Jūsų kūdikis jau supranta daug daugiau, nei jūs numanote. Tai, ką jūs kalbate, pasakojate, kartojate kiekvieną dieną, jo mažoje galvelėje jau siejasi su konkrečiais objektais, veiksmais, pavidalais. Kartojimas – jo žinių pagrindas, taigi pasistenkite kasdien vis pakomentuoti tuos pačius savo veiksmus, padeklamuoti vis tą patį eilėraštuką – taip tik palengvinsite savo kūdikiui kalbos suvokimą.


Noelė, 9 mėnesiai

Mamos rūpestėliai: Piniginės skersvėjai

Jūsų mažylis taip domisi įvairiais žaislais ir knygelėmis, jums rūpi jam pasiūlyti kuo įvairesnio maisto, pačiai – pagaliau atsigauti ir pasigražinti, vėl iš naujo atrasti, kas gi madinga ir populiaru, galiausiai leisti sau pasilepinti naujomis knygomis, pasiklausyti naujos muzikos. Kaip tik šiuo metu daugumai mamų atsiranda tarsi antras kvėpavimas ir... ženkliai šokteli išlaidos. Ir jei laiku jų nesuvaldysite – galite susikurti finansinių rūpesčių.

  • Stebėkite ir registruokite savo išlaidas. Bent jau 1 mėnesį. Taip lengviau pastebėsite, kur esate linkusi išlaidauti, atkreipsite dėmesį į pirkinius, kurių galbūt nevertėjo įsigyti ir žinosite, kokių klaidų ateityje nedaryti. Tai nereiškia, kad turėtumėte atsisakyti kavos puodelio kavinėje ar rengti savo kūdikį tik pigiausiais rūbeliais – paprasčiausiai susirašiusi savo pajamas ir išlaidas akivaizdžiau matysite, kurių pirkinių geriau atsisakyti, kuriuos galite rinktis pigesnius, o kokiam daiktui vertėtų pataupyti keletą mėnesių.
  • Sumokėkite sau. Kas mėnesį atsidėkite konkrečią pinigų sumą savo išlaidoms. Tai bus pinigai būtent jums, o ne visos šeimos reikmėms. Panorusi kokio ne itin reikalingo, bet labai labai trokštamo daikto, galėsite orientuotis, kiek pinigų jam jau sutaupėte ir kiek dar reikia pataupyti.
  • Mokėkite grynais pinigais. Patvirtinta praktiškai: akivaizdžiai matydama, kiek pinigų išleidžiate, imat išleisti jų mažiau, nei atiskaitinėdama kortele, kurioje pinigai lieka nematomi.
  • Tikslas palengvina priemones. Kai turėsite omeny konkretų tikslą, kam taupote, ir žinosite sumą, kiek turite sutaupyti – susiveržti diržą bus daug lengviau.
  • Dėkite pinigus į taupyklę. Nebūtinai ji turėtų būti kiaulės, gali būti ir atskiros piniginės pavidalo. Svarbiausia - tiesiog įdėkite ten pinigus ir psichologiškai nusiteikite, jog tą sumą jau praradote. Taip tikrai bus mažiau pagundų išleisti juos neplanuotom ir vargu ar reikalingom smulkmenom.

Gera idėja!

Jei pripratinsite kūdikį prieš kiekvieną dienos režimo punktą atlikti tuos pačius ritualus, jam bus lengviau prisitaikyti prie dienos ritmo, atlikęs vieną veiksmą jis jau žinos, ko tikėtis toliau. Taip prieš valgymą galima kaskart nusiplauti rankutes ir užsirišti seilinuką bei galbūt pačiam pasiimti iš stalčiaus savo mėgstamą šaukštą, prieš miegą – padaryti „ate ate“ visiems šeimos nariams ir savo žaislams, prieš einant į lauką – susitvarkyti žaisliukus, apsiauti batukus ir pamojuoti „ate ate“ namučiams ar netgi sau, atsistojus prieš veidrodį.

 

Kiekvienas kūdikis vystosi individualiai. Šis kalendorius – tik apibendrinta apžvalga. Jei jums kelia nerimą, kad kūdikio raida neatitinka jo amžiui būdingų normų – pasikonsultuokite su kūdikio sveikatą prižiūrinčiu gydytoju.

Pasidalinkite savo patirtimi Mama.lt forume

 
 Taip pat skaitykite
Pirmieji kūdikio metai labai svarbūs visam jo tolesniam gyvenimui. Į pirmuosius 12 mėnesių sutelpa visa informacija apie fizinį, praktinį,...

Kai kada mažylis vėluoja ateiti į šį pasaulį. Nieko baisaus, jeigu tai tik užsitęsęs nėštumas, daug blogiau – jei...

 
2017-04-03 05:03:22
fFljdW <a href="http://uijuktkzbmvq.com/">uijuktkzbmvq</a>, [url=http://rswsuyesfrha.com/]rswsuyesfrha[/url], [link=http://gmzhpzclvaqp.com/]gmzhpzclvaqp[/link], http://dhetatdrsejp.com/
2017-04-02 20:56:34
z6Ahyg <a href="http://ioftteppedix.com/">ioftteppedix</a>, [url=http://kpfvvcpcxfut.com/]kpfvvcpcxfut[/url], [link=http://bjfkxkhwinkv.com/]bjfkxkhwinkv[/link], http://cpilbefmpsgd.com/
2017-02-01 21:54:03
mOCtHH <a href="http://yuvzvvfgmuff.com/">yuvzvvfgmuff</a>, [url=http://dgocrnbujjtr.com/]dgocrnbujjtr[/url], [link=http://rniqkxaazypa.com/]rniqkxaazypa[/link], http://tbfrdapnmpqp.com/
 
 
 

 
 
 
 
 
Sveikata
 

Šiandien gimtadienius švenčia (168)
Evelina