Nors kūdikis vis dar geriausiai mato daiktus, esančius arti jo, jo rega jau pakankamai išlavėjusi ir jis gana neblogai mato ir toliau, už 3-4 metrų esančius daiktus, tad iki jį sudominusio objekto bando nušliaužti ar nuropoti. Jo akys jau turėtų būti tokios spalvos, kokios bus visą gyvenimą (dauguma kūdikių gimsta mėlynakiai, bet per pirmuosius metus jų akys gali pakeisti spalvą į rudą ar žalią) – gali kisti nebent nežymūs niuansai, pavyzdžiui, mėlynos akys įgyti pilkšvesnį atspalvį ar rudos dar labiau patamsėti.


Rusnytė, 34 savaitė

Nuo šiol vis gudrėjantis mažylis jau gali pradėti rodyti smiliumi į jam patikusį daiktą. Apskritai baksnojimas į daiktus ir pirštukų kišimas į įvairiausius plyšelius ir skylutes šiuo metu – vienas smagiausių užsiėmimų. Tad iš naujo patyrinėkite namus, ar nėra tokių vietų, kur įkišęs pirštuką mažylis galėtų susižeisti.

Beje, maždaug šiuo metu gali atsirasti ir nauja baimė – kūdikis ima bijoti daiktų, kurių nesupranta, nors kuo ramiausiai į juos reaguodavo iki šiol. Pavyzdžiui, durų skambutis, skalbimo mašina, dulkių siurblys. Deja, kol kas paaiškinti, kad ši baimė nepagrįsta, dar gerokai per anksti. Tad jei tik įmanoma – venkite naudotis šiais daiktais kai kūdikis mato ir girdi arba, jei jis jau išsigando, tiesiog apkabinkite, kalbėkitės su juo, glostykite ir raminkite.

Mamos rūpestėliai: Isterijos vadyba

Daugybė tėvų, mėgindami suvaldyti įsidūkusius ir neklausyti pradėjusius vyresnius vaikus, tikina, jog ramybės pertraukėlės įsiaudrinusiems mažyliams – puikus būdas suvaldyti situaciją. Tačiau jūsų kūdikiui taikyti šį metodą dar anksti – beprasmiška reikalauti, kad jis ramiai pasėdėtų savo kėdutėje 5 minutes, kol nusiramins ir nebeverks. Taip situaciją tik pablogintumėte.

Tačiau akivaizdu, kad mažyliui pradėjus daugiau judėti jūsų nervai taip pat greičiau persitempia – juk vaikas pradėjo pasiekti tai, ko anksčiau nepasiekdavo, lenda ten, kur jūs neleidžiate, ir vis kėsinasi iš kokio nors stalčiaus ištraukti tokių daiktų, apie kurių egzistavimą buvote visai pamiršusi.

Ką daryti, kai jaučiate, kad tuojau pratrūksite? Jums padės ta pati pertraukėlė, tik... skirkite ją sau. Kūdikis sukėlė tikrą isteriją kai atėmėte iš jo nežinia kaip pasiektą stiklinę vazelę, kai į rankas padavėte sausainuką, jį sutrupino ant kilimo, o trupiniuotom ir seilėtom rankom apčiupinėjo ant kėdės atlošo užmestą jūsų naują palaidinę, kurios nespėjote pakabinti į spintą, nes reikėjo skubiai keisti nemaloniai „pakvipusias“ mažylio sauskelnes. Nieko nuostabaus, kad tokios situacijos gali pačiai mamai sukelti isteriją.

Palikite kūdikį saugioje vietoje (lovytėje ar manieže), paduokite jam keletą žaislų ir net jei šis prieštaraus paliekamas ir verks – pasistenkite kelioms minutėms atsiriboti, užsidaryti vonioje, nusiprausti veidą šaltu vandeniu, ramiai pakvėpuoti, galbūt padaryti 10 pritūpimų (sako, fizinė veikla taip pat padeda iškrauti neigiamą energiją). Pajutusi, jog beprasiveržianti emocijų audra nutolo, sugrįžkite pas kūdikį ir nuraminkite jį – dabar jau jūs tai pajėgsite.

Gera idėja!

Vaikas jau moka atpažinti ne tik daiktus, bet ir jų atvaizdus. Todėl puikus žaidimas šiam laikotarpiui – kortelių loto. Įsigykite ar pasigaminkite korteles, kuriose būtų nupiešti kūdikiui pažįstami konkretūs daiktai. Iš pradžių tiesiog leiskite kūdikiui imti po vieną kortelę ir garsiai įvardykite, koks daiktas joje pavaizduotas: kamuoliukas, lėlė, meškiukas ar pan. Kai jau numanysite, jog mažylis „susipažino“ su visais paveikslėliais, žaidimą pakeiskite: padėkite priešais kūdikį 2 korteles ir pasakykite, kas pavaizduota vienoje iš jų. Laukite, kol mažylis paims būtent tą kortelę. Gebėjimas atpažinti ne tikrą daiktą, o tik nupieštą jo atvaizdą – svarbus smegenų raidos šuolis.

 

Kiekvienas kūdikis vystosi individualiai. Šis kalendorius – tik apibendrinta apžvalga. Jei jums kelia nerimą, kad kūdikio raida neatitinka jo amžiui būdingų normų – pasikonsultuokite su kūdikio sveikatą prižiūrinčiu gydytoju.

Pasidalinkite savo patirtimi Mama.lt forume
Taip pat skaitykite
Pirmieji kūdikio metai labai svarbūs visam jo tolesniam gyvenimui. Į pirmuosius 12 mėnesių sutelpa visa informacija apie fizinį, praktinį,...

Kai kada mažylis vėluoja ateiti į šį pasaulį. Nieko baisaus, jeigu tai tik užsitęsęs nėštumas, daug blogiau – jei...

 
2021-11-09 13:46:26
http://slkjfdf.net/ - Eavikale <a href="http://slkjfdf.net/">Ecoseh</a> igr.qluo.mama.tv3.lt.dez.xc http://slkjfdf.net/
2021-11-09 11:50:19
http://slkjfdf.net/ - Uqumof <a href="http://slkjfdf.net/">Utufof</a> lmc.trur.mama.tv3.lt.dzu.os http://slkjfdf.net/
2021-11-09 10:35:36
http://slkjfdf.net/ - Esijam <a href="http://slkjfdf.net/">Obasur</a> oau.rxco.mama.tv3.lt.wmu.xf http://slkjfdf.net/
 
 
 

 
 
 
 
 
Sveikata
 

Šiandien gimtadienius švenčia (172)
Godute