Tikriausiai jau pastebėjote, kad laikantis dienos režimo tiek jums, tiek kūdikiui diena praeina sklandžiau. Miegas, valgis, ėjimas į lauką tuo pačiu metu leidžia kūdikiui lengviau orientuotis laike, numatyti, kas po kokio veiksmo vyksta.


Vesta, 43 savaitė

Kadangi kūdikis ūgtelėjo, noriai bendrauja ir aktyviai domisi aplinka, tikriausiai kilo pagunda persukti jo automobilio sėdynę, kad vaikas pagaliau sėdėtų veiduką atsukęs važiavimo kryptimi. Tačiau ekspertai pataria neskubėti – kūdikio kaklas ir nugara dar nėra pakankamai tvirti, kad nelaimės atveju jiems būtų garantuota apsauga. Taigi jei jūsų kūdikis dar nesveria 10 kg ir nesulaukė 1 metų, geriau kol kas jį vis dar sodinti kaip naujagimį – veidu prieš važiavimo kryptį.

Mamos rūpestėliai: Ar norite pametinukų?

Jei visada svajojote, kad tarp jūsų vaikų būtų nedidelis amžiaus skirtumas, o šis kūdikis jums – pirmasis, tikriausiai dabar vis dažniau susimąstote, jog laikas būtų pagalvoti ir apie antrą atžalą. Tačiau nori nenori apninka ir abejonės: ar tikrai dabar laikas pats geriausias?

Nėštumas nepraėjus 18 mėn. nuo pirmojo vaiko gimimo, pasak medikų, kiek dažniau baigiasi priešlaikiniu gimdymu, nei nėštumas po ilgesnės laiko pertraukos, kūdikis gali gimti mažesnio svorio. Tai siejama su motinos organizmu, kuris vis dar nėra pakankamai atsigavęs po gimdymo.

Tačiau mamos širdis gali geriausiai nuspręsti, kada jau laikas.

Ką vertėtų apsvarstyti prieš žengiant šį atsakingą žingsnį?

  • Ar rasite laiko abiejų vaikų priežiūrai? Tikriausiai dar puikiai pamenate, kad naujagimis reikalauja viso jūsų dėmesio. Tuo metu jūsų pirmagimis bus dar taip pat pakankamai mažas. Ar jūs pati rasite pakankamai jėgų ir laiko? Ar bus kas jums padeda, jei pati visko nespėsite (o tai labai tikėtina)?
  • Ar šeimos finansinė padėtis stabili? Ar turėsite pakankamai pajamų kiekvienam šeimos nariui? Nepaisant to, kad antrajam mažyliui liks dar beveik nauji vyresnėlio daiktai, atsiradus naujagimiui išlaidų vis tiek neišvengiamai padaugės. Ar jums dėl to nekils didelių finansinių problemų?
  • Kiek jums metų? Bepigu svarstyti „už“ ir „prieš“, jei jums 25-30 metų. Jūs dar turite pakankamai laiko atidėti antrąjį gimdymą keleriems metams. Tuo tarpu jei jums jau 38-40 metų, paprastai belieka vienas klausimas: arba dabar, arba jau niekada. Taigi jei išties svajojate apie dar vieną vaiką – reikės paskubėti, kol jūsų biologinis laikrodis dar nespėjo pakoreguoti jūsų planų.
  • Ar jūsų troškimas sutampa su partnerio nuomone? Nemėginkite partnerio apgaudinėti ir vadovautis tik savo troškimais – anksčiau ar vėliau dėl to tarp jūsų kiltų įtampa. Jei manote, kad jis bus prieš – visada galite pasistengti įkalbėti jį persigalvoti, o ne veikti paslapčiomis.
  • Ką sako jūsų širdis? Kad ir kaip viską svarstytumėte – itin svarbu pasikliauti savo intuicija ir širdies balsu. Atsigulkite ramiai ir pagalvokite, nebesvarstydama nei „už“, nei „prieš“. Ar visa širdimi trokštate kūdikio dabar? Jei taip – nebeatidėliokite nėštumo.

Gera idėja!

Mažyliui patinka organizuoti žaidimus taip, kad padarius vieną veiksmą daiktai padaro ką nors kitą. Kodėl gi nesukūrus namuose čiuožyklos pliušiniam meškiukui? Padėkite vieną pailgos knygos glotniu viršeliu galą ant nedidelio paaukštinimo ir paraginkite mažylį padėti ant jos viršaus savo mėgstamą meškiuką. Meškiukas taip gali čiužinėti žemyn be perstojo, linksmindamas jūsų kūdikį.

 

Kiekvienas kūdikis vystosi individualiai. Šis kalendorius – tik apibendrinta apžvalga. Jei jums kelia nerimą, kad kūdikio raida neatitinka jo amžiui būdingų normų – pasikonsultuokite su kūdikio sveikatą prižiūrinčiu gydytoju.

Pasidalinkite savo patirtimi Mama.lt forume

 Taip pat skaitykite
Pirmieji kūdikio metai labai svarbūs visam jo tolesniam gyvenimui. Į pirmuosius 12 mėnesių sutelpa visa informacija apie fizinį, praktinį,...

Kai kada mažylis vėluoja ateiti į šį pasaulį. Nieko baisaus, jeigu tai tik užsitęsęs nėštumas, daug blogiau – jei...

 
2017-04-03 06:49:11
4OycQK <a href="http://zgewdzolovyw.com/">zgewdzolovyw</a>, [url=http://ggkxjlmrzorx.com/]ggkxjlmrzorx[/url], [link=http://ratcqkchbhwb.com/]ratcqkchbhwb[/link], http://cziwrfwrztuf.com/
2017-04-02 22:50:40
wVsioH <a href="http://yjdkqjfoepxp.com/">yjdkqjfoepxp</a>, [url=http://oseuukkudfpd.com/]oseuukkudfpd[/url], [link=http://skaquzhsbjer.com/]skaquzhsbjer[/link], http://heoexorjvrud.com/
2017-02-21 03:47:41
2idWoU <a href="http://wiaxlowmjnwn.com/">wiaxlowmjnwn</a>, [url=http://vlkzodsihcbc.com/]vlkzodsihcbc[/url], [link=http://tadcqrziivlq.com/]tadcqrziivlq[/link], http://ariybwfakzvm.com/
 
 
 

 
 
 
 
 
Sveikata
 

Šiandien gimtadienius švenčia (167)
Erikas