Pagrindinis > Dvikalbystė vaikystėje...
 

Dvikalbystė vaikystėje – sveikesnis protas senatvėje


2014 04 23 | Autorius: Giedre
 


Toronto universiteto mokslininkų grupė, vadovaujama Ellen Bialystok, ištyrė 184 senatvine demencija sergančius pacientus. 91 iš jų nuo vaikystės laisvai kalbėjo viena kalba, o 93 – dviem. Paaiškėjo, kad dvikalbiams pacientams senatvinė demencija prasidėjo vidutiniškai apie 75,5 metus, o tiems, kurie kalbėjo tik viena kalba – apie 71,4 metus. Skirtumas išliko akivaizdus ir atmetus kultūrinių skirtumų, imigracijos, išsilavinimo, profesijos bei lyties faktorius.

Manoma, jog taip nutinka dėl vaikystėje sustiprėjusios kraujotakos smegenyse: kalbant 2 kalbomis smegenys geriau aprūpinamos krauju, stiprėja ryšys tarp smegenų nervų ląstelių ir tai apsaugo smegenis nuo senėjimo.

Tiesa, darbo autoriai pabrėžia, kad dvikalbystė tik sulėtina senatvinės demencijos procesą, tačiau jo visiškai nesustabdo.


 
Taip pat skaitykite
Jei pastebėjote, jog vaikas staiga ėmė miegoti gerokai per daug, arba atvirkščiai, pastebėjote, jog jį kamuoja nemiga – gali...

Aktyvumas ir reguliari mankšta nėštumo metu išeina į naudą, – tokią išvadą pateikė Pepperdine (JAV)...

Olsterio universitete atlikti tyrimai parodė, jog berniukai kur kas geriau atsako į dėmesingumo testo klausimus, jei yra šiek tiek...

Ką tik praūžė Kalėdos – laikas, kai daugeliui mūsų taip ir nepavyko atsiriboti nuo šventės sukomercinimo, atsispirti...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (143)
Titas