Šypsena yra šypsena. Ir Afrikoje, ir Čiukotkos pusiasalyje. Visų rasių ir visų tautų mažyliai pradeda šypsotis maždaug tuo pat metu – pirmojo savo gyvenimo mėnesio gale.


Julija, 5,5 savaitės

Per šį mėnesį sustiprėjo jūsų naujagimio kaklo raumenys, taigi jis jau gali trumpai išlaikyti pakeltą galvytę. Gulėdamas ar būdamas pusiaugulomis automobilio kėdutėje jis veikiausiai jau sugeba ir šiek tiek kilstelėti galvą.

Daugelis vaikų šiuo metu pradeda kiek ilgiau miegoti naktį (4-6 val. nepertraukiamo miego). Idealu, jei jūsų vaikutis maitinamas neužmiega ir galite jį paguldyti į lovelę ne užmigusį, o tik apsnūdusį – dabar pats metas pradėti mokyti jį užmigti pačiam. O kadangi jau tikrai užfiksavote, kurią maždaug valandą mažylis gulasi nakties miego, jau nuo dabar pradėkite įsivesti vakaro ritualus, ką jūs kasdien darysite prieš miegą: prausimasis, vakarienė, lopšinė, bučinys, „labanaktis“.

Mamos rūpestėliai: Gydytojo priimamasis

Vieno mėnesio proga jūsų kūdikis jau apsilankė pirmą kartą pas savo gydytoją poliklinikoje. Veikiausiai ir jums jau reikėtų užsiregistruoti pas savo ginekologą apžiūrai po gimdymo. Gydytojas pasiteiraus apie jūsų fizinę ir emocinę savijautą, patikrins gimdos kaklelio ir makšties būklę, ar užgijo gimdymo metu atsiradę įbrėžimai, įtrūkimai, žaizdelės, epiziotomijos ar cezario pjūvio siūlės, atliks onkocitologinį tepinėlį.

Jei jūs jaučiatės gerai ir organizmas po gimdymo sklandžiai grįžta į normalią būklę, veikiausiai nuo šiol galėsite atnaujinti lytinius santykius. Bet jei kol kas jūsų libido snaudžia – nesisielokite. Gali būti, kad jūsų kūnas grįžta į normalų gyvenimą sparčiau, nei jūsų pojūčiai ir emocijos. Nuovargis, naujos pareigos ir maitinimo krūtimi rūpesčiai bei dar taip neseniai išgyventas gimdymo stresas gali kuriam laikui vis dar slopinti jūsų geismą. Tačiau anksčiau ar vėliau jūsų libido sugrįš, todėl dabar būtinai pakalbėkite su gydytoju apie kontracepsijos būdus po gimdymo. Nors krūtimi maitinančioms mamoms, kaip manoma, pirmąjį pusmetį po kūdikio gimimo ovuliacija nevyksta, kai kada vaisingumas sugrįžta jau po mėnesio ar dviejų, taigi jei neplanuojate pametinukų – teks pasirūpinti ir apsauga nuo nėštumo.

Gera idėja!

Atradęs savo delniukus ir padukus kūdikis smalsiai tyrinėja jais aplinką, liesdamas suvokia, kad įvairūs daiktai kelia skirtingus pojūčius: slidus lovytės kraštas, minkšta pagalvėlė, švelni mamos chalato rankovė... Surenkite savo žmogeliuku ekskursiją į mamos spintą: čia tikrai apstu įvairiausių medžiagų, kurias verta paliesti, paglostyti su mažylio rankele: purus pliušinis striukės pamušalas, lengvutis vakarinės suknelės šilkas, kiek šiurkštoka megztinio vilna, metalinės, plastmasinės, medinės sagos, karoliai, šiaudinė skrybėlė nuo saulės... Tokia pojūčių įvairovė – puikus būdas praturtinti mažylio pasaulį naujais lytėjimo įspūdžiais.

 

Kiekvienas kūdikis vystosi individualiai. Šis kalendorius – tik apibendrinta apžvalga. Jei jums kelia nerimą, kad kūdikio raida neatitinka jo amžiui būdingų normų – pasikonsultuokite su kūdikio sveikatą prižiūrinčiu gydytoju.

Pasidalinkite savo patirtimi Mama.lt forume
Taip pat skaitykite
Pirmieji kūdikio metai labai svarbūs visam jo tolesniam gyvenimui. Į pirmuosius 12 mėnesių sutelpa visa informacija apie fizinį, praktinį,...

Kai kada mažylis vėluoja ateiti į šį pasaulį. Nieko baisaus, jeigu tai tik užsitęsęs nėštumas, daug blogiau – jei...

 
2018-05-11 05:00:25
1
2018-05-11 05:00:24
1
2018-05-11 05:00:24
1
 
 
 

 
 
 
 
 
Sveikata
 

Šiandien gimtadienius švenčia (153)
Eglė