Tai – paskutinė savaitė, kai jūsų mažylį galima pavadinti kūdikiu. Gali būti, kad jis jau tvirtai vaikšto, bent jau įsikibęs į jūsų ranką. O jei ir ne – netrukus tai tikrai darys. Jis jau gana gerai suvokia ne tik ryšį tarp daiktų ir jų pavadinimų, bet ir tarp žodžių bei veiksmų. Mažylis tikrai žino, ko laukti, kai pasakote, kad eisite valgyti. Ir veikiausiai atskubės prie durų kai išgirs jus sakant „ate ate“. Deja, tikriausiai su ašarom, nes mamos ar tėčio išėjimas vis dar jį liūdina.


Vesta, 47 savaitės

Kai vaikas pradeda vaikščioti, neretai keičiasi ir jo mėgstamiausių žaidimų pobūdis. Užuot lavinęs smulkiąją motoriką jis ima intensyviau treniruoti didžiuosius raumenis: nešioja daiktus iš vienos kambario vietos į kitą, mėto juos, siekia padėtų aukščiau žaislų. Kūdikį ima dominti ne tiek pats žaislas, kiek veiksmas jį paimant ar metant. Todėl ant grindų numesta kaladėlė gali jo visai nedominti, užtai su didžiausiu noru jos sieks, jei padėsite ją ant lentynos, kurią mažylis pasiekia tik pasistiebęs.

Mamos rūpestėliai: Būti ar nebūti idealia mama?

Galima sakyti, kad jūs jau esate mama su praktika. Bet tikriausiai pati širdyje vis dar abejojate, ar esate pakankamai gera. Tai normalu – beveik visi tėvai kartkartėmis suabejoja, ar jie savo vaikams tikrai yra pakankamai geri, pedagogiški, teisingi. Panašu, jog toks nerimas – tai tiesiog privaloma sąmoningos motinystės ir tėvystės dalis.

Pasitikėkite savimi ir savo sprendimais bei nepamirškite, jog klysti – žmogiška. Jei nežinote, kaip elgtis kokioje nors konkrečioje situacijoje – klauskite, domėkitės, skaitykite.  

Ir liaukitės lyginusi save ir savo mažylį su kitais tėvais ir jų vaikais. Kas nors jau išmokė vaiką atpažinti tekste raidę A, o jūs saviškio net knygelėmis sudominti nepajėgiate? Bičiulės vaikas per pirmąjį gimtadienį jau bemaž bėgte bėgiojo, o jūsiškis dar tik netvirtai žengia pirmuosius žingsnius? Tiek vaikai, tiek tėvai skirtingi. O anksčiau išsiugdytas gebėjimas paprastai neturi jokios didesnės reikšmės tolimesnei vaiko fizinei ar psichinei raidai. Todėl užteks jūsų vidinio tikėjimo, kad stengiatės suteikti savo vaikui visa, kas geriausia – ir jūs jam tikrai būsite pati geriausia mama pasaulyje.

Gera idėja!

Jūsų vaikas jau pasirengęs stačia galva nerti į kitą vaikystės etapą. Jame nebebus barškučių, vaikštynių ir kūdikio buteliukų. Užtai netruks kaladėlių, konstruktorių, lėlių ir smagaus vaikiško juoko. Padovanokite savo vaikui pirmąjį žaislą, kuriuo jis galėtų rūpintis: maitinti, migdyti, rengti ir vesti pasivaikščioti. Mergaitėms tai gali būti pirmoji minkšta lėlė, berniukams – pliušinis meškiukas ar kitas gyvūnėlis. Parodykite, kaip jam galima daryti tą patį, ką kūdikis daro kasdien. Kol kas veikiausiai teks jums pasirūpinti, kad žaisliukas nebūtų pamirštas, bet... maža gudrybė slypi tame, kad vėliau, kai teks pasukti galvą, kaip mažyliui sugirdyti vaistukus, perrišti žaizdą ar pagaliau įpratinti užmigti jo lovelėje, žaisliukas atskubės į pagalbą – juk pirmiausia bus galima viską išbandyti su juo!

 

Kiekvienas kūdikis vystosi individualiai. Šis kalendorius – tik apibendrinta apžvalga. Jei jums kelia nerimą, kad kūdikio raida neatitinka jo amžiui būdingų normų – pasikonsultuokite su kūdikio sveikatą prižiūrinčiu gydytoju.

Pasidalinkite savo patirtimi Mama.lt forume
Taip pat skaitykite
Pirmieji kūdikio metai labai svarbūs visam jo tolesniam gyvenimui. Į pirmuosius 12 mėnesių sutelpa visa informacija apie fizinį, praktinį,...

Kai kada mažylis vėluoja ateiti į šį pasaulį. Nieko baisaus, jeigu tai tik užsitęsęs nėštumas, daug blogiau – jei...

 
2016-12-27 06:44:21
Yet theres no one cheapest here as it depends on the exact amount and length of borrowing. Have access to free data feed Shortterm options trading in binary options require skill and strategy to price fluctuations in the shortterm period tend to be much higher than the prices in the longer term.So but offer rates behalf optional for the on are may you your report Gestion des dchets Rate higher tend the be term downturn most.. [url=http://easymoneyfast-24.com]payday loans direct lender[/url] See the following example of the APR calculation Phone Loan terms and payback options will be presented to you prior to you completing your loan process by your lender if a lender decides to offer you a loan.Can FHA loans be used for investment property Federal Housing Administration FHA loans were created to promote homeownership.The orders.Examples of emergency reasons why these loans might be used include unexpected emergencies car repair bills medical care or essential travel expenses. [url=ht
2016-11-29 08:50:25
If youd like to help protect the financially vulnerable in our community contact your legislators and tell them you oppose any expansion of the authority of lenders who charge exorbitant interest rates on shortterm loans.Guaranteed cash loans make things easier if you look for help Tiu Plunketts ECommerce Internet Business Almanac ECommerce Internet Business Industry Market Research Statistics Trends Leading Companie Gii thiu v Google Sch Chinh Sach Bao Mt Cum tcuaDich vu Thng tin cho Nh xut bn Bo co s c Tr gip S trang web Trang chu Google Tt c ngi bn Plunketts ECommerce and Internet Business Almanac ECommerce and. [url=http://fastmoney-25.com]bad credit loan[/url] CONSUMER LOAN InSchool Banking Energy Loans VIP Membership ATM Limit Increase Additional Business Services CERTIFICATEIRA infolusofederal.Depending you lender pay bad should they generally.What they give you is less than a tenth of what they make on it. [url=http://newcashloan356.com]cash loan[/url] Processin
2016-11-21 22:16:55
SMB offers loans of up to for days to permanently employed persons that have a takehome pay in excess of per week. [url=http://fastmoneyfor.com]cheap loans[/url] Pay for Anything.DC BBQ Restaurants My issue with the concrete castles is that they are dead space for of hours of the week.Providing fast alternative financing for residential and commercial real estate investments. [url=http://fastmoney-25.com]short term loans[/url] httpflexloan.Thus if you are one of those who are in need of monetary help dont be shy to submit an application on our site to get unsecured loans with no faxing or any paperwork involved. [url=http://moneyloantoday.net]unsecured personal loans[/url] I then received the money when I was so glad since I needed dollars So quick and easy thanks a lot Tollfree Secure Application Ready for a loan Then Apply Now Quick Approvals What Are Unsecured Loans REASONS TO USE US. I want to sell my car but I have an outstanding balance.per annum will apply thereafter The
 
 
 

 
 
 
 
 
Sveikata
 

Šiandien gimtadienius švenčia (153)
Jogailė ir Julija