Jūsų kūdikio smegenys didėja ir sunkėja. Per pirmuosius 3 jo gyvenimo mėnesius smegenys padidės maždaug 5 cm.

Iki šiol daugiausia sugniaužti į kumštelius rankų pirštukai vis dažniau atsigniaužia, kūdikis jau daug geriau manipuliuoja rankutėmis, gali laikyti rankose patogius daiktus. Anksčiau gebėjimas laikyti suspaustą daiktą buvo labiau instinktyvus – kūdikis tiesiog sugniauždavo kumštuką ir nebemokėdavo paleisti. Dabar jis tai jau moka.


Adriana, 7 savaitės

Mamos rūpestėliai: Smūgis iš nugaros: skausmas

Po gimdymo daugelį mamų dėl įvairių priežasčių kamuoja didesni ar mažesni nugaros skausmai. Ir jei šie skausmai nėra sukelti konkrečios ligos, daugeliu atvejų galite sau padėti. 

  • Eikite pasivaikščioti. Tai – pats paprasčiausias fizinis krūvis, kuris atitiks jūsų jėgas ir praėjus keletui dienų po natūralaus gimdymo, ir po cezario pjūvio. Svarbiausia – vaikščiokite tiek, kad nepajustumėte diskomforto ir nenualintumėte savęs. Iš pradžių trumpus atstumus, o vėliau – kasdien vis daugiau ir daugiau.
  • Tobulinkite savo laikyseną. Tai – ne tik grožio, bet ir sveikos nugaros paslaptis. Stebėkite, ar nesikūprinate kai einate, sėdite, maitinate kūdikį. Žindydama kūdikį pasirinkite patogią kėdę, jei reikia – po koja pasikiškite žemą kėdutę. Jei jaučiate skausmą nugaros viršuje ir pečiuose, maitinant jums labiau tiks gulima padėtis.
  • Imdama ką nors nuo žemės ne lenkitės, o tūpkitės. Pasistenkite nekelti ir nenešioti sunkių daiktų.
  • Pasilepinkite nugaros masažu. Jei neturite galimybių pasinaudoti profesionaliu gydomuoju masažu – paprašykite savo partnerio pagalbos: net ir paprasčiausias švelnus paglostymas, pažnaibymas ar nugaros pamaloninimas masažuokliu padės atsipalaiduoti ir galbūt sumažins nemalonius pojūčius.
  • Išsimaudykite šiltoje vonioje. Iškart po gimdymo to padaryti negalėjote, bet dabar jau tiks kuo puikiausiai.
  • Pabandykite prie skaudamos vietos pridėti šiltą kompresą. Jei šiluma skausmo nesumažina – išmėginkite šaltą kompresą.
  • Kasdien pasimankštinkite, padarykite nugaros tempimo pratimų kompleksą.
  • Įsiklausykite į savo kūną. Jei kokia nors veikla ar poza sustiprina skausmus – tuojau pat liaukitės.

Gera idėja!

Jau dabar galite pastebėti trumpus periodus, kai kūdikis yra budrus ir ramus. Tai – pats tinkamiausias laikas jo lavinimui. Supažindinkite savo kūdikį su namų aplinka: nešiokite po kambarius, rodykite įvairius daiktus, pademonstruokite, kokius garsus jie skleidžia. Kalbėkitės su kūdikiu, pasakokite, dainuokite, niūniuokite jam. Galbūt jis pats kol kas aktyviai nedalyvaus šiame pažintiniame procese, bet viską smalsiai stebės ir po truputėlį įsidėmės.

 

Kiekvienas kūdikis vystosi individualiai. Šis kalendorius – tik apibendrinta apžvalga. Jei jums kelia nerimą, kad kūdikio raida neatitinka jo amžiui būdingų normų – pasikonsultuokite su kūdikio sveikatą prižiūrinčiu gydytoju.

Pasidalinkite savo patirtimi Mama.lt forume




Taip pat skaitykite
Pirmieji kūdikio metai labai svarbūs visam jo tolesniam gyvenimui. Į pirmuosius 12 mėnesių sutelpa visa informacija apie fizinį, praktinį,...

Kai kada mažylis vėluoja ateiti į šį pasaulį. Nieko baisaus, jeigu tai tik užsitęsęs nėštumas, daug blogiau – jei...

 
2018-05-10 16:13:14
1
2017-02-01 21:54:28
gZyuDv <a href="http://fcyqylqsrpff.com/">fcyqylqsrpff</a>, [url=http://lylywmyzyzmp.com/]lylywmyzyzmp[/url], [link=http://ctbutoqagnai.com/]ctbutoqagnai[/link], http://yoypuzspybnn.com/
2017-02-01 21:39:24
wSBR3x <a href="http://zrggrpdjnsnq.com/">zrggrpdjnsnq</a>, [url=http://qezvuzihbysi.com/]qezvuzihbysi[/url], [link=http://bokfcfkxuqic.com/]bokfcfkxuqic[/link], http://otcagoftglyr.com/
 
 
 

 
 
 
 
 
Sveikata
 

Šiandien gimtadienius švenčia (153)
Orinta