Nėštumas > Kontracepcija > Kada apsauga kapituliuoja?
 

Kada apsauga kapituliuoja?


2007 10 09 | Autorius: Laura
 

Dažnai renkantis kontraceptines priemones lemiamu faktoriumi tampa ne patogumas, o patikimumas. Ir nieko nuostabaus – tikriausia ne kartą esi girdėjusi, kad tai viena, tai kita draugė ėmė ir „užkibo“.

Hormoninės tabletės gali nesuveikti jei...

 

• ...apsinuodijai. Jei gerdama tabletes buvai apsinuodijusi maistu, viduriavai ar vėmei – šį ciklą reikėtų  saugotis papildomai, pavyzdžiui, geriant tabletes naudotis dar ir prezervatyvais.
• ...vartojai antibiotikų. Daugelis antibiotikų gali ne tik gydyti tavo ligas, bet ir susilpninti kontraceptikų poveikį. Tai galioja ne tik tabletėms, bet ir kontraceptiniam pleistrui bei žiedui. Antibiotikų poveikis išlieka visą laiką, kai juos vartoji, ir dar keletą dienų baigus kursą.
• ...kankino nemiga. Jei tik varteisi lovoje atmerktomis akimis – nieko baisaus. Tačiau jei griebeisi migdomųjų – žinok, jog kai kurie jų silpnina kontraceptinių tablečių poveikį.
• ...laikeisi dietos. Kai kurios dietos rekomenduoja vartoti tik atitinkamos rūšies maistą bei maisto papildus. Būk ypač atidi, jei tavo mitybos režimas ir vartojami papildai skatina skysčių išsiskyrimą iš organizmo. Su pagausėjusiu šlapimu iš organizmo išplaunamos ir tablečių veikliosios medžiagos, tad apsauga gali iškrėsti pokštą.

Spiralė neapsaugos jei...

• ...aktyviai sportuosi. Ji gali pasislinkti iš vietos taip, kad nieko nė nepajusi. Tai ypač tikėtina jei dar nesi gimdžiusi ir jei aktyviai sportuoji pirmą pusmetį po spiralės įdėjimo bei mėnesinių metu. Taigi jei savo gyvenimo be treniruočių neįsivaizduoji – verčiau kiek dažniau apsilankyk pas savo ginekologą pasitikrinti, ar viskas gerai.

Spermicidai (pastos, želė, žvakutės) neapsaugos jei...

• ...prieš jas panaudodama prausiesi duše drėkinamuoju prausikliu ar lepinsiesi putų vonioje. Spermicidų poveikis po kontakto su muilo ar prausiklio dalelėmis, kurių likę ant tavo gleivinės, susilpnėja. Šis poveikis gali pakišti koją net tada, jei prausiesi su prausikliu iškart po meilės žaidimų. Todėl išmintingiau būtų  prieš ar po sekso praustis tik vandeniu.


 
Taip pat skaitykite
Jei pametinukai – anaiptol ne jūsų svajonė, vos atsigavus po gimdymo tenka spręsti galvosūkį: kaip apsisaugoti nuo nepageidaujamo...

Nutrauktas lytinis aktas – senelių ir netgi prosenelių išbandytas kontracepcijos metodas.

Išsiaiškinti padės testas.

Kaip išvengti neplanuoto nėštumo? Ši problema – ne iš iliuzionisto kepurės XX amžiuje ištrauktas...

Rašyti komentarą

 
gretule
2008-10-23 15:21:07
Tikra tiesa,kad kartais kontracepcija paveda.Va man taip ir nutiko,naudojom zvakutes ir netiketai pastojau...Tik nepamenu ar su prausikliu kokiu prausiausi ar su duso zele ar tiesiog su vandeniu...Na bet faktas kaip blynas,jau auginame 3men dukryte :)
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (165)
Adomas