Nėštumas > Planavimas > Kas gims - berniukas ar...
 

Kas gims - berniukas ar mergaitė?


2013 10 28 | Autorius: Mama.lt
 

Kas gims - berniukas ar mergaitė?

Ar galima “užsisakyti” vaiko lytį? Norisi tikėti, kad galima.

Daugelyje šalių išankstinis kūdikio lyties sužinojimas buvo ir tebėra laikomas tabu, nereikalinga prabanga ir net amoralumu. Bet yra šalių, kuriose būsimo vaiko lytis tėvams pranešama iš anksto kaip vienas iš privalomų formalumų ištyrus vaisiaus vandenis arba 18-ąją nėštumo savaitę išsityrus ultragarsu.

Deja, ne visose tautose vienodai toleruojamos abi lytys. Daugelyje Azijos šalių visi tėvai trokšta turėti tik berniukus. Dažnai, paaiškėjus, jog laukiamasi mergaitės, padaromas abortas. Taip dažnai būna Kinijoje ir Indijoje. Ten jau anksti diagnozuojama vaisiaus lytis ir atliekamas atrankos abortas.

Didžiojoje Britanijoje gyvenantis ginekologas Paulas Rainsbury pernai savo šalyje sukėlė tikrą audrą teigdamas, kad artimiausiu metu visi tėvai galės pasirinkti kūdikio lytį. Šią paslaugą jis jau teikia tėvams, kurie į jį kreipiasi dar prieš pradėdami vaiką. Šis žmogus buvo spaudos apkaltintas kaip “žeidžiantis Dievą”, pasmerktas ginekologo naudojamas dirbtinio apvaisinimo metodas parenkant norimą vaisiaus lytį.

Kadangi Paulo Rainsburo veikla buvo pavadinta neetiška ir uždrausta Anglijoje, jis privačią kliniką atidarė Neapolyje, nes Italijoje įstatymai yra daug liberališkesni. Jis tikisi, jog daugiausia klientų susilauks iš turtingų Azijos ir Arabijos šalių šeimų, kur dauguma nori tiktai sūnaus. Jo taikomą metodą sudaro tai, kad iš pradžių dirbtiniu būdu apvaisinami keli moters kiaušinėliai, paskui reikiamos lyties embrionai implantuojami į moters gimdą. Naudojama technika yra moderni ir brangi, todėl dirbtinis apvaisinimas gali kainuoti iki 12 000 dolerių. “Bet žmonės yra pasiruošę mokėti”, - teigia Rainsbury.

Vaisiaus lyčiai nustatyti galima naudotis šlapimo tyrimu. Dvejus metus eksperimentavusi amerikiečių kompanija sukūrė techniką, leidžiančią surasti biocheminį katalizatorių, parodantį vaiko lytį. Šis testas atliekamas namie. Galimos dvi spalvinės kombinacijos: geltonai žaliai nusidažęs šlapimas rodys mergaitę, o raudona oranžinė spalva – berniuką. Testas negalioja dvynukams.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Vaikutį planuojančios poros neretai susiduria su skaudžia realybe - retam pavyksta pastoti taip greitai, kaip norėtųsi. Medikai ramina, kad...

Tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje poros vis dažniau susiduria su sunkumais siekiant susilaukti vaikų. Tam įtakos turi daugybė veiksnių: genai,...

Poros, kurios jau praėjo sėkmingą pagalbinio apvaisinimo kelią, galės raštišku sprendimu leisti „įsivaikinti“...

Valstybė jau yra pasiruošusi sudaryti sąlygas teikti svarbiausias pagalbinio apvaisinimo paslaugas vaikų susilaukti norinčioms, bet...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (295)
Liudas