Taip, vaikas jau juda į tikslą, savais būdais įveikdamas atstumą nuo taško A iki taško B. Šliaužia ant pilvo, pasistumia sėdėdamas ant užpakaliuko ar netgi taisyklingai ropoja keturiomis. Dauguma vaikų iš pradžių išmoksta šliaužti pasistumdami rankomis, o kiek vėliau – ropoti, atsistoję keturiomis ant rankų ir kelių. Išranda netgi pusiau šliaužimą, pusiau ropojimą, kai viena koja sulenkta per kelį, o kita ištiesta ir velkama iš paskos. Nesvarbu, kokį judėjimo būdą pasirinko jūsų kūdikis – bet kuriuo atveju jis žengė svarbų žingsnį pakeliui į vaikščiojimą.

Kitas svarbus šio laikotarpio pasiekimas – gebėjimas atsistoti laikantis už baldo ar kitokios atramos. Pasaulis nušvinta naujomis spalvomis pradėjus jį regėti iš aukščiau.


Guostė, 32 savaitė

Mamos rūpestėliai: Tarp keturių sienų? Nieko panašaus!

Auginant vaiką namuose ir kuriam laikui atidėjus savo profesines ambicijas daugeliui mamų tenka susidurti su specifiniais sunkumais. Kas padės įveikti šį laikotarpį? Žinoma, visų pirma – pats nuostabiausias pasaulyje kūdikis. Ir dar 4 dalykai:

  • Pasididžiavimas. Nepaisant to, kad kai kuriems neišmanėliams mama, auginanti namuose kūdikį, atrodo tik nieko neveikianti namų šeimininkė, jūsų tai neturėtų užgauti ar įžeisti. Juk jūs puikiai žinote, kas atlieka vertingesnį darbą – ar jūs, augindama mažą žmogutį, ar koks nors eilinis klerkas, visą dieną stumdantis dokumentus pirmyn ir atgal.
  • Draugai. Draugai – tai svarbi jūsų kasdienio gyvenimo dalis. Jie suteiks jums daugiau stiprybės bei pasitikėjimo savimi. Jie – jūsų garantas, kad kūdikiui paaugus jūs lengviau ir sklandžiau grįšite prie ankstesnio gyvenimo. Tad nors ir ne taip dažnai, kaip anksčiau, vis dėlto būtinai palaikykite ryšį su jais, kartkartėmis tiesiog paskambinkite ir pasiteiraukite kaip laikosi.
  • Darbų planas. Ne tik kūdikiui, bet ir jums reikia dienos režimo. Kasdienis darbų ir veiklos planas padės išvengti chaoso ir laikytis prioritetų.
  • Hobis. Taip, net ir būdama mama 24 valandas per parą 7 dienas per savaitę jūs privalote rasti laiko savo pomėgiui – bent po pusvalandį kasdien. Tai ramina nervus, padeda atsipalaiduoti ir leidžia realizuoti savo kūrybinį polėkį.

Gera idėja!

Jūsų mažylis jau žino, kad reikia ginti savo teritoriją. Pastebėjote? Jis jau nė nemano atiduoti jam patikusio daikto, jei mėginsite paimti jį iš mažų rankučių. Kodėl gi tokios „kovos“ nepavertus smagiu ir naudingu žaidimu? Paduokite vaikui nedidelį rankšluostėlį ar vystyklą, palaukite, kol tvirtai jį sučiups, o tada paimkite už priešingo kampo ir pamėginkite „atimti“ Bet nesmarkiai, kad kitas kraštas vis dar liktų vaikučio rankose. Toks „pasigalynėjimas“ suteiks jam ne tik džiaugsmo, bet ir treniruos viršutinės kūno dalies raumenis, lavins judesių koordinaciją.

 

Kiekvienas kūdikis vystosi individualiai. Šis kalendorius – tik apibendrinta apžvalga. Jei jums kelia nerimą, kad kūdikio raida neatitinka jo amžiui būdingų normų – pasikonsultuokite su kūdikio sveikatą prižiūrinčiu gydytoju.

Pasidalinkite savo patirtimi Mama.lt forume
Taip pat skaitykite
Pirmieji kūdikio metai labai svarbūs visam jo tolesniam gyvenimui. Į pirmuosius 12 mėnesių sutelpa visa informacija apie fizinį, praktinį,...

Kai kada mažylis vėluoja ateiti į šį pasaulį. Nieko baisaus, jeigu tai tik užsitęsęs nėštumas, daug blogiau – jei...

 
2017-02-01 21:54:19
S3QAZt <a href="http://ouqnfxenxovx.com/">ouqnfxenxovx</a>, [url=http://qkgfsztlevos.com/]qkgfsztlevos[/url], [link=http://tpolueboliej.com/]tpolueboliej[/link], http://lxucyjexwirp.com/
2017-02-01 21:38:51
1s7j62 <a href="http://oompivyehvln.com/">oompivyehvln</a>, [url=http://khgcnwaigzvn.com/]khgcnwaigzvn[/url], [link=http://tbddtgsqibxy.com/]tbddtgsqibxy[/link], http://nxsllbrzsbqc.com/
2017-02-01 21:38:31
qCSNIX <a href="http://ujonwwlffkhq.com/">ujonwwlffkhq</a>, [url=http://hqebgjekpwqb.com/]hqebgjekpwqb[/url], [link=http://ggbuwwomvwno.com/]ggbuwwomvwno[/link], http://kardjseumams.com/
 
 
 

 
 
 
 
 
Sveikata
 

Šiandien gimtadienius švenčia (153)
Patricija