Sveikata > Nėščiosios sveikata > Žuvų taukai prieš...
 

Žuvų taukai prieš gimimą pagerina rankų ir akių koordinaciją


2014 02 24 | Autorius: Giedre
 

 

Atlikdami tyrimą mokslininkai 83 nėštukes padalino į 2 grupes ir vienoms nuo 20 nėštumo savaitės davė po 4 g. žuvų taukų, o kitoms - po 4 g. alyvuogių aliejaus. Eksperimentui buvo atrinktos tik nerūkančios ir rečiau nei 2 kartus per savaitę žuvies skanaujančios nėščiosios.

Kai jų vaikučiai gimė ir sulaukė 2,5 m., pasitelkus į pagalbą specialius testus buvo patikrintas jų fizinis ir intelektualinis išsivystymas. Tirti jų kalbos įgūdžiai, elgesys, praktinis priežasties-pasekmės ryšio taikymas bei rankų ir akių koordinacija.

Abiejų grupių vaikų kalbos įgūdžiai ir fizinis išsivystymas beveik nesiskyrė. Tačiau skirtumas jautėsi patikrinus, kaip abiejų grupių mažyliai supranta kalbą, vartoja ilgas frazes bei ar platus jų žodynas.

Aukštas Omega-3 sočiųjų rūgščių lygis gimimo metu lėmė gerą jų rankų ir akių koordinaciją, tuo tarpu kai omega-6 rūgštys (esančios alyvuogių aliejuje) didesnės įtakos sveikatai neturėjo.

Kad žuvų taukų maisto papildai, vartojami antroje nėštumo pusėje, turėtų kokį neigiamą efektą vaisiaus vystymuisi, nepastebėta.


 
Taip pat skaitykite
Daugeliui atrodo, kad toksikozė – vienas iš akivaizdžiausių nėštumo požymių. Žinoma, jausmas ne pats maloniausias...

Pirmosios kūdikio nuotraukos, atliktos ultragarso tyrimo metu, dar iki vaikelio gimimo apkeliauja visus šeimos narius bei artimuosius....

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai kartu su Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir Jungtinių Amerikos Valstijų Ligų...

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Lietuvoje listeriozė yra retai registruojama užkrečiamoji liga. 2012-2016 metais Lietuvoje...

Rašyti komentarą

 
Egle
2008-09-08 11:12:14
as prisiskaiciau apie vaiko prota ir tas omega-3. tai dabar geriu norvegiskas Moller's omega-3 specialiai nesciosioms metu skonio. tos metos tai nelabai man, bet neiko, atlaikau. laukiu protingo sunelio:)
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (165)
Danielius