Kūdikis tampa vis labiau nepriklausomas (ar bent jau trokšta tokiu tapti), todėl kartkartėmis gali būti sunku susigaudyti, kaip elgtis. Pavyzdžiui, jam niekaip nesiseka uždengti dėžutės dangteliu: ar įsikišti ir jam pagelbėti (ir galbūt tuo sukelti kūdikio pykčio protrūkį), ar leisti mėginti pačiam (ir ilgainiui vėl sukelti pykčio protrūkį, nes jis šio veiksmo atlikti dar akivaizdžiai nemoka)? Deja, universalaus patarimo nėra – teks pasikliauti savo šeštuoju jausmu, kurį, tikėkimės, jau spėjote ištobulinti ne prasčiau, nei vidutinis statistinis ekstrasensas.


Ieva, 35 savaitė

Paprastai šio amžiaus vaikučiai jau moka pamojuoti „ate ate“, nors... retai kada šį gebėjimą pademonstruoja svetimiems žmonėms, taigi neskubėkite girtis ir paskui lieti apmaudo dėl nepavykusios „parodomosios programos“.

Nieko nuostabaus, jei šio amžiaus kūdikiai jau žengia keletą žingsnelių įsikibę į atramą ar jūsų ranką. Nors visai normalu, jei vaikščioti dar ir nepradės – tam išmokti laiko tikrai per akis.

Beje, jei iki šiol jūsų vaikas mokėjo tik atsistoti, o saugiai, be kritimo, atsisėsti – nelabai, šiuo metu turėtų atsirasti ir toks gebėjimas. Jei dar neatsirado – pamėginkite pati parodyti, kaip mažyliui sulenkti keliukus ir švelniai atsisėsti ant žemės.

Jei vaikas jau pakankamai daug laiko praleidžia stovėdamas - gal metas ir pirmiesiems batukams? Šiuo klausimu esama įvairių nuomonių, bet dauguma specialistų vis dėlto rekomenduoja pirmuosius batukus apauti tik tada, kai vaikas nebe tik stovės, bet ir daug vaikščios (kad ir įsikibęs). O kol kas užteks neslystančių kojinaičių.

Mamos rūpestėliai: Daugiau judesio

Ko jau ko, o judesio jūsų gyvenime netrūksta – nuolat tenka lankstytis kilnojant numestus žaislus, nešioti kūdikį, dūkti su juo. Ir vis dėlto šis judesys neteikia tokio malonumo kūnui, kaip normali mankšta. O ją atlikti dabar turite tikrai nemažai galimybių, net ir suderindama su kūdikio priežiūra:

  • Kasdieniai pasivaikščiojimai. Visai netrukus tolimesni pasivaikščiojimai su kūdikiu bus gana retas reiškinys, nes pradėjęs pats vaikščioti jis vargu ar norės ramiai sėdėti vežimėlyje, tad kasdienis maršrutas tikriausiai apsiribos artimiausia smėlio dėže. O kol kas naudokitės proga ir kasdien susiplanuokite ilgesnę kelionę kartu su kūdikiu ir vežimėliu.
  • Pasidomėkite, ar jūsų mieste nėra sporto užsiėmimų mamoms su kūdikiais. Kai kurie sporto klubai jau siūlo šią sparčiai populiarėjančią paslaugą – tai gali tapti puikia pramoga ir jums, ir mažyliui.
  • Jei tokio sporto klubo nerasite – susiorganizuokite treniruotes su mažyliu namuose. Internete galite susirasti ir įsigyti mankštos su kūdikiu DVD, vieną kitą pratimų kompleksą rasite ir mamoms skirtoje literatūroje, periodinėje spaudoje.
  • Pašokite su kūdikiu. Muzika, ritmas ir judesys patiks jums abiem – gal net savo šeimyninį šokį netrukus sukursite?

Gera idėja!

Ar pastebėjote, kad pakeisti vaikui sauskelnes darosi vis sunkiau ir sunkiau. Ant vystymo stalo ramiai pagulėti jis nenori, paguldytas ant lovos verčiasi ir sukasi, pastatytas prie lovos bando tuojau pat pasprukti... Vienas patikimiausių sprendimų – pasiieškoti įdomesnės vietos sauskelnių keitimui, kol atrasite sau tinkamiausią. Galite guldyti vaiką ant grindų, sofos, fotelio, kitame kambaryje, improvizuokite tiek kartų, kiek kartų per dieną keičiatės „apatinį garderobą“. Be to, būtinai papildykite savo sauskelnių keitimo arsenalą keletu žaisliukų – taip trumpam nukreipsite vaiko dėmesį nuo pačios procedūros.

 

Kiekvienas kūdikis vystosi individualiai. Šis kalendorius – tik apibendrinta apžvalga. Jei jums kelia nerimą, kad kūdikio raida neatitinka jo amžiui būdingų normų – pasikonsultuokite su kūdikio sveikatą prižiūrinčiu gydytoju.

Pasidalinkite savo patirtimi Mama.lt forume
Taip pat skaitykite
Pirmieji kūdikio metai labai svarbūs visam jo tolesniam gyvenimui. Į pirmuosius 12 mėnesių sutelpa visa informacija apie fizinį, praktinį,...

Kai kada mažylis vėluoja ateiti į šį pasaulį. Nieko baisaus, jeigu tai tik užsitęsęs nėštumas, daug blogiau – jei...

 
2017-04-19 06:36:27
<a href=http://vardenafilprixenpharmacieacaen.com/>levitra 20mg prix en pharmacie maroc </a> <a href=" http://vardenafilprixenpharmacieacaen.com/ ">levitra prix en pharmacie sans ordonnance </a>
2017-04-03 08:15:01
jAcNww <a href="http://zgjgxazktcqr.com/">zgjgxazktcqr</a>, [url=http://nfdvdhtsoccg.com/]nfdvdhtsoccg[/url], [link=http://jhwhvbupcjtt.com/]jhwhvbupcjtt[/link], http://sbalbnediyax.com/
2017-04-03 07:14:57
6u3KBc <a href="http://etrflmqdppoy.com/">etrflmqdppoy</a>, [url=http://xnnrceqzfkpb.com/]xnnrceqzfkpb[/url], [link=http://oivyptheuqgh.com/]oivyptheuqgh[/link], http://kurklxdbtzxb.com/
 
 
 

 
 
 
 
 
Sveikata
 

Šiandien gimtadienius švenčia (168)
ignute