Nėštumas > Kontracepcija > Kas siekia abortų draudimo?
 

Kas siekia abortų draudimo?


2008 01 21 | Autorius: Giedre
 

Pastarajame numatyti pagrindiniai gyvybės prenatalinėje fazėje apsaugos principai remiasi tik prielaidomis, kad žmogaus gyvybė prasideda nuo moters apvaisinimo ir kad visi klausimai, susiję su gyvybės prenatalinėje fazėje apsauga, turi būti sprendžiami teikiant prioritetą vaiko prenatalinėje fazėje teisėms. Tačiau ši formuluotė teisiniu požiūriu yra labai netvirta ir nepagrįsta žmogaus teisių sąvokomis. Diskusijų dėl aborto kontekste nėra vieningo konsensuso nei Lietuvoje, nei tarptautinėje bendruomenėje. Nėra bendros pozicijos ir teisininkų tarpe.

LR Konstitucijoje teisė į abortą arba į negimusio vaiko gyvybę neminima, įstatymai aiškumo taip pat neįneša, teismų išaiškinimų nėra. Lietuvoje galime remtis tik šių teisių individualiomis interpretacijomis, todėl reikalinga įvairių sričių specialistų diskusija. Ji, o ne vienašališko projekto brukimas Lietuvos visuomenei, suteiktų tvirtesnį pagrindą nustatyti šio klausimo teisines ribas. Tuo tarpu šio įstatymo projekto aiškinamasis raštas nedviprasmiškai leidžia suprasti, kad siūlomas gyvybės prenatalinėje fazėje apsaugos įstatymas atspindi tik Katalikų bažnyčios, popiežiaus Jono Pauliaus II mokymus, o ne didelės dalies mūsų šalies piliečių lūkesčius.

Nors šiuo klausimu priimtas sprendimas ir nepažeistų tarptautinių žmogaus teisių įsipareigojimų, nes sprendimų priėmimas paliktas konkrečių valstybių diskrecijai, tačiau būtų rizikinga vienašališkai pritarti tik būtent tokios formos projektui, ignoruojant susiklosčiusią tarptautinę praktiką. Šiuo metu absoliuti dauguma Europos Sąjungos valstybių (išskyrus Lenkiją, Airiją ir Maltą) nedraudžia abortų, jie yra legalūs bei prieinami kaip kraštutinė priemonė nėštumui išvengti. Tolerantiško jaunimo asociacija pastebi ir tai, kad Europos Žmogaus teisių teismas teisiniu subjektu laiko tik jau gimusį vaiką.

Kreipimęsi buvo pabrėžta, kad legalaus aborto kaip kraštutinės nėštumo priemonės uždraudimas atveria kelią ir nelegaliam abortui, o tai kelia grėsmę moterų sveikatai ir gyvybei. Mes visi turime puikiai suprasti, kad nei viena moteris dėl malonumo abortui nesiryžta – tokį sprendimą jos priima tik po ilgų ir sunkių svarstymų.

Tolerantiško jaunimo asociacija savo kreipimęsi siūlo labiau skatinti diskusijas, remti ir vystyti alternatyvius metodus, kurie padėtų mažinti poreikį daryti abortus, ir vengti vienašališkų sprendimų primetimo visuomenei.
 


 
Taip pat skaitykite
Jei pametinukai – anaiptol ne jūsų svajonė, vos atsigavus po gimdymo tenka spręsti galvosūkį: kaip apsisaugoti nuo nepageidaujamo...

Nutrauktas lytinis aktas – senelių ir netgi prosenelių išbandytas kontracepcijos metodas.

Išsiaiškinti padės testas.

Kaip išvengti neplanuoto nėštumo? Ši problema – ne iš iliuzionisto kepurės XX amžiuje ištrauktas...

Rašyti komentarą

 
ivona kutalovska
2011-01-04 19:31:54
o kam tada pastoti? jus jaunimas visiskai negalvojate apie savo tolimesni gyvenima, va ir pasiekmes, ko noreti, o po aborto gali tekti gailetis visa gyvenima, jei jau taip norisi, reikia rinktis kontracepcija...
Milda
2008-10-08 19:45:41
O kaip man galima negalvoti apie aborta jei man vos 16 ir as jau laukiuosi mazos gyvybes jau menuo tuoj prades rysketi pilvukas o kas tada juk as net tevam nedristu sakyti o ka jau kalbeti apie to kudikio teva........
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (295)
Robertas