Nauji garsai vis sklinda iš mažylio burnos. Be to, kartkartėmis jis bando pamėgdžioti ir neverbalinius garsus, pavyzdžiui, kosėjimą, čiaudėjimą, tildymą š-š-š. Gali būti, kad spės netgi perprasti, jog kai kurie garsai susilaukia išskirtinio jūsų dėmesio – pvz. sustenėjus puolate sodinti ant puoduko, o nusikosėjus prieisite pasižiūrėti, ar neužspringo. Ei, juk tai puikus būdas mamos dėmesiui patraukti! Pirmieji bandymai jus apgauti tikrai pavyks!

Šio amžiaus kūdikiai paprastai jau puikiai ropoja, vaikšto įsikibę į baldus ir geba pastovėti savarankiškai.


Julija, 41 savaitė

Mamos rūpestėliai: Rykštė blogai nuotaikai

Ką daryti užpuolus slogučiui? Keltas paprastų, greitų ir veiksmingų triukų tikrai padės atgauti pusiausvyrą. Kai gyvenimas atrodo pernelyg chaotiškas, pamėginkite jį susitvarkyti. Pradėkite nuo naudingų darbų sau pačiai. 

  • Idealiai sutvarkykite vonią, kad vakarais kiltų pagunda ne žiūrėti televizorių, o atsiduoti SPA malonumams.
  • Surūšiuokite spintoje savo rūbus. Aiškiau matysite, ką reikėtų išmesti, ką – pataisyti, ką pasilikti ir... kokias trūkstamas garderobo dalis nusipirkti.
  • Sutvarkykite savo apatinių rūbų stalčių. Pasimatuokite dar kartą visas liemenėles. Gali būti, kad maitinimas krūtimi kiek pakeitė jūsų krūtinės dydį ar formą, tad liemenėlė nebeatrodo taip žaviai, kaip anksčiau. Be gailesčio ją meskite ir... į savo savaitgalinio apsipirkimo maršrutą įtraukite apatinių rūbų parduotuvę.

Gera idėja!

Mažylis jau pajėgus dalyvauti šeimos ritualuose net jei jis dar visiškai nesupranta jų reikšmės. Pasak psichologų, ritualai vaikams suteikia saugumo ir bendrumo jausmą. Todėl jei iki šiol jis nebuvo šeimos ritualų dalimi – pats metas jį supažindinti su kai kuriais jų.

Jūsų šeimoje priimta prieš sekmadienio pietus pasimelsti? Darykite tai pasisodinusi kūdikį ant kelių, galite ir jo rankutes sudėti maldai. Jis dar visiškai nesupras šio veiksmo prasmės, bet matydamas, kad taip daro ir kiti šeimos nariai, džiaugsis pasijutęs kaip didesnieji.

Skaitote knygą vakarais? Paskaitykite ką nors smagaus ir vaikiško visai šeimai: įsitaisykite visi lovoje, jaukiai užsiklokite antklode ir paklajokite 10-15 min. po pasakų pasaulį. Mažylis bus laimingas, kad klausosi ne jis vienas, o visa šeima. O dar jei mama skaitys pasakotojo žodžius, o tėtis prabils storu vilko balsu – pasakaitė virs tikru šeimyniniu spektakliu.

 

Kiekvienas kūdikis vystosi individualiai. Šis kalendorius – tik apibendrinta apžvalga. Jei jums kelia nerimą, kad kūdikio raida neatitinka jo amžiui būdingų normų – pasikonsultuokite su kūdikio sveikatą prižiūrinčiu gydytoju.

Pasidalinkite savo patirtimi Mama.lt forume

 

 
Taip pat skaitykite
Pirmieji kūdikio metai labai svarbūs visam jo tolesniam gyvenimui. Į pirmuosius 12 mėnesių sutelpa visa informacija apie fizinį, praktinį,...

Kai kada mažylis vėluoja ateiti į šį pasaulį. Nieko baisaus, jeigu tai tik užsitęsęs nėštumas, daug blogiau – jei...

 
2017-04-03 02:14:07
orLgBy <a href="http://nttrpezyhuza.com/">nttrpezyhuza</a>, [url=http://silvihbnfalt.com/]silvihbnfalt[/url], [link=http://bfarjbpgpmck.com/]bfarjbpgpmck[/link], http://vdmcsbymnvwe.com/
2017-04-02 18:10:59
jpcDLz <a href="http://icrnvjxzdvve.com/">icrnvjxzdvve</a>, [url=http://iufymplmlmwu.com/]iufymplmlmwu[/url], [link=http://lidoykqtgfis.com/]lidoykqtgfis[/link], http://wwrceviraldr.com/
2017-01-28 09:40:19
9m2fAz <a href="http://romxuexgxcgf.com/">romxuexgxcgf</a>, [url=http://qnmtvathpzxr.com/]qnmtvathpzxr[/url], [link=http://jfijpihgldpk.com/]jfijpihgldpk[/link], http://rubkykiluqfk.com/
 
 
 

 
 
 
 
 
Sveikata
 

Šiandien gimtadienius švenčia (209)
Emilija