Nėštumas > Kontracepcija > Natūralus šeimos...
 

Natūralus šeimos planavimas toks pat efektyvus, kaip kontracepcija


2007 02 22 | Autorius: Giedre
 


Vokiečių mokslininkai teigia, jog natūralus šeimos planavimas yra nė kiek ne mažiau efektyvus, nei kontraceptikai. Nustatyta, kad simptoterminis vaisingumo stebėjimo metodas, kai kas rytą matuojama bazinė kūno temperatūra ir stebimi makšties gleivinę, yra toks pats efektyvus kaip ir kitos planavimo priemonės.

100 ilgiau nei metus šį metodą naudojančių moterų tenka vos 0,4 pastojimo atvejų per metus.

Pasak vaisingumo specialistų, jei moteris savo vaisingumo ciklą stebi nuolat ir viską atlieka teisingai, šis metodas garantuoja beveik visišką saugumą.

Heidelbergo universiteto mokslininkai ištyrė 900 nuo nėštumo besisaugančių moterų. Mažiausias pastojimų skaičius teko toms, kurios stebėjo savo ciklą ir susilaikė nuo lytinių santykių vaisingomis dienomis – 100 moterų 0,4 nėštumai. Beje, net ir toms, kurios visiškai nesisaugodamos bent kartą lytiškai santykiavo vaisinguoju periodu, teko tik 7,5 nėštumai per metus 100 moterų.

100 barjerines kontracepcijos priemones naudojusių moterų teko 0,6 nėštumai per metus.

Tam, kad kontracepcijos metodas būtų laikomas efektyviu, jį praktikuodamos iš 100 moterų per metus turėtų pastoti ne daugiau kaip 1 (su sąlyga, kad laikomasi visų metodo rekomendacijų).
 


 
Taip pat skaitykite
Jei pametinukai – anaiptol ne jūsų svajonė, vos atsigavus po gimdymo tenka spręsti galvosūkį: kaip apsisaugoti nuo nepageidaujamo...

Nutrauktas lytinis aktas – senelių ir netgi prosenelių išbandytas kontracepcijos metodas.

Išsiaiškinti padės testas.

Kaip išvengti neplanuoto nėštumo? Ši problema – ne iš iliuzionisto kepurės XX amžiuje ištrauktas...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (295)
Vytautas