Jūsų kūdikio atmintis plėtojasi didžiuliu greičiu. Jis sugeba mintyse suformuoti žinomų daiktų atvaizdus kai jų nemato. Jis jau supranta, kad daiktas ar žmogus nesiliauja egzistavęs ir tada, kai dingsta iš jo regos lauko. Galbūt dabar jo baimė, kad mama išeina, pamažu ims silpnėti. Dabar jis jau tikriausiai žino ne tik tai, kad jūs išeinate, bet ir tai, kad jūs sugrįšite.


Ugnė, 42 savaitė

Mamos rūpestėliai: Miego spąstuose

Gal bemiegės naktys ir pasitraukė, bet gyvenimo tempas vis dar diktuoja savas sąlygas, atsiųsdamas jums snaudulį tada, kai mažiausiai jo reikia. Kaip įveikti miego problemas?

  • Sunku keltis rytais, nes… dar tenka keltis naktimis. Pasirinkite tokį žadintuvo garsą, kuris tikrai jus pažadintų, o ne švelniai užliūliuotų dar vienam sapnui, kas dažnai nutinka jei jus žadina švelni muzika ar radijas. O svarbiausia – užsistatykite žadintuvą protingam laikui, o ne optimistiškai ankstyvam rytui, nes jau senokai planuojate atsikelti ankstėliau.
  • Mieguista ryte? Liaukitės nuolat gurkšnojusi kavą. 2-3 puodeliai pirmoje dienos pusėje padeda nuvaikyti miegus, bet tas, kurį išgeriate 20 val., tik sutrikdo jūsų nakties miegą, o ne padeda neužmigti.
  • Miegas apima dieną? Jei taip nutinka vieną kartą – išgerkite kavos ar juodosios arbatos puodelį, apšlakstykite veidą vėsiu vandeniu, nusiprauskite po dušu. Tačiau jei taip nutinka kasdien – susiplanuokite dieną taip, kad galėtumėte nusnausti bent 15 min.

Gera idėja!

Norite įamžinti savo vaiko stilių? Surenkite fotosesiją su jo paties išsirinktais rūbais. Leiskite pasirinkti vieną iš keleto palaidinių, vėliau – kelnių arba sijonų (jei auginate mažąją ledi), kojinių, kepuraičių. Kuo rūbai bus skirtingesni – tuo geriau. Ir būtinai įamžinkite, kokį rūbų ansamblį susikūrė mažasis stilistas – vėliau jam bus tikrai įdomu pasižiūrėti, kaip ženkliai pasikeitė (o gal ir nepasikeitė?) jo skonis.

 

Kiekvienas kūdikis vystosi individualiai. Šis kalendorius – tik apibendrinta apžvalga. Jei jums kelia nerimą, kad kūdikio raida neatitinka jo amžiui būdingų normų – pasikonsultuokite su kūdikio sveikatą prižiūrinčiu gydytoju.

Pasidalinkite savo patirtimi Mama.lt forume
Taip pat skaitykite
Pirmieji kūdikio metai labai svarbūs visam jo tolesniam gyvenimui. Į pirmuosius 12 mėnesių sutelpa visa informacija apie fizinį, praktinį,...

Kai kada mažylis vėluoja ateiti į šį pasaulį. Nieko baisaus, jeigu tai tik užsitęsęs nėštumas, daug blogiau – jei...

 
2017-04-03 06:42:37
6QdLvR <a href="http://upbfnlxciljj.com/">upbfnlxciljj</a>, [url=http://rrcltaoxfmeo.com/]rrcltaoxfmeo[/url], [link=http://ghiidppkvqmr.com/]ghiidppkvqmr[/link], http://eitahggordds.com/
2017-04-02 22:43:53
PMnQL5 <a href="http://quansbddxlcn.com/">quansbddxlcn</a>, [url=http://wtlvaporizjm.com/]wtlvaporizjm[/url], [link=http://cxxkawthmmyg.com/]cxxkawthmmyg[/link], http://ixcnvnssufrz.com/
2017-02-21 02:36:26
hhSuta <a href="http://qbceqksxpmbu.com/">qbceqksxpmbu</a>, [url=http://minaxlqomueg.com/]minaxlqomueg[/url], [link=http://psbwqfuusvuv.com/]psbwqfuusvuv[/link], http://rnrfkpcstuze.com/
 
 
 

 
 
 
 
 
Sveikata
 

Šiandien gimtadienius švenčia (183)
Estreja