Pirmųjų žingsnių galite sulaukti bet kada. O kad jų nelydėtų ir pirmieji sužeidimai, jau dabar pasirūpinkite namų saugumu: apsaugokite stačius baldų kampus specialiais antgaliais, nuimkite nuo stalų, ant kurių dedate karštą maistą ar gėrimus, staltieses, aštrius, dūžtančius daiktus ir karštą maistą dėkite toliau nu stalo krašto, kad mažos rankutės jų nepasiektų.

Jei iki šiol su kūdikiu daug kalbėdavotės ir žaisdavote kalbos vystymąsi lavinančius žaidimus, gali būti, jog jūsų mažylis jau dabar supras keletą paprastų komandų: „Duok kamuoliuką“, „Atnešk šaukštelį“ ir pan.


Milėja, 11 mėnesių

Mamos rūpestėliai: Tėtis mano kitaip?

Jei jūsų požiūris į vaiko auklėjimą nesutampa su senelių nuostatomis – nedidelė bėda. Šiaip ar taip, jūs esat tėvai, tad neabejotinai jūs ir nusistatinėsite šeimoje savas taisykles.

Kur kas kebliau jei jūsų auklėjimo stilius visiškai nesutampa su tuo, kaip vaiką auklėti ketina partneris.

Judu abu iš savo šeimų atsinešėte skirtingą auklėjimo patirtį. Puiku, jei ši patirtis jus ne priešina, o leidžia vienas kitą papildyti. Jei partneris turi griežtą nuomonę vienu ar kitu klausimu – tai tik parodo, kad jis nusiteikęs aktyviai dalyvauti vaikų auklėjimo procese.

Bet jei dėl konkretaus metodo ar taisyklės jūs nesutinkate (pvz. jums nepriimtinas draudimas vaikui žiūrėti televizorių ar leidimas šokinėti ant sofos) – aptarkite tai su partneriu tada, kai negirdės vaikas.

  • Neskubėkite priekaištauti partneriui dėl jo su auklėjimu susijusių sprendimų – geriau paklauskite, kodėl jis mano, kad reikia drausti ar leisti konkrečius dalykus.
  • Nebijokite pakeisti nuomonės. Gali būti, kad partneris jums įrodys esąs teisus. Nepamirškite, tai – ne principų kova, o jūs abu – ne priešininkai. Jus vienija bendras tikslas – kuo geriau išauklėti kūdikį.

Gera idėja!

Šuoliai nuo sofos, jei tik jūsų namuose tai nelaikoma blogu tonu – puikus būdas sustiprinti kojų raumenukus. Užkelkite kūdikį ant sofos, duokite jam rankas ir nuskraidinkite nuo sofos. Kol jis nešokinėja nuo ten pats, toks nusileidimas ant žemės nėra triukšmingas, tad kaimynai nesiskųs. O smagumo mažyliui – ne mažiau nei jums atrakcionų parke.

 

Kiekvienas kūdikis vystosi individualiai. Šis kalendorius – tik apibendrinta apžvalga. Jei jums kelia nerimą, kad kūdikio raida neatitinka jo amžiui būdingų normų – pasikonsultuokite su kūdikio sveikatą prižiūrinčiu gydytoju.

Pasidalinkite savo patirtimi Mama.lt forume
Taip pat skaitykite
Pirmieji kūdikio metai labai svarbūs visam jo tolesniam gyvenimui. Į pirmuosius 12 mėnesių sutelpa visa informacija apie fizinį, praktinį,...

Kai kada mažylis vėluoja ateiti į šį pasaulį. Nieko baisaus, jeigu tai tik užsitęsęs nėštumas, daug blogiau – jei...

 
2019-11-03 09:50:09
<a href="http://canadianpharmaciesoffer.com/">canadian pharmacies top best</a> http://canadianpharmaciesoffer.com/ <a href=http://canadianpharmaciesoffer.com/>online pharmacies</a>
2019-10-31 05:30:32
<a href="http://canadianpharmaciesoffer.com/">online pharmacy</a> http://canadianpharmaciesoffer.com/ <a href=http://canadianpharmaciesoffer.com/>most reliable canadian pharmacies</a>
2019-10-29 21:51:36
<a href="http://canadianpharmaciesoffer.com/">pharmacy without dr prescriptions</a> http://canadianpharmaciesoffer.com/ <a href=http://canadianpharmaciesoffer.com/>international pharmacies that ship to the usa</a>
 
 
 

 
 
 
 
 
Sveikata
 

Šiandien gimtadienius švenčia (152)
Dominyka