Nėštumas > Planavimas > Tinkamiausias amžius...
 

Tinkamiausias amžius nėštumui


2016 08 18 | Autorius: Mama.lt
 

Tinkamiausias amžius nėštumui

Mokslininkai nustatė, kad moterys, atidėjusios vaikų gimdymą po 35-tojo gimtadienio, labiau nei jų bendraamžės rizikuoja susirgti širdies ligomis, diabetu bei hipertonija.

Tačiau būsimosios mamos, kurios dar nesulaukė 20-ties metų, daug dažniau pagimdo pirma laiko, didesniam procentui jų išsivysto preeklampsija.

Kokius gi argumentus pateikia mokslininkai, aptardami skirtingo amžiaus moterų nėštumus?

Iki 20 metų

UŽ:

18-19 metų moterų kūnas idealiai pasirengęs nėštumui, po gimdymo jo audiniai atsistato daug greičiau, nei vyresnių moterų. Be to, šiame amžiuje paprastai nestokojama energijos, neretai yra daugiau noro ir galimybių ilgiau pabūti su vaikučiu.

PRIEŠ:

Šioms moterims kyla didesnė rizika pagimdyti pirma laiko. Gali būti, kad pačios nėščiosios kūnas dar yra augimo procese, taigi mamos audiniai konkuruoja su būsimuoju kūdikiu dėl maisto medžiagų – tai lemia mažesnio svorio kūdikio gimimą.

Taip pat padidėja osteoporozės, anemijos rizika mamai.

Nustatyta, kad labai jaunos mamos dažniau suserga preeklampsija (būklė, kai labai pakyla nėščiosios kraujospūdis ir sukelia priešlaikinį gimdymą).

Taip pat šioms mamoms padidėja pogimdyminės depresijos rizika. Dauguma tokio amžiaus merginų jaučiasi dar nepakankamai patenkinusios savų interesų, neužsitikrinusios gyvenimo galimybių, taigi gimus kūdikiui dažniau jaučiasi nusivylusios ir nelaimingos, neranda bendros kalbos su vaikų neturinčiais bendraamžiais.

20-30 metų

UŽ:

Biologiškai tai pats palankiausias metas išnešioti ir pagimdyti kūdikį. Moters vaisingumas šiuo amžiaus tarpsniu pasiekia piką. Kūnas jau subrendęs ir visiškai pasirengęs reprodukcijai, mažiausiai tikimybės, kad kiaušinėliai turės pakitimų. Tokio amžiaus moterims mažiausia tikimybė, kad nėštumas bus komplikuotas.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Vaikutį planuojančios poros neretai susiduria su skaudžia realybe - retam pavyksta pastoti taip greitai, kaip norėtųsi. Medikai ramina, kad...

Tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje poros vis dažniau susiduria su sunkumais siekiant susilaukti vaikų. Tam įtakos turi daugybė veiksnių: genai,...

Poros, kurios jau praėjo sėkmingą pagalbinio apvaisinimo kelią, galės raštišku sprendimu leisti „įsivaikinti“...

Valstybė jau yra pasiruošusi sudaryti sąlygas teikti svarbiausias pagalbinio apvaisinimo paslaugas vaikų susilaukti norinčioms, bet...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (165)
Kamile