Jei jūsų vaikas išmiega be prabudimo visą naktį (5-6 val.) – jūs esate tikras laimės kūdikis. Nes dauguma šio amžiaus kūdikių vis dar prabunda kas keletą valandų. Tačiau net tie vaikučiai, kurių miegas ir dieną, ir naktį yra gana trumpas, jau turėtų išmiegoti be pertraukos šiek tiek ilgesnius laiko tarpus, nei prieš mėnesį. Iš viso jūsų kūdikis turėtų miegoti ne mažiau kaip 10 val. per parą.

Manoma, kad jau dabar daugmaž galima prognozuoti, koks jūsų mažylis bus vaikystėje – ar anksti besikeliantis vyturiukas, ar ilgai naktinėjantis pelėdžiukas.


Adriana, 9 savaitės

Kūdikio seilių liaukos puikiai veikė dar jam tebebūnant įsčiose, tačiau dabar galite pastebėti, kad seilių jo burnytėje (ir aplink ją) pagausėjo. Be to, vaikas ėmė kištis į burną viską, kas tik patenka į jo mažą rankytę. Šie du požymiai tarsi leistų prognozuoti, kad netrukus turėtumėte laukti pirmųjų dantukų, bet... veikiausiai jie dar neprasikals per artimiausias savaites ar net mėnesius. Paprastai pirmieji dantukai išdygsta 4-7 gyvenimo mėnesį. Nors jei jūsų kūdikis yra spartuolis – jau dabar turėtumėte įžvelgti baltą kauburėlį apatinių dantenų centre, vietą, kur po keleto savaičių išdygs pirmasis perliukas.

Šiuo metu kūdikis tikriausiai jau moka pasiversti nuo nugaros ant šono ir nuo šono ant nugaros. Pilnai apsiversti nuo pilvo ant nugaros jam dar ankstoka – tam prireiks stipresnių rankų ir kaklo raumenų, tad artimiausiomis savaitėmis mažylis daug treniruosis gulinėdamas ant pilvo ir nugaros. Tuo tarpu jums šis didėjantis kūdikio judrumas turėtų būti rimtas signalas: dabar jau tikrai nė akimirkai nepalikite mažylio vieno ant sofos, lovos ar juo labiau vystymo stalo. Sunku prognozuoti, kada jis pirmą kartą savarankiškai apsivers, o jau gana gerai manipuliuodamas rankytėmis ir kojytėmis, atsispirdamas į kietą pagrindą jis apskritai gali nukeliauti gana toli. Tad saugokite, kad mažylis nenukristų.

Mamos rūpestėliai: Ar sena draugystė nerūdija?

Su kūdikiu apsipratote, abu su partneriu lyg ir spėjote susipažinti su naujais vaidmenimis... Beliko atgaivinti senas draugystes.

Jei jūsų bičiulės turi mažų vaikų – tai ne problema. Tikriausiai ir taip dažnai susiskambinate, pasidalinate savo įspūdžiais, vargais ir džiaugsmais, apdalinate viena kitą vertingais ir nelabai patarimais.

Bet ką daryti su draugėmis, kurios visiškai nesidomi vaikais (tai reiškia, kad jums prabilus apie kūdikio tuštinimosi problemas visai nesubtiliai primins, jog ji šio metu valgo sumuštinį), o jums tapo visai nebeįdomūs jų rūpesčiai, kurie iki gimstant kūdikiui atrodė tarsi savi?

Jei liausitės kalbėjusios dabar – gali būti, kad ši draugystė taip ir nutruks. Taigi visų pirma susimąstykite, ar norite išsaugoti artimus ryšius su šia drauge? Jei taip – raskite laiko pasikalbėti, net jei iš pradžių jums ir teks prisiversti. Paklausta, kaip laikotės jūs ir kūdikis, atsakykite trumpai, puikiai tiks koks lengvas pokštas („Ačiū, gyvename kuo smagiausiai, dienomis linksminamės, naktimis linksminam kaimynus“), ir nesileiskite į jai nuobodžias detales („Įsivaizduoji, jis jau aukščiau kilsteli galvytę, labiausiai mėgsta miegoti ne lovytėje, o mūsų lovoje, ir nuolat atpila ant manęs vos apsirengiu naują palaidinę“). Pasakykite, kad pasiilgote jūsų pokalbių, kavos pertraukėlių, paklauskite, kas naujo jos gyvenime.

O tada pasvarstykite abi, kada galėtumėte susibėgti paplepėti, ką galėtumėte nuveikti drauge.

Beje, nesisielokite, jei kartais draugystė nebus itin patvari. Šiaip ar taip, draugus suveda bendri pomėgiai, interesai, o jei jų nebelieka – draugystė kuo natūraliausiai nutrūksta.

Gera idėja!

Kūdikiui jau spėjo pabosti ir lovytėje, ir vežimėlyje? Jis jau judresnis, jam reikia erdvės – saugios, pakankamai didelės, nuo kurios negalima nukristi. Taigi pats metas persikraustyti ant grindų – mažyliui tikrai patiks matyti pasaulį nebe pro lovytės groteles, o tvirtai gulint ant žemės. Patieskite storą kilimėlį ar specialų kilimėlį kūdikių žaidimams. Nuo šiol mažylis galės daug drąsiau ir ryžtingiau judėti, o jums bus ramu: jis tikrai niekur nenukris. 

 

Kiekvienas kūdikis vystosi individualiai. Šis kalendorius – tik apibendrinta apžvalga. Jei jums kelia nerimą, kad kūdikio raida neatitinka jo amžiui būdingų normų – pasikonsultuokite su kūdikio sveikatą prižiūrinčiu gydytoju.

Pasidalinkite savo patirtimi Mama.lt forume




Taip pat skaitykite
Pirmieji kūdikio metai labai svarbūs visam jo tolesniam gyvenimui. Į pirmuosius 12 mėnesių sutelpa visa informacija apie fizinį, praktinį,...

Kai kada mažylis vėluoja ateiti į šį pasaulį. Nieko baisaus, jeigu tai tik užsitęsęs nėštumas, daug blogiau – jei...

 
2018-05-11 04:57:54
1
2018-05-11 04:57:53
1
2018-05-11 04:57:53
1
 
 
 

 
 
 
 
 
Sveikata
 

Šiandien gimtadienius švenčia (262)
Emilis