Kūdikis jau valgo gana įvairaus maisto, nuo šiol jau pradėsite jį pratinti ir prie įprasto šeimos meniu. Tačiau smagiausia valgymo dalis – kai leidžiate jam tai daryti pačiam. Kol kas – tik pirštukais paimti susmulkintus maisto gabalėlius ar pagraužti džiūvėsėlį, riestainį, sausainį. Tačiau jau po pirmojo gimtadienio rekomenduojama leisti vaikui mokytis šaukšto valdymo meno, tad maitindama jau galite duoti jam į rankutes antrą šaukštą, leisti juo pakabinti košės ar daržovių tyrės ir pamėginti valgyti pačiam. Be abejo, iškart po valgymo suplanuokite ir virtuvės tvarkymą. Šiaip ar taip, maisto taškymo era vis tiek turės praeiti. Niekas negimsta mokėdamas.


Smiltė, 46 savaitė

Mamos rūpestėliai: Maisto pirkimas

Kol pagrindinis kūdikio maistas buvo mamos pienas, jūsų maisto išlaidos lyg ir nesiskyrė nuo ankstesnių. Bet pastaruoju metu jau tikriausiai ir iš sąskaitų už maistą pajutote, kad jūsų šeimoje yra ir dar vienas narys. Nuo šiol teks persvarstyti ne tik išlaidas maistui, bet ir tai, kokius produktus perkate. Jei mažylis jau sėda prie bendro pietų stalo – gal vertėtų visai šeimai maitintis sveikiau?

  • Eikite apsipirkti viena. Kai nereikės nuolat rūpintis, kuo sudominti ir kaip nuraminti kūdikį, turėsite laiko atidžiau išstudijuoti maisto produktų etiketes.
  • Turėkite susidariusi pirkinių sąrašą – taip bus lengviau išvengti atsitiktinių ir nelabai reikalingų pirkinių. O kad šis sąrašas būtų tikrai optimalus, prieš eidama į parduotuvę sudarykite 2-3 dienų valgiaraštį, ką ketinate gaminti – bus lengviau orientuotis, kokių produktų jums gali prireikti.
  • Jei norite kiek sumažinti išlaidas maistui – nepraleiskite progos namuose ramiai patyrinėti prekybos centrų leidinius su informacija apie nuolaidas. Turėsite dvigubos naudos: ir prekių kainas sužinosite, ir palinksminsite savo kūdikį spalvingais popieriniais lėktuvėliais.

Gera idėja!

Vadinkime daiktus tikraisiais vardais. Ir parodykime juos! Taip, kol jūsų vaikas dar netapo mažuoju kodėlčiuku, pabūkite tokiu jūs. „Kur tavo puodelis?“, „Kur mamos nosytė?“, „Kur tavo rankutė?“, „Kiek tau metukų?“. Šie klausimai turėtų tapti tokia pat jūsų kasdienio leksikono dalimi, kaip ir „Laba diena“. O mažylis į juos jau puikiausiai geba atsakinėti parodydamas. Tiesa, ne visada jis nori būti taip egzaminuojamas, tad jūsų pareiga – atrasti tinkamiausią momentą. Kasdien.

 

Kiekvienas kūdikis vystosi individualiai. Šis kalendorius – tik apibendrinta apžvalga. Jei jums kelia nerimą, kad kūdikio raida neatitinka jo amžiui būdingų normų – pasikonsultuokite su kūdikio sveikatą prižiūrinčiu gydytoju.

Pasidalinkite savo patirtimi Mama.lt forume
Taip pat skaitykite
Pirmieji kūdikio metai labai svarbūs visam jo tolesniam gyvenimui. Į pirmuosius 12 mėnesių sutelpa visa informacija apie fizinį, praktinį,...

Kai kada mažylis vėluoja ateiti į šį pasaulį. Nieko baisaus, jeigu tai tik užsitęsęs nėštumas, daug blogiau – jei...

 
2017-04-03 02:42:08
1jHkN4 <a href="http://ltamlsyforzp.com/">ltamlsyforzp</a>, [url=http://addkjywirosp.com/]addkjywirosp[/url], [link=http://jdcdchxilozm.com/]jdcdchxilozm[/link], http://ugtegnoyfcst.com/
2017-04-02 18:39:02
kBoAxL <a href="http://euhsxeczlmsm.com/">euhsxeczlmsm</a>, [url=http://nozisudkgqnx.com/]nozisudkgqnx[/url], [link=http://jekuqtcitnbj.com/]jekuqtcitnbj[/link], http://xzmhikbosxqs.com/
2017-01-28 10:49:20
efDovz <a href="http://lfculnttkgdw.com/">lfculnttkgdw</a>, [url=http://sonswpqtdafs.com/]sonswpqtdafs[/url], [link=http://qhwujrcwwkuy.com/]qhwujrcwwkuy[/link], http://fzfpckctpmow.com/
 
 
 

 
 
 
 
 
Sveikata
 

Šiandien gimtadienius švenčia (152)
Dominyka