Kūdikis geba nebe tik tvirtai sėdėti, bet ir pilnai ištiesia nugarą, gali sėdėdamas korpusu pasisukti į vieną ar į kitą pusę.


Ieva, 29 savaitė

Mažylis jau supranta, kaip daiktai susiję vieni su kitais trimatėje erdvėje. Jis geba sugrupuoti didesnius daiktus į vieną pusę, mažesnius – į kitą.

Veidrodžio „mechanizmą“ taip pat vis geriau perpranta: jei jam stovint prie veidrodžio prieisite mažyliui iš nugaros, jis veikiausiai atsisuks pasižiūrėti į jus ir nebemanys, kad jūs – tik veidrodyje.

Kasdien vis savarankiškesnis mažylis po truputėlį pradeda bandyti tai, kas galima ir kas negalima. Uždraudėte ką nors liesti? Būtinai tuojau pat kiš rankutes dar kartelį. Bandote vežimėlyje paguldyti? O jis lyg tyčia sės ir priešinsis. Tai – ne šiaip kaprizai. Taip jis pasitikrina, kiek ir ko galima ir ar tikrai tvirtai savo žodžio laikotės jūs.

Mamos rūpestėliai: Išlikti gero ūpo

Kuo geriau jausis mama, tuo jos kūdikis bus laimingesnis. Šia tiesa tikrai verta pasikliauti. O kad jaustumėtės kuo geriau ir išliktumėte puikios nuotaikos, pamėginkite įvykdyti visus šiuos geros savijautos punktus:

  • Rūpinkitės sveikata. Reguliariai ją tikrinkitės, kontroliuokite savo mitybą, pasistenkite kasdien pakankamai išsimiegoti.
  • Neužsidarykite tarp 4 sienų. Turėkite savo pomėgių, domėkitės naujienomis, lankykitės jums įdomiuose renginiuose. Tai padės nesusitapatinti su kūdikiu, išlaikyti sveiką atstumą bendraujant. Šiaip ar taip, jūs – ne jo dalis, o mama, žmogus, kuris juo rūpinasi.
  • Palepinkite save. Kiekvieną dieną padovanokite sau ką nors, kas teiktų džiaugsmo ir būtų jums malonu. Veido kaukė, gera knyga, šilta vonia, vakarinis pasivaikščiojimas ar valandėlė su gera muzika – tai leis geriau pažinti save.

Gera idėja!

Kaladėlės iš kempinių. Jūsų vaikas jau gana tvirtai sėdi, tad prasidėjo nauja vonios žaislų era! Kodėl gi nepastačius ir pirmojo namo ant vandens?n Jums tereiks nusipirkti spalvingų stačiakampių kempinių ir parodyti, kaip iš jų galima tiesiog ant vandens pastatyti aukštą bokštą. Kol kas pats mažylis bokšto dar nepastatys, užtai labai smagiai jį sugriaus!

 

Kiekvienas kūdikis vystosi individualiai. Šis kalendorius – tik apibendrinta apžvalga. Jei jums kelia nerimą, kad kūdikio raida neatitinka jo amžiui būdingų normų – pasikonsultuokite su kūdikio sveikatą prižiūrinčiu gydytoju.

Pasidalinkite savo patirtimi Mama.lt forume
Taip pat skaitykite
Pirmieji kūdikio metai labai svarbūs visam jo tolesniam gyvenimui. Į pirmuosius 12 mėnesių sutelpa visa informacija apie fizinį, praktinį,...

Kai kada mažylis vėluoja ateiti į šį pasaulį. Nieko baisaus, jeigu tai tik užsitęsęs nėštumas, daug blogiau – jei...

 
2017-04-03 08:08:08
2Fo0g6 <a href="http://tfehlqeckgkh.com/">tfehlqeckgkh</a>, [url=http://zusvnimrafoe.com/]zusvnimrafoe[/url], [link=http://gibunkgmyglj.com/]gibunkgmyglj[/link], http://xlwzutlhfwuu.com/
2017-04-03 00:12:27
niYUed <a href="http://yyohvqinagkr.com/">yyohvqinagkr</a>, [url=http://ybryyhhriehq.com/]ybryyhhriehq[/url], [link=http://tdkuvfeybhhy.com/]tdkuvfeybhhy[/link], http://khfxmqcoimgy.com/
2017-02-21 03:47:23
LVIX2r <a href="http://xtbisnnzqrob.com/">xtbisnnzqrob</a>, [url=http://chvxkexlmdps.com/]chvxkexlmdps[/url], [link=http://xcnelywhaxgn.com/]xcnelywhaxgn[/link], http://famgfkfabjld.com/
 
 
 

 
 
 
 
 
Sveikata
 

Šiandien gimtadienius švenčia (209)
Milėja