti mokyti gerti iš puodelio su snapeliu. Kuo anksčiau pasiūlysite šį būdą gerti – tuo lengviau bus atpratinti jį nuo buteliuko.

Kūdikis taria dviskiemenius savos kalbos žodelius, laisvai vartosi nuo pilvo ant nugaros ir atvirkščiai, jei geria iš buteliuko – gali pats jį pasilaikyti.

Mamos rūpestėliai: Pasitikėkite savo intuicija

Motiniška intuicija – tai ne klišė. Tai vadinamas šeštasis pojūtis, kuris tikrai veikia ir tikrai padeda auginti kūdikį.

Jums atrodo, kad kūdikiu kažkas negerai? Manote, kad vaikas pasikeitė ir jaučiasi blogiau, nei prieš tai? O gal įtariate, kad jis vystosi pernelyg lėtai? Nebijokite konsultuotis su gydytoju. O kad neatrodytų, jog išsigalvojate problemas, registruokite užrašų knygelėje, kokie būtent požymiai jums kelia nerimą, kada jums atrodo, kad vaikui kas nors negerai, kada jis, kaip jums atrodo, pradėjo jaustis blogiau? Prireikus gydytojui bus lengviau susiorientuoti, kokių sutrikimų ieškoti ir ar jie išties gali reikšti, kad kažkas ne taip.

Jums tvirtina, kad su kūdikiu šiukštu nereikėtų keliauti, lankyti baseino ar eiti pasivaikščioti į lauką dulkiant lietui, bet jūs esate įsitikinusi, kad tai jūsų mažyliui – tik į naudą? Taip ir darykite! Juk jūs mama, ir jūs geriausiai jaučiate, kas jam iš tikrųjų patinka, o kas – visai ne. Ir tai, kas tinka vienam kūdikiui, visai nebūtinai tinka kitam, taigi draugės ir giminaitės – ne visada pačios geriausios patarėjos, jei jūsų vidinis balsas sako kitaip.

Gera idėja!

Jūsų mažylį dabar ypač domina ne patys daiktai, o tai, kur juos galima rasti. Reikia pavyzdžių? Paduokite jam žaislą, kurį jis ką tik numetė – veikiausiai jis ir vėl atsidurs ant žemės. Užtai paimkite tą žaislą, padėkite priešais kūdikį ir uždenkite nedūžtančiu dubenėliu. Mažylis pasikrykštaudamas dubenėlį atidengs, ras žaislą ir... greičiausiai dar noriai pažais su juo minutėlę-kitą. Pamėginkite taip išslapstyti keletą žaislų – ir mažasis lobių ieškotojas bus užimtas bent 10-15 minučių.

 

Kiekvienas kūdikis vystosi individualiai. Šis kalendorius – tik apibendrinta apžvalga. Jei jums kelia nerimą, kad kūdikio raida neatitinka jo amžiui būdingų normų – pasikonsultuokite su kūdikio sveikatą prižiūrinčiu gydytoju.

Pasidalinkite savo patirtimi Mama.lt forume
Taip pat skaitykite
Pirmieji kūdikio metai labai svarbūs visam jo tolesniam gyvenimui. Į pirmuosius 12 mėnesių sutelpa visa informacija apie fizinį, praktinį,...

Kai kada mažylis vėluoja ateiti į šį pasaulį. Nieko baisaus, jeigu tai tik užsitęsęs nėštumas, daug blogiau – jei...

 
2017-02-01 19:46:31
sUtQyN <a href="http://uwhymqipssig.com/">uwhymqipssig</a>, [url=http://dlanxgbdbwvp.com/]dlanxgbdbwvp[/url], [link=http://qizbeihdsvaa.com/]qizbeihdsvaa[/link], http://pmzemkuqehtf.com/
2017-02-01 19:26:57
yvrtPJ <a href="http://zxmxukmbwxre.com/">zxmxukmbwxre</a>, [url=http://hxsrfxglyyvz.com/]hxsrfxglyyvz[/url], [link=http://drudvftclmaa.com/]drudvftclmaa[/link], http://aytoruvyynet.com/
2017-02-01 19:26:54
reNqxl <a href="http://fswiyuxnfvvi.com/">fswiyuxnfvvi</a>, [url=http://ukgwlyedrgfz.com/]ukgwlyedrgfz[/url], [link=http://aspnseadisfa.com/]aspnseadisfa[/link], http://ipbelovbhtli.com/
 
 
 

 
 
 
 
 
Sveikata
 

Šiandien gimtadienius švenčia (168)