Mažylis jau skiria šeimos narių balsus nuo kitų aplinkos garsų. Jis jaučia ryšį su aplinka ir geba tai parodyti – stebėkite, kaip pasikeičia kūdikio judesiai ir veido išraiška, kai jums jį kalbinant pasigirsta koks naujas garsas. Tikriausiai jis netgi sukioja galvą ir vedžioja akytėmis mėgindamas nustatyti, iš kur sklinda naujas garsas.


Adrijus, 2 mėnesiai

Savo poreikius ir emocijas kūdikis jau geba išreikšti dar įvairiau – jis šypsosi skirtingomis šypsenomis (kartais – vos vos, o kartais – visa bedante burnyte), vograuja įvairesniais garsais, nutaiso juokingas grimasas. Net jo verksmo pobūdis jau skiriasi: tikriausiai spėjote suvokti, kaip jis verkia būdamas alkanas, kaip – pervargęs, ir kaip tada, kai jam nuobodu.

Mamos rūpestėliai: Dėmesys dviem

Sekso žaidimai palengva grįžta į jūsų lovą, bet vis dėlto pasiilgstate buvusio intymumo? Savaime suprantama, judviem ne visada būna laiko rodyti dėmesį ir mažyliui, ir vienas kitam. Ar galima į savo gyvenimą įsileisti šiek tiek daugiau buvusios meilės? Žinoma!

Tikėtina, kad jau apytikriai nusistovėjo ir mažylio dienos režimas. Nebūtinai jis turi valgyti ir miegoti tiksliai numatytomis valandomis, bet vis tiek jau galite orientuotis, kada jo ilgesniojo miego fazė, o kada jis snūstelės tik truputėlį, kada ateis metas valgyti, o kada turkšitės vonioje. Dabar itin svarbu, kad kūdikio priežiūra gultų ne vien tik ant mamos pečių. Kad ir koks užimtas būtų jūsų partneris, susitarkite, kada jis skirs laiko kūdikiui: ar per vakarines maudynes, ar paguldys ir užmigdys nakčiai, o gal perims ryto rutinos rūpestėlius? Taip ne tik mama ras keletą minučių savo reikmėms, bet ir kūdikis labiau suartės su tėčiu, užsimegs jų tarpusavio ryšys.

 

 

  • Kalbėkitės. Kad ir kokie pavargę bebūtumėte, raskite laiko kasdien pasikalbėti su partneriu. Nepamirškite paklausti vienas kito, kaip jaučiatės, kuo ši diena buvo sunki/įspūdinga/išskirtinė? Tai jus suartins ir leis susivokti savo jausmuose bei išgyvenimuose, iš naujo pažinti save kaip žmogų, o ne tik kaip mamą ar tėtį.
  • Pasijuokite. Taip, kasdienybė su mažu kūdikiu neretai būna tokia, kad norisi verkti kartu su vaiku. Bet pamėginkite rasti laiko ir juokui. Paskaitinėkite anekdotus, pasižiūrėkite su partneriu vieną kitą gerą komediją. Net jei šis juokas bus specialiai surežisuotas – jis padės atsipalaiduoti ir pajusti daugiau teigiamų emocijų.
  • Pabėkite. Taip, pabėkite nuo kūdikio. Palikę jį patikimos močiutės, bičiulės, giminaičio ar auklės globai. Jei iki šiol dar nesusiradote žmogaus, kuris prireikus galėtų pasilikti vienai kitai valandai su kūdikiu – paskubėkite tai padaryti. Mažylis dar palyginti lengvai pripras prie naujo žmogaus, tad vėliau bus mažiau vargo kai jūs norėsite dviese nueiti į restoraną ar kiną. Todėl pradėkite tokias valandėles dviese jau dabar!
  • Nenusiminkite. Jei dabar jums ir sunku, visada prisiminkite – laikas, kai kūdikis toks bejėgis ir reiklus, labai trumpas, taigi turėsite pakankamai laiko susigrąžinti tai, ko šiuo metu jums ir jūsų partneriui trūksta.

Gera idėja!

Kūdikio akutės jau daug greičiau pastebi ne tik ryškius ir kontrastingus daiktus. Dabar jį domina ir subtilesni spalvų niuansai, įvairesnės formos daiktai. Todėl greta margaspalvių barškučių deramą vietą turėtų užimti ir kiti nepavojingi daiktai – tegul mažos rankutės lavėja ir mokosi paimti kuo įvairesnius daiktus. Kai pati esate šalia, duokite vaikui pačiupinėti šaukštą, kamuoliuką, kaladėlę, plastikinę formelę sausainukams spausti. Visa tai lavins jo smulkiąją motoriką ir rankos judesių koordinaciją.

 

Kiekvienas kūdikis vystosi individualiai. Šis kalendorius – tik apibendrinta apžvalga. Jei jums kelia nerimą, kad kūdikio raida neatitinka jo amžiui būdingų normų – pasikonsultuokite su kūdikio sveikatą prižiūrinčiu gydytoju.

Pasidalinkite savo patirtimi Mama.lt forume
Taip pat skaitykite
Pirmieji kūdikio metai labai svarbūs visam jo tolesniam gyvenimui. Į pirmuosius 12 mėnesių sutelpa visa informacija apie fizinį, praktinį,...

Kai kada mažylis vėluoja ateiti į šį pasaulį. Nieko baisaus, jeigu tai tik užsitęsęs nėštumas, daug blogiau – jei...

 
2018-05-11 05:05:31
1
2018-05-11 05:05:30
1
2018-05-11 05:05:29
1
 
 
 

 
 
 
 
 
Sveikata
 

Šiandien gimtadienius švenčia (172)
kamile