Keičiasi jūsų kūdikio kalbėjimas. Jis jau nebe tik guguoja, bet kartkartėmis tarsi bando ištarti kažką panašaus į žodį ar žodžių junginį. Nesvarbu, kad jie dar beveik neiššifruojami – užtai jie jau turi aiškesnes intonacijas. Įstabu, kad mažylis iš tikrųjų galvoja, kad kalbasi su jumis, taigi nesidrovėdama atsakykite jam, palaikykite pokalbį, drąsiai bandykite iššifruoti frazes: „Tu visiškai teisus, aš irgi manau, kad šitą pagalvėlę patogiau numesti ant žemės”. Tiesą sakant, kūdikis taip pat daugiau supranta ne iš jūsų žodžių, o iš veiksmų ir intonacijų. Bet kuo daugiau šnekėsite – tuo greičiau jis ims suprasti ir pačių sakinių reikšmes.


Guostė, 38 savaitė

Beje, vieną žodelį jis jau tikrai pajėgus suvokti – tai NE. Tiesa, tai dar nereiškia, kad jam ir paklus. Išgirdęs NE jis veikiausiai ir toliau bandys daryti tai, ką jam draudžiate. Todėl dozuokite draudimus saikingai ir jei jau kartą pasakėte NE, vadinasi, kūdikiui pabandžius nepaklusti jį paimate ir patraukiate, o ne apsimetate, kad nematote, jog jis kartoja savo veiksmus. Tik taip nuosekliai išmokysite jį kuo greičiau suvokti draudimą ir jam paklusti – mažylis bus jau patyręs, kad vienaip ar kitaip vis tiek neleisite jam daryti to, ko negalima.

Mamos rūpestėliai: Kompromisas su tvarka

Netvarka namuose kasdien bado akis? Išeitis viena – sumažinkite savo tvarkos reikalavimus. Tik taip pavyks išlaikyti sveiką protą ir nugarą. Sunku tikėtis idealios švaros, kai ramiai tvarkytis viename kampe galite tik tada, kai jūsų kūdikis susidomėjęs verčia kitą kampą.

  • Suformuluokite sau konkrečias užduotis užuot mėginusi sutvarkyti viską. Verčiau kasdien skirkite po lašelį dėmesio konkrečiai zonai: vieną dieną išplaukite grindis, kitą – iššveiskite vonią, trečią – valykite dulkes nuo lentynų ir pan.
  • Tvarkykitės mažais žingsneliais, nes daug nepertraukiamo laiko tam skirti vis tiek neišeis. Taigi kol kūdikis žaidžia, užsibrėžkite susitvarkyti vieną lentyną, užuot vylusis įvesti tvarką visoje spintoje. Maži žingsneliai atves prie didesnių tikslų, nei vienas septynmylis žingsnis.
  • Susitvarkykite savo namus taip, kad juose būtų patogu šiandien. Nusipirkite dėžę kasdieniams kūdikio priežiūros daiktams, jei reikia – kiekviename kambaryje turėkite po žaislų dėžę, užuot kas vakarą stengusis surinkti po visą butą išmėtytus žaislus į vieną, esančią vaiko kambaryje.
  • Jei su jumis gyvena daugiau šeimos narių – paskirstykite kai kuriuos darbus jiems ir stebėkite, kad jie tikrai būtų atlikti.
  • Neatsisakykite pagalbos, jei seneliai, giminaičiai ar draugai siūlosi pabūti su vaiku. O kad neužkrautumėte jiems kūdikio visai dienai – galbūt pasikvieskite į svečius, kad valandėlę-kitą pažiūrėtų mažylį ar pavežiotų jį kieme, kol jūs pasidarysite namuose mini generalinę tvarką (tikros generalinės verčiau nesitikėkite). Vėliau atsidėkodama pakviesite „aukles” puodeliui arbatos ir kąsneliui torto.

Gera idėja!

Vaikas jau apsiprato su prieš akis atsivėrusia erdve (juk atsistojus ant kojų pasaulio tapo daugiau!) ir mintimi, kad ją įmanoma „užvaldyti“. Taigi labai tikėtina, kad ir vėl ėmė ilgėtis mažo jaukaus užkaborio. Sukurkite jam žaidimų kampelį – „palapinę“ po stalu (stalą užtiesusi didele lovatiese) ar namelį dėžėje (tam galite panaudoti didelę dėžę nuo šaldytuvo, dulkių siurblio ar pan. stambesnės buitinės technikos).

 

Kiekvienas kūdikis vystosi individualiai. Šis kalendorius – tik apibendrinta apžvalga. Jei jums kelia nerimą, kad kūdikio raida neatitinka jo amžiui būdingų normų – pasikonsultuokite su kūdikio sveikatą prižiūrinčiu gydytoju.

Pasidalinkite savo patirtimi Mama.lt forume
Taip pat skaitykite
Pirmieji kūdikio metai labai svarbūs visam jo tolesniam gyvenimui. Į pirmuosius 12 mėnesių sutelpa visa informacija apie fizinį, praktinį,...

Kai kada mažylis vėluoja ateiti į šį pasaulį. Nieko baisaus, jeigu tai tik užsitęsęs nėštumas, daug blogiau – jei...

 
2017-04-03 05:11:26
We7y5x <a href="http://bcafuznevjqk.com/">bcafuznevjqk</a>, [url=http://hufljojljllg.com/]hufljojljllg[/url], [link=http://nrjlrqllssiz.com/]nrjlrqllssiz[/link], http://zefrncltwusz.com/
2017-04-02 21:05:47
mzWZ9N <a href="http://nwcchxuugzfg.com/">nwcchxuugzfg</a>, [url=http://odctcufmfkgk.com/]odctcufmfkgk[/url], [link=http://drpmnjphpppn.com/]drpmnjphpppn[/link], http://kudmiticowjh.com/
2017-01-28 18:53:51
9htOGZ <a href="http://wzfocpomosab.com/">wzfocpomosab</a>, [url=http://pugotrtlkypn.com/]pugotrtlkypn[/url], [link=http://obpgvzbpinjv.com/]obpgvzbpinjv[/link], http://rteuevjmmety.com/
 
 
 

 
 
 
 
 
Sveikata
 

Šiandien gimtadienius švenčia (153)
Eglė