Savaime suprantama, jūsų kūdikis dar netaria žodžių. Tačiau savo emocijas jau geba išreikšti nebe tik verkimu, bet ir skirtingomis veido išraiškomis – šypsena, pakeltais antakiais, suraukta kakta, plačiai atmerktomis ar kiek primerktomis akimis.


Rusnytė, 6 savaitės

Tiesa, ne visada šios mielos grimasos ką nors reiškia – kartais taip kūdikiai tiesiog treniruoja savo veido raumenukus, mokosi juos valdyti. Bet neretai įgudusi mamos akis iš mažylio veido gali ir atspėti, ką jis norėtų pasakyti: ar jam nepatogu gulėti, ar nuobodu, o gal atėjo metas užkąsti?

Mamos rūpestėliai: Seksas po gimdymo

Per dieną jūs pavargstate tiek fiziškai, tiek emociškai, tarsi būtumėte dirbusi patį sunkiausią darbą. Nieko nuostabaus, kad jūsų geismas gerokai sumažėjęs. Jei maitinate krūtimi – dėl libido nusilpimo galite kaltinti ir hormonus. Atsiradus kūdikiui jūsų gyvenimas tapo visiškai nepanašus į tą, kurį gyvenote prieš tai. Ir net jei gydytojas patikino, kad fiziškai jau esate pasirengusi atnaujinti lytinius santykius, tai dar nebūtinai reiškia, kad šiam žingsniui esate pasiruošusi emociškai. Bet vis dėlto vertėtų palengva pratintis prie minties, kad gyvenimas turi grįžti į senas vėžes. Intymusis – taip pat.

Ar mylintis skaudės? Šis klausimas dažnai kamuoja ką tik tapus mama. Po gimdymo, ypač jei jis buvo sunkus, jei atlikta epiziotomija ar patyrėte tarpvietės plyšimų, jūsų išoriniai lytiniai organai vis dar jautrūs, o prisilietimai prie jų gali kelti skausmą. Tiesą sakant, šis skausmas – labiau psichologinio pobūdžio, todėl jo išvengti padės atsipalaidavimas ir nusiteikimas meilės žaidimams bei partnerio atidumas ir supratingumas. Jei jums buvo atliktas cezario pjūvis – gali varginti nemalonūs pojūčiai pilvo srityje. Pastaruoju atveju viena jums labiausiai netinkančių pozų būtų misionieriaus – tada pilvui tenka tikrai nemažas spaudimas, kurio jūs ypač baiminatės. Maitinant krūtimi dėl pakitusios hormonų pusiausvyros makštis gali neišskirti pakankamai sekreto – būkite pasiruošusios prireikus pasinaudoti ir lubrikantu.

Ar makštis neišsitampė? Makšties audiniai yra pakankamai elastingi. Gimdymo metu jie išsitempia tiek, kad tilptų kūdikio galvutė, o po gimdymo gana greitai sugrįžta į beveik pirminę padėtį. Tiesa, kol kas normalu, kad jūsų makštis bus truputėlį platesnė, nei buvo prieš pastojant. Kiek didesnė – priklauso nuo daugelio dalykų: kokio svorio kūdikį pagimdėte, kelintas tai gimdymas ir, be abejo, ar sąžiningai darėte ir darote Kegelio pratimus, stiprinančius makšties raumenis.

Ar vis dar jaudinu partnerį seksualiai? Gali būti, kad atiradus kūdikiui jūsų partneris taip pat mažiau domisi judviejų seksualiniu gyvenimu. Tai daugelį mamų išgąsdina: kur gi dingo jo potraukis? Nepamirškite, kad po gimdymo pasikeitė ne tik jūsų, bet ir jo gyvenimas. Naujai iškepti tėčiai taip pat šiuo metu išgyvena visą paletę įvairiausių jausmų. Be to, jam tikriausiai reikia laiko susitaikyti su faktu, kad jo mylima moteris, jo lovos partnerė, nuo šiol yra dar ir šio mažo kūdikio mama. Tokiu atveju jus suartintų nuoširdūs pokalbiai apie tai, kaip abu jaučiatės, kas kelia nerimą, ko tikitės iš partnerio. Ir jei abu nuspręsite, kad seksui dar ne metas – nepamirškite kitų švelnumo vienas kitam išraiškų: bučinių, apsikabinimų, glamonių. Kai pajusite, kad esate pasirengę judėti toliau – viskas ir vėl bus nuostabu.

Gera idėja!

Dabar jūsų kūdikis ilgiau išbūna aktyvus, taigi palengva galite pratinti jį prie įvairesnių garsų bei potyrių. Į kūdikio pakalbinimo, palinksminimo repertuarą įtraukite po keletą smagių vaikiškų dainelių, leiskite jam pasiklausyti įvairios muzikos: nuo jūsų mėgstamų populiarių dainų iki Mocarto ir Vivaldžio.

Kūdikis dabar ypač domisi aplinkos garsais. Leiskite jam kuo geriau pažinti jį supančius aplinkos garsus, supažindinkite su jais: kaip tiksi laikrodis, ošia vėjas, barbena lietus, teška vanduo, groja muzikinis žaislas. Iš jo judesių bei veido išraiškos jau galėsite atskirti, kurie garsai jam patinka labiausiai, kas jį nuramina, o kas juokina.

Tiesa, nesukurkite visiškos garsų mišrainės ir nepersistenkite. Davusi vaikui pasiklausyti muzikos nepulkite tuojau pat jos keisti kita – leiskite kūdikiui apsiprasti, įsiklausyti į naują skambėjimą, kaitaliokite garsų "pamokėles“ su tylos ir ramybės pertraukėlėmis.

 

Kiekvienas kūdikis vystosi individualiai. Šis kalendorius – tik apibendrinta apžvalga. Jei jums kelia nerimą, kad kūdikio raida neatitinka jo amžiui būdingų normų – pasikonsultuokite su kūdikio sveikatą prižiūrinčiu gydytoju.

Pasidalinkite savo patirtimi Mama.lt forume




Taip pat skaitykite
Pirmieji kūdikio metai labai svarbūs visam jo tolesniam gyvenimui. Į pirmuosius 12 mėnesių sutelpa visa informacija apie fizinį, praktinį,...

Kai kada mažylis vėluoja ateiti į šį pasaulį. Nieko baisaus, jeigu tai tik užsitęsęs nėštumas, daug blogiau – jei...

 
2018-05-11 03:41:49
1
2018-05-11 03:41:46
1
2018-05-11 03:41:45
1
 
 
 

 
 
 
 
 
Sveikata
 

Šiandien gimtadienius švenčia (262)