Mažylis daug supranta ir kartais šį bei tą pasako. Jūs dažniausiai jo nesuprantate, bet vis tiek ką nors atsakote. Maždaug taip atrodo bendravimas su beveik metų sulaukusiu vaiku.

Jis jau noriai įsitaiso jums ant kelių ir mielai drauge su jumis varto knygelę. Tiesa, pats griebia versti lapus, nė nemano išklausyti, ką perskaitysite iš šiuo metu atversto puslapio ir greitai praranda susidomėjimą skaitymu apskritai bei susiranda naujos veiklos. Maždaug taip atrodo pasakėlė prieš miegą. Bet visa tai savaip žavu ir miela.


Julija, 45 savaitės

Mamos rūpestėliai: Organizuojant gimtadienio šventę

Neįtikėtina – jau metai prabėgo nuo to laiko, kai nerimaudama laukėte pirmųjų sąrėmių. O dabar su jauduliu širdy planuojate pirmąjį savo kūdikio gimtadienį. Be abejo, jums norėtųsi smagios ir įspūdingos šventės, tačiau visų pirma atsižvelkite į subtilų sukaktuvininko amžių: teks paisyti jo dienos režimo, poreikio padūkti, nenoro ramiai pozuoti nuotraukoms ir kt. Kokią gimtadienio šventę pasirinkti?

  • Pobūvis namuose. Kūdikiui pažįstama aplinka leis jam jaustis saugesniam ir ramesniam. Jūs turėsite pakankamai laiko dekoruoti kambarius ir paruošti vaišes. Idealu, jei svečių bus nedaug – 4-6 suaugusieji ir galbūt keletas vaikų. Patį sukaktuvininką bendraamžių kompanija dar mažai domina, bendrų žaidimų jie dar tikrai nežais – arba bus kiekvienas sau, arba jums nuolat teks gesinti besiplieskiančius konfliktus, kai jie panorės vienas kitam pačiupinėti akytę, burnytę ar patampyti už plaukų.
  • Šeimos pietūs kavinėje – šauni idėja. Čia susirinktų visi mažylį mylintys žmonės. Svarbiausia – pasirinkite tokią, kur būtų vienerių metukų lankytojui tinkamas žaidimų kampas.
  • Jei mažylis gimęs vėlyvą pavasarį, vasarą ar ankstyvą rudenį, kai oras pakankamai šiltas – idealu būtų surengti pikniką gryname ore. Geras oras, daug erdvės, puiki nuotaika ir, žinoma, nepakartojami kadrai jūsų nuotraukų albume – tiesiog ideali kombinacija pirmajam gimtadieniui.
  • Jei su kūdikiu lankote užsiėmimus, kuriuose yra taip pat šiuo metu gimtadienį švenčiančių mažylių, arba bendraujate interneto forume su šio amžiaus vaikus auginančiomis mamomis, galite pasiūlyti vaikučių gimtadienius švęsti kartu. Taip galėtumėte surengti didesnę šventę, pasidalintumėte jos rengimo rūpesčiais.

Gera idėja!

Per gimtadienį skubėsite fotografuoti smagiausias akimirkas, taigi geriau iš anksto pasirūpinkite nuotraukomis, kurios galės tapti vaiko gimtadienių tradicija – nuveskite mažylį pas profesionalų fotografą, kad atminimui padarytų keletą įspūdingų nuotraukų, arba pradėkite fotografuoti vaiką kokioje nors ypatingoje vietoje, prie jam reikšmingo daikto (kad ir staktos su paženklintu jo ūgiu). Tokių nuotraukų toje pačioje vietoje tradiciją galėsite tęsti iki pat jo 18-to gimtadienio.

 

Kiekvienas kūdikis vystosi individualiai. Šis kalendorius – tik apibendrinta apžvalga. Jei jums kelia nerimą, kad kūdikio raida neatitinka jo amžiui būdingų normų – pasikonsultuokite su kūdikio sveikatą prižiūrinčiu gydytoju.

Pasidalinkite savo patirtimi Mama.lt forume
Taip pat skaitykite
Pirmieji kūdikio metai labai svarbūs visam jo tolesniam gyvenimui. Į pirmuosius 12 mėnesių sutelpa visa informacija apie fizinį, praktinį,...

Kai kada mažylis vėluoja ateiti į šį pasaulį. Nieko baisaus, jeigu tai tik užsitęsęs nėštumas, daug blogiau – jei...

 
2017-04-19 04:31:56
<a href=http://vardenafilprixenpharmacieacaen.com/>vardenafil prix en pharmacie a caen </a> <a href=" http://vardenafilprixenpharmacieacaen.com/ ">levitra prix en pharmacie </a>
2017-04-03 04:48:31
hXhXaY <a href="http://nqfdyjcjvqzi.com/">nqfdyjcjvqzi</a>, [url=http://xgezybyftbmj.com/]xgezybyftbmj[/url], [link=http://papapouccrph.com/]papapouccrph[/link], http://dvnjhkdeegnz.com/
2017-04-03 03:29:30
7c2jub <a href="http://csxdgajtmqwa.com/">csxdgajtmqwa</a>, [url=http://llesgzyjforf.com/]llesgzyjforf[/url], [link=http://wsyenfsdkzhq.com/]wsyenfsdkzhq[/link], http://xukcjzptxken.com/
 
 
 

 
 
 
 
 
Sveikata
 

Šiandien gimtadienius švenčia (172)
Godute